Microsoft - Bing & ChatGPT

Microsoft: nowa wersja wyszukiwarki Bing zintegrowana z ChatGPT!

Microsoft widząc rosnącą popularność oprogramowania ChatGPT od Open AI, zamierza wykorzystać je do rozwoju internetowych wyszukiwarek. Firma zapowiedziała powstanie nowej wersji wyszukiwarki Bing, zintegrowanej z przeglądarką Edge i ChatGPT!

Nieustający rozwój oprogramowania ChatGPT

ChatGPT jest hitem ostatnich miesięcy i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja w ciągu najbliższych tygodni miała się zmienić. Wręcz przeciwnie, Open AI nieustannie pracuje nad dalszym rozwijaniem swojego popularnego projektu, a wszystko po to, aby ChatGPT zaczął przynosić im niemałe zyski. O zyskach płynących z „pracy” inteligentnego chatbota wspominaliśmy Wam zaledwie kilka dni temu, w tekście o subskrypcji premium o nazwie ChatGPT Plus.

Microsoft & ChatGPT

Co więcej, Microsoft postanowił wykorzystać możliwości oprogramowania ChatGPT do zrewolucjonizowania działań internetowych wyszukiwarek. Amerykańska firma ogłosiła bowiem, że ich wyszukiwarka internetowa Bing doczeka się integracji z przeglądarką Edge oraz niezwykle popularnym chatbotem ChatGPT. Wprowadzone zmiany mają być przygotowane na podstawie dotychczasowych rozwiązań Open AI, dzięki czemu nowa wyszukiwarka będzie działała równie dobrze, co sam ChatGPT.

Microsoft zapowiada nową wersję wyszukiwarki Bing!

Już od dłuższego czasu Microsoft prowadzi nierówną walkę z Google, w ramach której amerykańskie przedsiębiorstwo Billa Gates’a stara się wypromować swoją internetową wyszukiwarkę. Mimo wielu prób Microsoftowi nadal nie udało się zrealizować swojego celu, przez co Bing nadal jest daleko w tyle za największą konkurencją.

Najlepiej można to zauważyć na podstawie statystyk, a konkretniej patrząc na liczbę aktywnych unikalnych użytkowników w miesiącu. W tym segmencie Google totalnie odskakuje konkurencji, a Bing nie ma nawet najmniejszych szans w tym pojedynku.

prezes Microsoft, Satya Nadella

To nowy dzień w wyszukiwaniu […] Wyścig zaczyna się dzisiaj, a my zamierzamy się poruszać i to szybko. […] Co najważniejsze, chcemy mieć dużo zabawy z ponownym wprowadzaniem innowacji w wyszukiwaniu, bo to najwyższy czas.

prezes Microsoft, Satya Nadella

Według Microsoft główna zmiana ma polegać na tym, iż odpowiedzi przygotowywane przez Bing będą po prostu dużo bardziej konkretne. Schemat jego wypowiedzi będzie bardzo podobny do tego, co aktualnie „mówi” do nas ChatGPT, a może i jeszcze lepszy. Co więcej, nowa wersja wyszukiwarki ma nawet działać w oparciu o najnowsze informacje ze świata, jak chociażby opublikowane zaledwie godzinę wcześniej artykuły.

Oprócz samej integracji amerykańskie przedsiębiorstwo wprowadziło również kilka dodatkowych funkcji do swojej przeglądarki Edge. Mowa tutaj o wspieranych przez sztuczną inteligencję dodatkach, kryjących się pod nazwą „chat” i „compose”. Pierwszy z nich pozwala użytkownikom wygenerować podsumowanie danej strony internetowej czy dokumenty oraz zadać pytania dotyczące jego zawartości. Drugi zaś działa jako „asystent pisania” i „pomaga generować tekst, od e-maili do postów w mediach społecznościowych, na podstawie kilku podpowiedzi”.

Czy nowe zmiany zachęcą Was do korzystania z przeglądarki od Microsoftu i wyszukiwarki Bing? Jeśli nie, to dajcie znać jakich przeglądarek używacie najczęściej!

Źródło: The Verge, Mac Rumors

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!