Revolut Ultra, nadchodzi FinTech dla burżujów

Revolut Ultra, nadchodzi FinTech dla burżujów

Brytyjski fintech przygotował Revolut Ultra, czyli kolejny pakiet dla najbardziej wymagających użytkowników. Zainteresowani mogą zapisać się na listę oczekujących, w zamian za co otrzymają 5% cashbacku na zakupy w pierwszym miesiącu po premierze.

Czym w ogóle jest Revolut?

Reklama

Choć Revolut jest jedną z popularniejszych tego typu aplikacji, najprawdopodobniej bardzo dużo osób jeszcze w ogóle o nim nie słyszało. Zanim więc wspomnimy o dostępności, cenie i oferowanych funkcjach w ramach Revolut Ultra, zajmijmy się tym, do czego i w jakich sytuacjach może nam się przydać sam Revolut.

Revolut Ultra - założyciele Revoluta
założyciele Revoluta (lewo: Wład Jacenko, prawo: Nikołaj Storonski) (źródło: money.pl)

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Londynie, założone przez Nikołaja Storonskiego i Włada Jacenko w czerwcu 2015 roku. W 2018 popularny FinTech, na mocy uzyskanej europejskiej licencji bankowej, został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do 100 000 EUR) oraz możliwością oferowania między innymi pożyczek konsumenckich.

Revolut na świecie

Revolut to również przede wszystkim aplikacja mobilna, która od 2017 roku obsługuje transakcje w polskich złotówkach. W aplikacji możemy bowiem założyć konto bankowe z kartą płatniczą, co umożliwia nam wykonywanie bezpłatnych przelewów krajowych i międzynarodowych. Mobilna aplikacja Revolut to także opcja płacenia za granicą bez prowizji i dodatkowych opłat. W pierwszej połowie 2018 roku firma mogła pochwalić się liczbą 1,7 miliona użytkowników, a w 2019 – już 4 milionami.

revolut ultra - standard card

Revolut w Polsce

Jak Revolut sprawdza się w Polsce i czy ktokolwiek z niego korzysta w naszym kraju? Zdecydowanie tak! Polska jest bowiem pierwszym krajem, w którym „Revolut uruchomił lokalne karty, numery kont i dział pomocy”. Co więcej „Polska jest drugim najszybciej rosnącym dla tego FinTechu rynkiem w Europie i trzecim pod względem liczby użytkowników”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

1.2 mld straty dla banku… przez Apple Card

Apple ma swoją rzeszę fanów, którzy są wierni twórczości firmy. Apple Card było kolejnym krokiem mającym zapewnić klientom wygodę. Ci nie mają na co narzekać, natomiast cierpi na tym bank z ogromną kwotą straty na karku. Co gigant zrobił nie tak?

Czytaj artykuł

Na początku 2018 roku z tej aplikacji w naszym kraju miało korzystać zaledwie 30 tysięcy użytkowników, a już w grudniu tego samego roku mówiliśmy o 300 tysiącach osób!

Reklama

Revolut Ultra – co, kiedy i za ile?

Z Revoluta można korzystać za darmo, aczkolwiek niektóre funkcje – lub ich rozszerzenia – są ukryte dopiero za płatnymi planami. Do tej pory we flocie Revoluta były takie plany jak Plus (14,99 zł / miesiąc), Premium (29,99 zł / miesiąc) czy Metal (49,99 zł / miesiąc). Różnią się one chociażby limitem bezpłatnych wypłat z bankomatów, wysokością odsetek od oszczędności w poszczególnych walutach czy opłatą za przelewy międzynarodowe.  

Revolut Ultra - pozostałe plany

Jak się okazało, brytyjskie przedsiębiorstwo pracuje obecnie nad wprowadzaniem kolejnego płatnego planu, czyli Revolut Ultra. Z oświadczenia prasowego firmy możemy się dowiedzieć, iż jest to „ekskluzywna oferta skierowana do osób ambitnych i ceniących luksusowy styl życia”. Choć oficjalna data premiery Revolut Ultra nie jest jeszcze znana wiadomo już, iż nowy plan będzie dostępny już na wiosnę 2023.

Revolut Ultra - Tara Massoudi

Coraz liczniejsza grupa naszych klientów interesuje się produktami finansowymi, które zapewniają im większą wygodę. Ten rosnący segment rynku to osoby, które poszukują nowej definicji luksusu, takiego który jest funkcjonalny. To wysoko opłacani profesjonaliści, którzy pną się po szczeblach kariery i budują swój dochód pasywny, ale jednocześnie chcą korzystać z życia, być na bieżąco z najnowszymi trendami i podróżować minimum kilka razy w roku.

Tara Massoudi, General Manager Produktów Premium w Revolut

Co w ogóle znajdzie się w ofercie Revolut Ultra? Na ten moment wiadomo, że użytkownicy korzystający z najdroższego planu będą otrzymywali między innymi cashback za zakupy w prestiżowych sklepach czy inne, interesujące benefity z różnych kategorii. Nie należy zapominać także o możliwości handlu kryptowalutami z najniższą prowizją czy bezpłatny dostęp do lotniskowych saloników w ponad 1200 portach lotniczych na całym świecie.

zapowiedź Revolut Ultra (źródło: Revolut)

Kolejną niewiadomą jest również cena Revolut Ultra, choć zdecydowanie należy się spodziewać, że będzie on znacznie droższy od planu Plus, Premium czy nawet Metal. Oznacza to, że za subskrypcję Revolut Ultra użytkownicy będą musieli zapłacić najprawdopodobniej powyżej 100 zł miesięcznie, co rzeczywiście czyni ten plan dość… luksusowym.

Co więcej, użytkownicy zainteresowani najdroższym planem już teraz mogą dołączyć do listy oczekujących, za pomocą dedykowanej strony Revolut. Dzięki temu będą mogli cieszyć się z powitalnego 5-procentowego cashbacku na zakupy przez pierwszy miesiąc od premiery Revolut Ultra.

Korzystacie z Revoluta lub innych tego typu aplikacji bankowych? Jak odniesiecie się do sugerowanej ceny Revolut Ultra – w porządku czy jednak lekka przesada?

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!