Gogle VR Apple coraz bliżej – Mark Gurman zdradza szczegóły!

Gogle VR Apple coraz bliżej – Mark Gurman zdradza szczegóły!

Do tej pory było tylko wiadomo, że gogle VR Apple mają jednocześnie być też goglami AR. Zatem mowa tu o goglach mieszanej rzeczywistości. Natomiast teraz, dzięki znanemu z trafnych przecieków, Markowi Gurmanowi wiemy, że mogą pojawić się w 2023 roku. 

Zaplecze pełne informacji

Reklama

Z ostatniego newslettera Bloomberga „Power On” prowadzonego przez Marka Gurmana możemy dowiedzieć się o tym, co się dzieje wewnątrz Apple bezpośrednio skorelowanego z ich goglami VR.

Ogłoszeń o pracę nie zaszyfrują

Najważniejszą informacją jest to, że Apple pomimo generalnego ograniczenia rekrutacji nadal intensywnie szuka pracowników do swojej “Grupy Technologicznego Rozwoju”. To właśnie ona głównie odpowiada za powstawanie tego urządzenia. 

Sklep Apple
Źródło: WikiCommons

Jednocześnie kilka ogłoszeń o pracę wskazuje na to, że Apple chce już na wejściu zapełnić funkcjami i rozrywką omawiane gogle VR. Poszukiwani są chociażby producenci oprogramowania zdolni i doświadczeni w tworzeniu cyfrowych treści i środowisk mieszanej rzeczywistości. Rzekomo z ogłoszeń wynika też, że Apple planuje stworzyć platformę wideo przeznaczoną do konsumowania treści 3D w VR, jak i coś, na kształt metawersum. 

Poza tym Mark wspomniał też o tym, że do pracy nad goglami dołączają się też dobrze znane osobistości z wieloletnimi karierami w Apple. Mowa tu chociażby o starszym dyrektorze inżynierii Yaniv’ie Gur, czy też Dave’ie Scott, który był członkiem projektu odpowiedzialnego za autonomiczny samochód Apple. 

Jaki system zasili gogle VR od Apple

Widok przez gogle VR Apple - koncept
Źródło: ConceptsiPhone

Następną rzeczą jaką możemy dowiedzieć się od Marka jest to, że Apple dość szybko “składa w całość” system, na którym mają pracować ich gogle VR. Na tyle szybko, że “powinien być gotowy na nowy sprzęt w przyszłym roku”. 

W temacie systemu kluczową informacją jest też to, że Apple chce, aby ich gogle VR miały dostęp do aplikacji ze stron trzecich, co również zdradziły ogłoszenia o pracę. 

Reklama

Trend na gogle VR czas zacząć

Źródło: Freepik

Bardzo możliwe, że Apple chce zaprezentować swoje gogle VR szybciej, niż byśmy mogli się spodziewać, ze względu na zacieśniającą się konkurencję. Oczywiście głównie mowa tu o firmie Meta (niegdyś Facebook) która intensywnie pracuje nad tworzeniem swoich gogli oraz metawersum. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Meta prezentuje nowe gogle VR!

Nowe gogle VR były głównym tematem ostatniej prezentacji firmy Meta. Wszystkie z nich są na wczesnym etapie badań i nie wiadomo, kiedy mogłyby trafić do sprzedaży. Mimo to Meta zapowiada, że będą one lepsze od gogli Oculus Quest 2.

Czytaj artykuł

W każdym razie ten kto na początku zbuduje przewagę, ten zwiększa swoją szansę na monopol. Zatem nic dziwnego, że teraz wszyscy giganci zaczynają walczyć o klienta na rynku VR.  

Źródło: Power On – Mark Gurman, Miniaturka – iXBT.games

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!