OPPO Enco AIr3 Pro

Roślinne słuchawki? Tak, oto OPPO Enco Air3 Pro z membraną z włókna bambusowego

Do Polski trafiły właśnie nowe słuchawki TWS od OPPO, będące pierwszymi na świecie słuchawkami wykonanymi w technologii Bamboo Fiber Diaphragm. Oprócz tego, urządzenie wyposażono między innymi adaptacyjny ANC i certyfikat IP55.

Awatar Kamil Malczyk

Do Polski trafiły właśnie nowe słuchawki TWS od OPPO, będące pierwszymi na świecie słuchawkami wykonanymi w technologii Bamboo Fiber Diaphragm. Oprócz tego, urządzenie wyposażono między innymi adaptacyjny ANC i certyfikat IP55.

Chiński producent zaprezentował pierwsze na świecie słuchawki z membraną wykonaną z włókna bambusowego!

Urządzenie trafiło do Polski w bardzo przystępnej cenie, a na jego pokładzie nie brakuje innowacyjnych technologii najwyższej jakości.

OPPO Enco Air3 Pro –
co tak naprawdę potrafią?

W Polsce debiutuje właśnie najnowsze dzieło chińskiego OPPO, czyli pierwsze na świecie słuchawki wykonane w technologii Bamboo Fiber Diaphragm. OPPO Enco Air3 Pro, bo o nich w tym wypadku mowa, mają być świetnymi słuchawkami dousznymi wyposażonymi w funkcję aktywnej redukcji szumów ANC na poziomie 49dB. Dzięki obecnej transmisji LDAC HiFi, urządzenie jest w stanie odtworzyć nawet najdrobniejsze szczegóły dźwięku!

OPPO Enco Air3 Pro - białe

Idąc dalej, OPPO Enco Air3 Pro otrzymały certyfikat Hi-Res Audio, świadczący o wydajności akustycznej na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania zapewniają autorskie rozwiązania chińskiego producenta, w tym dźwięk przestrzenny OPPO Alive, technologia Golden Sound 2.0 czy Enco Master Tuning.

Pierwsza z funkcji zapewnia odczucia zbliżone do tego, co możemy odczuwać na własnej skórze podczas prawdziwych seansów kinowych. Idąc dalej, Golden Sound 2.0 zapewnia dźwięk o studyjnej jakości poprzez dostosowanie się do „struktury kanału słuchowego danego użytkownika i charakterystyki jego słuchu”. Na sam koniec zostaje jeszcze Enco Master Tuning, czyli „możliwość wyboru między trzema trybami dla różnych stylów dźwięku w zależności od osobistych preferencji”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Co potrafi smartfon z Biedronki? – Test Oppo A17

Jest to jeden z pierwszych przypadków, kiedy na półki sklepowe Biedronki trafiło urządzenie renomowanego producenta, a dokładnie od Oppo. Zobaczcie co potrafi smartfon z Biedronki, czyli Oppo A17.

Czytaj artykuł

Dlaczego Chińczycy wykorzystali bambusa w swoich słuchawkach?

Jak informuje OPPO, inspiracją dla projektantów firmy miał być proces produkcji papieru bambusowego. Po skrupulatnej obróbce i stworzeniu płatków o odpowiednich wymiarach, włókno bambusa formuje się w membranę i dopasowuje do słuchawek. W związku z tym doczekaliśmy się powstania pierwszej na świecie membrany z włókna bambusowego, która – w porównaniu do membrany pokrytej tytanem – ma aż 3 znaczące plusy.

OPPO - las bambusowy
źródło: Meer

Przede wszystkim jest ona o 60% lżejsza (możliwość szybszej reakcji na zmiany dźwięku), o 56% sztywniejsza (mniej podatna na odkształcenia), a wewnętrzne wygłuszenie jest o aż 63% bardziej elastyczne (dodatkowa redukcja hałasu). Dzięki zastosowanym zmianom, słuchawki bez problemu „osiągają częstotliwość 40 kHz, a także zapewniają dźwięk o wysokiej wierności (HiFi)”. Włókna bambusowe bezpośrednio przyczyniają się między innymi do zapewniania naturalnego i czystego dźwięku przy wysokich częstotliwościach!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Flagowy aparat w średniaku? Nadchodzi OPPO Reno 10

Już za niespełna tydzień ma mieć miejsce światowa premiera serii OPPO Reno 10, czyli nowych urządzeń od chińskiego producenta! Co jednak wiemy o samej specyfikacji i czy rzeczywiście jest na co czekać, a także ile przyjdzie nam za to zapłacić?

Czytaj artykuł

Świetny sprzęt w przystępnej cenie!

Słuchawki OPPO Enco Air3 Pro możemy jednocześnie połączyć z dwoma osobnymi urządzeniami, a także z łatwością zarządzać tym, które w danym momencie ma przesyłać dźwięk do naszych usznych głośników. Jak zapewnia producent, czas pracy baterii tego urządzenia to 7 godzin, zaś w przypadku wykorzystania etui ładującego – nawet 30 godzin. W nagłych przypadkach pomoc przyniesie funkcja szybkiego ładowania, w której 10 minut ładowania zapewnia nawet 2 dodatkowe godziny żywotności urządzenia.

OPPO Enco Air3 Pro - zielone

Nowa propozycja od Chińczyków jest kompatybilna z technologią Blueetooth 5.3, która „oferuje opóźnienie słuchawek na poziomie 47 ms, bardziej stabilne połączenia, a także synchronizację dźwięku i treści”. Słuchawki te wyróżnia nietuzinkowy design, w tym chociażby obecny gradientowy wzór na etui ładującym. Przyszli właściciele nie będą musieli martwić się także o kurz czy wodę, bowiem OPPO Enco Air3 otrzymały stopień ochrony IP55.

Jak jednak wiadomo, mimo tych wszystkich zalet nowych słuchawek od OPPO, jednym z najważniejszych aspektów jest oczywiście ich oficjalna cena. Ta raczej powinna być pozytywnym zaskoczeniem, bowiem OPPO Enco Air3, które już trafiły do Polski, kosztują zaledwie 399 zł. Douszni asystenci dostępni są w dwóch wersjach kolorystycznych, a swój własny egzemplarz możecie nabyć już w popularnych elektromarketach!

Korzystacie na co dzień ze słuchawek dousznych, a jeśli tak, to co jest dla Was najważniejsze przy wyborze nowego zestawu? Czy Enco Air3 są warte swojej ceny?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa OPPO

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez