Apple iPhone 16

TAK ma wyglądać Apple iPhone 16! Premiera dopiero za rok, a już wiemy, co się zmieni

Niecałe trzy miesiące temu Apple zaprezentowało nam nową serię smartfonów ze złączem USB-C na pokładzie. Mimo tego, że do kolejnej premiery jeszcze daleko, najprawdopodobniej wiadomo już, jak zmieni się iPhone 16 w porównaniu do iPhone’a 15.

Awatar Kamil Malczyk

Po 3 miesiącach od premiery serii smartfonów iPhone 15, najprawdopodobniej wiemy już, jak będą wyglądały nowe, iPhone’y 16!

Portal MacRumors – dzięki informacjom z zaufanych źródeł przy Apple – zaprezentował grafiki przedstawiające m.in. nowy układ wyspy aparatów!

Pionowa wyspa aparatów?

Najważniejszą, a przynajmniej jedną z najciekawszych zmian wizualnych w nadchodzącej serii iPhone’ów, ma być nowa wyspa aparatów. W przeciwieństwie do tegorocznego modelu, na jego plecach ma zagościć pionowy układ kamer.

Apple iPhone 16 - nowy układ wyspy aparatów
źródło: MacRumors

Mimo tego, że na etapie projektowym pojawiają się co najmniej dwa – lekko odmienne koncepty – dziennikarze portalu MacRumors twierdzą, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wykorzystanie układu z iPhone’ów 12. Oznacza to, że dwa obiektywy w iPhonie 16 byłyby zlokalizowane dokładnie pod sobą.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple wciska kit i produkuje elektrośmieci ­­– 8 GB Mac vs 16 GB Windows

Wszystko wskazuje na to, że Apple po raz kolejny próbowało zamydlić oczy swoich klientów. Przedstawiciele firmy twierdzili, że MacBooki z 8 GB pamięci RAM dorównują laptopom Windows z 16 GB! Jak jest naprawdę?

Czytaj artykuł

Apple iPhone 16 – nowe przyciski i warianty kolorystyczne

Aktualne projekty wskazują również na to, że przyszłoroczne smartfony od Apple zostaną wzbogacone o nowe przyciski. Mowa tutaj między innymi o pojemnościowym przycisku przechwytywania, który miałby znaleźć się po prawej stronie, czy pojemnościowym przycisku akcji.

Apple iPhone 16 - nowy układ wyspy aparatów i przyciski
źródło: MacRumors

Jeśli chodzi o kolory, to wczesne wersje prototypowe były widziane w trzech kolorach: żółtym, różowym i „północnym”. Według MacRumors, dokumentacja wskazuje, że testowane były również „inne opcje kolorystyczne początkowo opracowane dla iPhone’a 15”.

Apple iPhone 16 - nowe przyciski
źródło: MacRumors

Jak przy wszystkich nieoficjalnych doniesieniach, przypominamy, że – nawet w tym przypadku, gdy mowa o informacjach pozyskanych przez renomowany portal – nie wszystko musi się potwierdzić. Co więcej, do oficjalnej premiery jeszcze dużo czasu, więc finalny wygląd iPhone’a 16 może się diametralnie zmienić.

Jakich zmian najbardziej oczekujecie w przypadku nowych iPhone’ów? Bylibyście zadowoleni z pionowego układu aparatów?

ŹRÓDŁO: MacRumors

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.