Prosiliście i dostaliście. WhatsApp na komputery Apple!

Prosiliście i dostaliście. WhatsApp na komputery Apple!

Wiele aplikacji jest dostępnych tylko na urządzeniach mobilnych, ale WhatsApp przestaje być jednym z nich. Kilka miesięcy temu pojawiła się natywna aplikacja WhatsApp na system Windows, a teraz ruszyła otwarta beta tego komunikatora na komputery Apple.

Lepiej późno, niż wcale

Reklama

Meta (niegdyś Facebook) ewidentnie nie śpieszyła się z tworzeniem aplikacji WhatsApp na komputery. Jednakże właśnie to zwlekanie zmusiło deweloperów do budowania jej na nowszych narzędziach, które są znacznie lepiej zoptymalizowane, szczególnie pod macOS. 

WhatsApp na komputerach z MacOS
Źródło: @AlternativeTo

Poza tym aplikacja nie jest kopią tej mobilnej, przez co odpowiednio dysponuje przestrzenią ekranową. Do dyspozycji użytkownicy dostają kilka kolumn z różnymi zakładkami oraz możliwością przenoszenia plików do okienek z rozmowami. 

Jak otrzymać dostęp?

Aktualnie na macOS aplikacja komunikatora jeszcze nie znalazła się w sklepie z aplikacjami. Jednakże otwartą betę WhatsApp na komputery z macOS możecie pobrać z oficjalnego forum WhatsApp. 

Natomiast jeżeli chodzi o komputery z systemem Windows, natywna aplikacja WhatsApp jest dostępna w Microsoft Store

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki komunikator wybrać i dlaczego nie Messenger?!

Messenger dominuje w Polsce, ale jego wątpliwa wiarygodność i ostatnie awarie motywują do znalezienia zamienników. Aby każdy znalazł dla siebie najlepszy komunikator, sporządziliśmy listę funkcjonalnych i bezpiecznych aplikacji do komunikacji. Oto one!

Czytaj artykuł
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!