Predator Games 2023 ogłosiło zwycięzcę turnieju

Jeśli jesteś uczniem i oprócz nauki poświęczacz dużą ilość czasu na gry internetowe, to Predator Games 2023 jest dla Ciebie. Turniej League of Legends i Fortnite w polskim wydaniu miał już swój próbny sezon. Znamy wyniki i wiemy jakiej szkole poszło najlepiej.

Awatar Marta Urbaniak

Jeśli jesteś uczniem i oprócz nauki poświęczacz dużą ilość czasu na gry internetowe, to Predator Games 2023 jest dla Ciebie. Turniej League of Legends i Fortnite w polskim wydaniu miał już swój próbny sezon. Znamy wyniki i wiemy jakiej szkole poszło najlepiej.

Gry komputerowe często są postrzegane jako zbyteczne, rozpraszające czy stereotypowo wywołujące agresję. Nie jest to jednak prawda i Predator Games 2023 chce do tego przekonać rodziców i nauczycieli. Gaming może być dobrym sposobem na łączenie pokoleń, ale także lepsze porozumienie się z dorosłymi i rozwój kreatywności.

Próbne rozgrywki odbyły się od 9 do 13 stycznia tego roku. 128 szkół postanowiło wziąć udział w rywalizacji w grach League of Legends i Fortnite. Grupy były podzielone odpowiednio do gier na sześcio- i czteroosobowe, co przełożyło się na aż 1280 uczniów i 256 drużyn. Zgłoszenia odbywały się za pośrednictwem oficjalnej strony Predator Games

Każda drużyna za dołączenie do rozgrywek otrzymała firmowe plecaki marki Predator. Nagrody za zajęcie miejsca na podium były naprawdę atrakcyjne: od laptopów Acer Chromebook Gaming 516, przez hulajnogi elektryczne Acer e-Scooter, kończąc na słuchawkach czy klawiaturach gamingowych firmy Predator.

Co więcej grupy, które osiągnęły 1. miejsce w punktacji ogólnej otrzymały cały zestaw gamingowy składający się z PC, monitora, myszki i klawiatury. Łączna wartość wszystkich nagród to 160 000 zł. Partnerami wspierającymi rozgrywki są: Intel, Google i Media Expert. A lista patronów prezentowała się następująco: Minister Edukacji i Nauki, GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych i SPIDOR.

Polacy mają zapał do gier

Minione już próbne rozgrywki zachęciły ogromną liczbę fanów gamingu w Polsce. Chętnych było aż 8 razy więcej niż dostępnych miejsc, co pokazuje jak waleczni są polscy gracze. Nie brakuje wybitnych talentów w tej sferze i wszyscy biorący udział w sezonie “0” Predator Games 2023 chcieli to pokazać.

Esport jest nieodłącznym elementem DNA marek Acer i Predator, dlatego, gdy zdaliśmy sobie sprawę, że w Polsce brakuje przestrzeni na tego typu rywalizację, postanowiliśmy ją stworzyć. Jak pokazało tempo zgłoszeń do sezonu „0” turnieju Predator Games mieliśmy rację. Wystarczyło kilkanaście dni, by chętnych było 8-krotnie więcej niż przewidzianych miejsc.

W trakcie rozgrywek odnotowaliśmy również dwa przypadki hejtu, które skutkowały dyskwalifikacją zawodników. Wierzymy, że to pierwsze i ostatnie tego typu zachowania w trakcie naszego turnieju oraz że rozgrywki w sezonie pierwszym toczyć się będą w duchu wzajemnego szacunku i e-sportowych emocji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach w sezonie „0”, a w szczególności zwycięzcom ze szkoły z Mielca. Jesteśmy przekonani, że pasja do gamingu łączy, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija.

Łukasz Łopuszyński, Country Manager z Acer Polska

Wyniki Turnieju w Sezonie „0” Predator Games 2023

Gry komputerowe to nie tylko krainy z innych światów i bogata wyobraźnia, ale również umiejętność wczucia się w odgrywaną postać, analizowania sytuacji i potencjalnych zagrożeń. Bardzo często młodzi ludzie stawiani są w grach przed wyborami, które będą miały bezpośredni skutek, mniej lub bardziej, na ich postać. 

Często zdrowa rywalizacja otwiera młodym osobom oczy do czego są one zdolne, jeśli tylko uwierzą w siebie. Uczestnicy, którym udało się wznieść na swój najlepszy poziom, wygrali wspomniane wcześniej nagrody i zajęli następujące miejsca.

Klasyfikacja Generalna

  1. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu;
  2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie;
  3. Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.

Fortnite

  1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie;
  2. Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach;
  3. Zespół Szkół Łączności w Warszawie.

League Of Legends

  1. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu;
  2. Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach;
  3. Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie.

Co ciekawe i warte podkreślenia, w zawodach 10% uczestników to gamerki. Organizatorzy zwrócili uwagę na ten fakt i mają zamiar zwiększyć liczbę miejsc zajętych przez zawodniczki w kolejnej edycji.

Zapisy do 1. edycji mają odbyć się już w marcu, zatem jeśli jesteście chętni spróbowania swoich sił w League of Legends lub Fortnite, to nie zapomnijcie o rejestracji. Jak widać chętnych jest tak wiele, że trzeba się śpieszyć, aby mieć szansę dostać się do turnieju.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez