Kara śmierci za oglądanie Squid Game!

Jak donosi Radio Free Asia, sprawa wyszła na jaw po tym, jak władze przyłapały uczniów szkół średnich na oglądaniu serialu Squid Game, który w KRLD jest nielegalny.

Jak donosi Radio Free Asia, sprawa wyszła na jaw po tym, jak władze przyłapały uczniów szkół średnich na oglądaniu serialu Squid Game, który w KRLD jest nielegalny.

Według informacji pozyskanych przez RFA z niezależnej agencji informacyjnej, serial został przemycony z Chin za pomocą pamięci USB. Przemytnikowi grozi wyrok śmierci, zaś student który zakupił pendrive’a został skazany na dożywocie.

Wyrok śmierci, dożywocie i kamieniołom

Oprócz samego przemytnika oraz studenta, który zakupił kopię, sześciu innych uczniów, którzy oglądali serial, otrzymało wyrok pięciu lat ciężkich robót. Dodatkowo nauczyciele oraz administratorzy szkół, do których uczęszczali uczniowie, zostali wyrzuceni. Grozi im wygnanie do pracy w kopalniach.

Squid Game

Same wyroki opierają się na ustawie przyjętej w Korei Północnej w grudniu ubiegłego roku. Ma ona na celu przede wszystkim zapobieganie rozpowszechniania mediów z Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych.

Po wyłapaniu wszystkich ludzi powiązanych ze sprawą, władze zaostrzyły przeszukiwania rynku w poszukiwaniu innych nośników pamięci lub płyt CD, zawierających zagraniczne media. Sami mieszkańcy kraju skarżą się na niesprawiedliwość działania systemu. Wszystko dlatego, że wyciekła plotka jakoby rodzic jednego z oskarżonych uczniów miał oczyścić swoje dziecko z zarzutów, poprzez przekupienie władz.

Squid Game a Koreański konflikt

Południowokoreański serial stał się źródłem gniewu północnokoreańskiej dyktatury. Na skutek tego propagandowa strona Arirang Meari poinformowała, że owa produkcja przedstawia „smutną rzeczywistość bestialskiego południowokoreańskiego społeczeństwa”.

Squid Game

Twierdzą oni również, że dystopijny świat serialu odbija się szerokim echem wśród mieszkańców Korei Północnej, wykonujących ryzykowne zawody.

Z artykułu udostępnionego na ich stronie można również wyczytać, że serial odzwierciedla między innymi „rzeczywistość społeczeństwa kapitalistycznego” czy „nierównego społeczeństwa, w którym biedni są niczym szachy dla bogatych”.

Popularność Squid Game na świecie

Wypuszczony w zeszłym miesiącu, wyprodukowany w Korei Południowej dziewięcioodcinkowy serial stał się hitem na całym świecie. Śledzi on losy 456 ubogich lub zadłużonych po uszy uczestników (w tym uciekiniera z KRLD), walczących o ogromną nagrodę pieniężną. Rywalizują ze sobą w popularnych, tradycyjnych grach dla dzieci, w trakcie których eliminacja z gry równa się utracie życia.

Squid Game

Serial ten jest najchętniej oglądanym programem Netflixa w historii. Świadczy o tym choćby zajęcie pierwszego miejsca w 94 krajach i odtworzenie go w blisko 142 milionach domów na świecie. A to wszystko dopiero po miesiącu od wypuszczenia tej serii na platformę streamingową.

Jak można się spodziewać, serial cieszy się jeszcze większą popularnością, niż wskazują na to oficjalne dane. W połowie października RFA doniosła, że według ambasadora Korei Południowej w Chinach „Squid Game” był nielegalnie udostępniany na blisko 60 platformach streamingowych.

Źródło: RFA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez