twitch

Shared Ban Info, czyli współdzielone bany na Twitchu!

Twitch dla wielu jest obecnie najlepszą platformą do streamowania, przy okazji będąc jedną z najbardziej restrykcyjnych. Nowo wprowadzona funkcja Shared Ban Info ma pomóc streamerom w dzieleniu się informacjami o banach użytkowników.

O karach na Twitchu

Chyba każdy – kto choć trochę jest na bieżąco w temacie platform do streamowania – słyszał słowa krytyki o ogromnej liczbie zasad panujących na Twitchu. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że przecież wystarczy „nie robić nic złego”, rzeczywistość jest zgoła inna. Oprócz blokady nałożonej na streamera z powodu jego nieodpowiedniego zachowania, duży wpływ na ewentualną karę mogą mieć również widzowie.

komunikat o zbanowanym kanale na twitch

Nie brakuje bowiem blokad za niewystarczającą moderację czatu na transmisji czy niewystarczającą reakcję na jakieś konkretne „nielegalne” na platformie zachowanie. Do otrzymania bana w zasadzie wystarczy, że w naszej drużynie znajdzie się jakiś widz – który postanowi użyć „nielegalnych” zwrotów – a my zamiast zachowania powagi, zaczniemy się z tego śmiać.

Działanie Shared Ban Info

twitch security

Mimo rygorystycznych zasad i surowych kar Twitch ma również wiele zalet, dlatego wielu streamerów właśnie tam prowadzi swoje transmisje. Jedną z nich jest duże pole manewru w kontekście integracji z widzami, czego nie spotkamy chociażby na YouTube. W związku z tym, Twitch stara się wprowadzać kolejne funkcje, które pomogą streamerom utrzymać porządek na swoich czatach.  

Funkcja Shared Ban Info jest jednym z koszmarów widzów na Twitchu, bowiem może całkowicie zautomatyzować ich wykluczanie z transmisji konkretnych grup streamerów. Aby wspomniana automatyzacja mogła działać prawidłowo, streamer musi najpierw wysłać do drugiego twórcy prośbę o udostępnienie informacji o blokadach. Sytuacja rozwija się w momencie otrzymania bana na jednym z kanałów, bowiem istnieją wtedy dwa dostępne scenariusze.

Jeden z nich – łagodniejszy – polega na tym, że wiadomości zbanowanego użytkownika zostaną jedynie oznaczone na drugim / pozostałych kanałach. Ten bardziej surowy scenariusz – wspomniana pełna automatyzacja – blokuje ukaranego użytkownika na wszystkich połączonych kanałach. Oczywiście połączenie kanałów w ramach Shared Ban Info nie jest zjawiskiem nieodwracalnym, bowiem w każdym momencie możemy z niego zrezygnować.

O bezpieczeństwie widzów na Twitchu

Nowa funkcja może znacznie ułatwić życie niektórym streamerom, zwłaszcza tym, którzy na Twitchu trzymają się w kilku- lub kilkunastoosobowych grupkach. W momencie uruchomienia funkcji na kilkunastu kanałach, w zasadzie wystarczy jeden przycisk, aby wykluczyć toksycznego gagatka z szerokiej liczby kanałów.

Rzecz jasna można „odbić piłeczkę” mówiąc, że założenie konta na Twitchu jest darmowe, więc po otrzymaniu bana wystarczy założyć kolejne. Jest to jak najbardziej prawda, ale i z tym zjawiskiem Twitch stara się walczyć. W ustawieniach streama można ustawić np. możliwość pisania po zaobserwowaniu kanału i przeczekaniu określonego czasu, czy konieczność zweryfikowania numeru telefonu. Oprócz tego Twitch na bieżąco dodaje funkcje, które mają pomóc streamerom w zachowaniu bezpieczeństwa na czatach.

ustawienia czatu transmisji na twitch

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo streamerów i ich społeczności. […] Poczucie komfortu wyrażania siebie jest jedną z rzeczy, które sprawiają, że Twitch to Twitch i to może się zdarzyć tylko wtedy, gdy ludzie czują się bezpiecznie robiąc to.

wypowiedź Twitch na ich blogu

Jedną z nich jest wprowadzona w listopadzie ubiegłego roku funkcja Ban Evasion Detection Tool. Jej zadaniem jest wyłapywanie osób omijających bany przy pomocy „uczenia maszynowego”. Jak informuje platforma w swoim wpisie, na ten moment możemy połączyć swój kanał z maksymalnie 30 innymi kanałami. Miejmy nadzieję, że tego typu działania pozwolą w chociaż częściowym zlikwidowaniu nieodpowiednich zachowań!

ŹRÓDŁO: Safety Twitch, The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!