Aktualizacja iOS 16.5.1 naprawi kompatybilność

Aktualizacja iOS 16.5.1 naprawi kompatybilność

Czerwiec oznacza Pride Month i tęczowe motywy. Apple umieściło je w iOS-ie 16.5, który sprawił, że przejściówka z Lightninga na USB 3 nie działała z iPhone’ami. Najnowsza aktualizacja systemu - 16.5.1 ma naprawić ten błąd.

Apple wypuściło iOS 16.5 z tęczowym motywem z okazji „Pride Month”, które uniemożliwiło korzystanie z przejściówki z Lightninga na USB 3.

Nadchodząca mniejsza aktualizacja iOS 16.5.1 naprawi błąd i poprawi stabilność systemu.

Firma zaprezentowała już wersję beta nadchodzącego iOS 17 podczas WWDC 2023. Nie każdy telefon otrzyma tę aktualizację.

Reklama

Aktualizacja iOS 16.5.1 ma w końcu naprawić, to co Apple samo zepsuło, czyli kompatybilność urządzeń z przejściówką od Apple z Lightninga na USB 3. Trzeba przypomnieć, że sprzęt za 239 zł był bezużyteczny dla użytkowników przez pewien czas o czym pisaliśmy.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Tęczowa aktualizacja iOS 16.5 psuje akcesoria

Apple wydało wersję iOS 16.5, która zawiera tęczowe motywy z okazji Pride Month. Internet został podzielony na 2 obozy, ale jak okazało się później, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że aktualizacja uniemożliwia funkcjonowanie akcesoriów.

Czytaj artykuł

W najbliższym czasie powinna wejść w życie aktualizacja iOS 16.5.1, która naprawi błąd, ale również poprawi stabilność systemu i zapewni większe bezpieczeństwo. Zażegnano już wcześniej kłopoty w wersji beta iOS 16.6 krótko po wystąpieniu błędu, jednak wersja 16.5.1 ma wyjść oficjalnie w tym bądź kolejnym tygodniu.

źródło grafiki Apple

Udostępniono kolejną wersję beta, tym razem iOS 17, a miało to miejsce podczas WWDC 2023. Ta ma być wydana jeszcze podczas bieżącego roku, najprawdopodobniej w momencie premiery nadchodzących iPhone’ów 15.

Aktualizacja dostępna będzie dla iPhone’a XS i nowszych modeli. W naszym tekście podaliśmy pełną listę urządzeń, które otrzymają aktualizację.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Sprawdź czy twój iPhone dostanie aktualizację do iOS 17

Apple nie postarało się tego roku – iOS 17 oferuje wiele funkcji, które nie są niczym zaskakującym w świecie smartfonów. Oczywiście doszło kilka nowości, ale są one drobne. Lepiej sprawdźcie czy Wasz iPhone jest na liście urządzeń do aktualizacji.

Czytaj artykuł

Co ciekawe i przełomowe Apple zdecydowało, że wersja beta dla programistów będzie pierwszy raz dostępna za darmo. Wcześniej trzeba było dołączyć do “Apple Developer”, które kosztowało 99 USD na rok, czyli około 400 PLN.

Czy nie możecie się doczekać dnia, gdy znowu będziecie mogli używać przejściówki z Lightninga na USB 3 do zgrywania Waszych zdjęć i filmów?

Źródło: MacRumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!