Osoby podróżujące podróże: uważajcie na przekręt „na walizkę”!

Oszustw w Internecie nie brakuje, jednak powstają coraz to bardziej kreatywne pomysły. Lotnisko Chopina ostrzega przed przekrętem “na walizkę”. Fejkowe konta oferują zakup porzuconego bagażu za niską kwotę.

Awatar Marta Urbaniak

W okresie pomiędzy świętami, a nowym rokiem oszuści próbują zwabić ludzi i wyłudzić informacje metodą „na walizkę”.

Lotnisko Chopina w Warszawie ostrzega przed tymi praktykami i nakłania do zgłaszania kont z takimi ofertami.

Wielu z Was może wracać do siebie po świętach lub wyjeżdżać, aby spotkać z bliskimi na nowy rok. Uważajcie w tym czasie na to konkretne oszustwo. Lotnisko Chopina w Warszawie ostrzega przed przekrętem “na walizkę”.

źródło grafiki Wikipedia

W Internecie powstało fałszywe konto podszywające się pod Lotnisko Chopina. Mają na nim rzekomo być wystawiane oferty sprzedaży porzuconych walizek, które nie zostały odebrane przez nikogo w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Po takim czasie bagaże powinny zostać zutylizowane, jednak oszust podszywa się pod lotnisko, które uznało, że lepiej będzie sprzedać te walizki i to za jedyne 13 zł. Oczywiście nie może być przecież za łatwo i niezbędne jest podanie odpowiedzi na kilka pytań.

źródło grafiki Facebook

Nie dajcie się jednak nabrać na tę sztuczkę. Nie jest to żadna akcja charytatywna – bowiem na takie hasła ludzie są również oszukiwani. Lotnisko Chopina w Warszawie oficjalnie ostrzega, że wyłudzacze praktykują takie manipulacje, aby wydobyć od Was wrażliwe informacje.

Lotnisko zachęca do zgłaszania podejrzanych kont na Facebooku i przypomina również, że nie są prowadzone żadne praktyki sprzedażowe i jakakolwiek tego typu próba jest oszustwem.

Jak się nie dać?

źródło grafiki Freepik

Jak się nie dać nabrać na oszustwo? Po pierwsze powinna Was zdziwić sprzedaż bagaży i tym bardziej to w jak niskiej cenie jest oferta. W Polsce lotniska nie praktykują takich działań. Po drugie warto zwrócić uwagę na nazwy profili, które mogą być łudząco podobne.

Konto oryginalne nosi nazwę “Lotnisko Chopina”, zaś oszuści często mają “Lotnisko Chopina w Warszawie”. Łudząco podobne, a chwila nieuwagi i możecie narazić się na wyczyszczenie Waszych kont bankowych lub inne intrygi.

Źródło: Facebook

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.