Nothing Phone 1 LED

Nothing Phone 2 będzie „bardziej premium”. Cokolwiek to znaczy

Telefon ze światełkami z tyłu okazał się sporym sukcesem i już wiadomo, że nie będzie ostatnim modelem od Nothing. CEO już zdradza pierwsze szczegóły na temat jego kontynuacji, czyli Nothing Phone 2.

Nothing Phone 2 „bardziej premium”?

Nothing Phone 1 z origami

Nothing jako firma jest mniej więcej tak transparentna, jak ich produkty. Aczkolwiek nie oznacza to, że od razu dowiemy się wszystkiego o Nothing Phone 2, jak i wszystkich innych produktach. W każdym razie już po pół roku od zaprezentowania pierwowzoru dowiadujemy się z wypowiedzi CEO Nothing, że:

Opracowujemy smartfon, który jest bardziej premium niż Nothing Phone 1, a oprogramowanie będzie dla nas dużym obszarem zainteresowania.

Carl Pei w wywiadzie dla Inverse (tłumaczenie z j. angielskiego)

Oczywiście ciężko jednoznacznie zdefiniować co oznacza zwrot “bardziej premium”, a z reszty wypowiedzi nie dowiadujemy się nic więcej na ten temat. Jednakże przypominam, że Nothing Phone 1 zalicza się do średniaków, m.in. przez średnio półkowy procesor i zestaw aparatów. Zatem to właśnie w tych segmentach, jak i w kwestii oprogramowania, możemy spodziewać się podniesienia poprzeczki. 

Chcę uniknąć nazywania Nothing Phone 2 flagowcem, ponieważ oznaczałoby to, że Nothing Phone 1 nie był flagowcem.

Carl Pei w wywiadzie dla Inverse (tłumaczenie z j. angielskiego)

Wcześniej napisałem na Twitterze, że w najbliższym czasie nie zaprezentujemy Nothing Phone 2. I to nie znaczy, że nigdy go nie zaprezentujemy; Po prostu mam dość ludzi, którzy co dwa miesiące wypuszczają telefony i nie wspierają ich. Celem jaki chciałem osiągnąć było wprowadzanie produktów ze zdrową kadencją, wspieranie i ulepszanie ich pod względem oprogramowania.

Carl Pei w wywiadzie dla Inverse (tłumaczenie z j. angielskiego)

Wcześniej Carl Pei, CEO Nothing, kierował OnePlusem, który zasłynął właśnie z produkcji wyjątkowo opłacalnych smartfonów. Więc bardzo możliwe, że w tym roku będziemy mieć do czynienia z tzw. zabójcą flagowców.

Co jeszcze wiadomo?

Carl Pei w biurze Nothing

Dla nas Polaków bardziej poboczną informacją jest to, że Nothing Phone 2 ma też oficjalnie trafić do sprzedaży w USA, w przeciwieństwie do swojego poprzednika. 

Jesteśmy naprawdę podekscytowani rynkiem amerykańskim, ponieważ to duży kraj. Jeśli spojrzysz na sprzedaż naszych słuchawek bezprzewodowych, około jedna trzecia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. A nie wprowadzając naszego telefonu w USA, potencjalnie pozostawiamy jedną trzecią wolumenu na stole.

Carl Pei w wywiadzie dla Inverse (tłumaczenie z j. angielskiego)

Dodatkowo Carl Pei uraczył nas informacjami dotyczącymi tego jak prosperuje Nothing i faktycznie wygląda to bardzo obiecująco.

W zeszłym roku osiągnęliśmy prawie 10‐krotnie większy przychód [w 2022 r. na całym świecie] w porównaniu z [2021 r.]”. W zeszłym roku zarobiliśmy ponad 200 milionów Dolarów; w pierwszym roku zrobiliśmy coś w rodzaju 24 milionów Dolarów. Rozwijamy się dość szybko. Sprzedaliśmy już ponad milion produktów.

Carl Pei w wywiadzie dla Inverse (tłumaczenie z j. angielskiego)

Nie wiem jak wy, ale ja słysząc o takich sukcesach zaczynam zastanawiać się nad kolekcjonowaniem produktów Nothing. Jeżeli w przyszłości osiągną gigantyczny sukces, a wszystko na to wskazuje, to ich pierwsze modele mogą osiągnąć całkiem dużą wartość kolekcjonerską. 

Źródło: Inverse

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!