Pojazd nie ma znaczenia. Potężny mandat za jazdę hulajnogą!

Prowadzenie pojazdu na drodze powinno zawsze odbywać się w bezpieczny sposób. Nie można tego powiedzieć o 20-latkach, którzy jechali na hulajnogach elektrycznych zygzakiem po ulicy. Okazało się, że byli pod wpływem alkoholu. Policja wystawia mandaty.

Awatar Marta Urbaniak

Prowadzenie pojazdu na drodze powinno zawsze odbywać się w bezpieczny sposób. Nie można tego powiedzieć o 20-latkach, którzy jechali na hulajnogach elektrycznych zygzakiem po ulicy. Okazało się, że byli pod wpływem alkoholu. Policja wystawia mandaty.

20-latkowie prowadzili hulajnogi elektryczne pod wpływem alkoholu i pod prąd, zagrażając sobie i innym osobom na drodze.

Policja zatrzymała młodych mężczyzn i wystawiła mandaty na co najmniej tysiąc złotych.

W maju 2021 roku weszły w życie przepisy regulujące zasady poruszania się Urządzeniem Transportu Osobistego.

Policja z komisariatu w Andrychowie podczas swojego patrolu, który odbył się 22 maja, zauważyli dwójkę 20-latków, którzy w niebezpieczny sposób jechali na hulajnogach elektrycznych po ulicy.

Z informacji wynika, że młodzi mężczyźni jechali zygzakiem pod prąd po ulicy Krakowskiej, która jest częścią drogi krajowej. Po zatrzymaniu przez policję i poddaniu próbie alkomatem okazało się, że byli oni pod wpływem alkoholu i to było powodem niebezpiecznego sposobu jazdy.

22-latek miał 0,86 promila alkoholu we krwii, za to jego 21-letni towarzysz już 0,46 promila. Nie obyło się bez wystawienia mandatu, starszy z nich otrzymał karę wynoszącą 2 500 zł, a z kolei młodszy już tylko 1 000 zł.

źródło grafiki Nauka To Lubię

Trzeba przypomnieć, że wraz z majem 2021 roku weszły w życie przepisy regulujące jazdę hulajnogami elektrycznymi. Podczas prowadzenia ich, tak samo jak roweru, obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Określono jasno prawa, którego muszą przestrzegać osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych. Kierowanie roweru czy hulajnogi elektrycznej pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem.

Podczas prowadzenia Urządzenia Transportu Osobistego (UTO), do którego należy hulajnoga, zabrania się jazdy w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środków psychotropowych. Nie wolno również przewozić dodatkowych osób czy zwierząt, nie mówiąc o jeżdżeniu bez trzymania się chociaż jedną ręką kierownicy.

Nie powinno również dochodzić do zaczepiania się o pojazdy, ciągnięcia ich czy poruszania się koło innych uczestników ruchu na tej samej jezdni, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla Was, jak i dla innych osób.

O jednej z tych zasad przekonali się dobitnie 20-latkowie, którzy muszą zapłacić wysokie mandaty o wartości równej porządnej hulajnodze elektrycznej. Pytanie czy było warto nieroztropnie podjąć decyzję o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu.

Nie ważne czy prowadzicie rower, hulajnogę elektryczną czy auto, nigdy nie powinno dochodzić do kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu ze względu na możliwość spowodowania wypadku, a wraz z nim uszczerbku na zdrowiu Waszego czy innych osób.

Źródło: Moto
Źródło miniaturki: zdjęcie ilustracyjne Policja

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.