Bolt

Bolt dba o bezpieczeństwo Polaków! W Sylwestra nie pojeździmy na hulajnogach

Choć hulajnogi elektryczne cieszą się dużą popularnością, warto pamiętać, że w niektórych okolicznościach – na przykład pod wpływem alkoholu – mogą być bardzo niebezpieczne. Z tego właśnie powodu Bolt wyłączy je na sylwestrową noc.

Awatar Kamil Malczyk

Hulajnogi elektryczne – za sprawą aplikacji do wypożyczania ich na minuty – stały się bardzo popularnym środkiem transportu na całym świecie.

Ze względu na ich szeroką dostępność, nietrudno o ludzi z głupimi pomysłami, jak na przykład jazda pod wpływem alkoholu. W związku z tym Bolt zadecydował o wyłączeniu swojej usługi od 31 grudnia do 1 stycznia.

Hulajnogi elektryczne przejmują miasta

W ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła popularność hulajnóg elektrycznych jako codziennego środka transportu (głównie na krótkich dystansach). Największy wpływ na tę zmianę miały oczywiście aplikacje do wypożyczania hulajnóg, dzięki którym – całkiem niskim kosztem – możemy wytestować ich możliwości.

Bolt - hulajnogi elektryczne na wynajem

Niestety, jak to zazwyczaj bywa (np. w przypadku systemów do wypożyczania rowerów miejskich), niektórzy użytkownicy nie potrafią docenić możliwości, z jakich mogą korzystać. Jedni kompletnie nie szanują pojazdów, które mają służyć wszystkim użytkownikom, a inni zachowują się na nich, jakby byli nieśmiertelni.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Bolt z cofniętą licencją. To koniec tanich przejazdów?

Bolt ma kłopoty i to niemałe. Główny inspektor transportu drogowego wycofał tej platformie licencję pośrednika na przewóz pasażerów. Czy to koniec usługi transportu przez aplikację? Firma nie chce się poddać.

Czytaj artykuł

Bolt chce zadbać o bezpieczeństwo

Właśnie z tego drugiego powodu – tj. nierozwagi i bezmyślności niektórych użytkowników – Bolt ogłosił wprowadzenie ograniczeń na sylwestrową noc. Mówiąc konkretniej, od 21:00 w niedzielę 31 grudnia 2023 do poniedziałku 1 stycznia 2024 roku potrwa przerwa w dostarczaniu usług wynajmu.

Bolt - przerwa w wynajmie hulajnóg elektrycznych na sylwestrową noc
źródło: TVN 24

W tym okresie nie będziemy mogli wynająć hulajnóg Bolt. Głównym powodem takiej decyzji ma być bezpieczeństwo – nie tylko kierujących, ale i wszystkich pozostałych uczestników ruchu i pieszych, którzy mogliby być zagrożeni na skutek nieodpowiedzialnego zachowania konkretnych jednostek.

Bolt - wynajem hulajnóg w aplikacji

Firma zapowiada również, że w przyszłości – na przykład z powodu pogody uniemożliwiającej bezpieczną jazdę na hulajnodze – może podejmować podobne decyzje o wprowadzeniu czasowych przerw (np. na okres 1-2 dni).

Jak oceniacie decyzję podjętą przez Bolta? Czy myślicie, że firmy odpowiedzialne za inne aplikacje do wynajmu hulajnóg również ogłoszą takie przerwy?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.