The Freestyle – projektor wymyślony na nowo!

The Freestyle – projektor wymyślony na nowo!

Samsung ogłosił wprowadzenie wielofunkcyjnego, przenośnego urządzenia o nazwie The Freestyle, będącego jednocześnie projektorem, inteligentnym głośnikiem i… lampką.

The Freestyle jedyny w swoim rodzaju? 

Reklama

Na pierwszy rzut oka nowe urządzenie od Samsunga mogłoby wydawać się po prostu nieco lepszym, przenośnym projektorem. W zasadzie, jest on określany jako przenośny ekran, pozwalający na prezentowanie wideo na powierzchni nawet do 100 cali. Waży zaledwie 830 gramów, a dzięki zamontowaniu go na stojaku z rotacją do 180 stopni, potrafi zamienić każdą ścianę, podłogę, sufit czy inną powierzchnię w ekran, na którym będziemy oglądali swój wymarzony film. 

Zazwyczaj mówiło się, że jeśli projektor „rzuca” obraz na ścianę, powinna być ona w kolorze białym. Samsung nie podpisuje się pod tą teorią i w swoim promocyjnym filmie przedstawia, że na jakość obrazu nie będzie miał wpływu kolor naszego „ekranu”.

The Freestyle to jedyny w swoim rodzaju projektor zapewniający niezrównaną elastyczność, która wychodzi naprzeciw zmieniającym się stylom życia użytkowników. Pozbawiony ograniczeń, jakie tradycyjnie narzucała zarówno przestrzeń, jak i rozmiar projektora, The Freestyle to przyjemne, wszechstronne urządzenie, z którego można korzystać w wybrany przez siebie sposób.

Simon Sung – Executive Vice President and Head of the Sales & Marketing Team

Jeśli projektor to za mało… 

The Freestyle

Duży ekran, wszystkie powierzchnie, niska waga – zgadza się, zdecydowanie są to plusy urządzenia. Aczkolwiek jak twierdzi sam producent – jest to jedyne w swoim rodzaju urządzenie wielofunkcyjne. The Freestyle oferuje inteligentne funkcje i aplikacje, które znane są między innymi użytkownikom telewizorów Samsunga, a dokładniej usługi Smart TV. 

Urządzenie to jest kompatybilne z platformami takimi jak VOD, Netflix czy HBO GO. Oprócz tego działa z urządzeniami mobilnymi z systemem Android oraz iOS, co umożliwia nam udostępnianie treści bezpośrednio z naszego smartfona! Nic nie stoi na przeszkodzie, kiedy chcemy w odosobnieniu obejrzeć film, wyświetlany w danej chwili na telewizorze w innym pokoju. The Freestyle po prostu bezprzewodowo zduplikuje nam obraz!  

Jakby wyżej wymienione funkcje nie były wystarczająco interesujące, projektor jest dodatkowo inteligentnym głośnikiem. Potrafi dostosowywać efekty wizualne do rodzaju oraz głośności muzyki. Kolejnym elementem jest przeźroczysta nakładka na obiektyw. Po jej nałożeniu możemy zamienić urządzenie w lampkę, która zaoferuje nastrojowe oświetlenie dzięki trybowi Ambient.

The Freestyle a zasilanie

The Freestyle

W przypadku projektowania tak zaawansowanego urządzenia, jednym z najważniejszych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę jest oczywiście zasilanie. Bo przecież po co nam urządzenie, które pozwoli nam obejrzeć film na boku namiotu w plenerze, skoro w jakiś sposób musielibyśmy zorganizować gniazdko do jego podłączenia, prawda?

Samsung wziął to pod uwagę, więc The Freestyle współpracuje z akumulatorami zewnętrznymi kompatybilnymi z USB i oferującymi moc 50 W / 20 V oraz większą. W takim razie, oprócz urządzenia wystarczy zabrać ze sobą odpowiedniego powerbanka i pozbyć się problemu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu potrzebowalibyśmy podłączyć The Freestyle za pomocą standardowego gniazdka oświetleniowego E2 – również mamy taką opcję. Bowiem urządzenie koreańskiej firmy jest pierwszym przenośnym ekranem, pozwalającym na podłączenie do tego typu gniazdka bez dodatkowych kabli.

Reklama

Opłacalność urządzenia Samsunga 

The Freestyle

Moglibyśmy długo rozpisywać się o fajnych, zaimplementowanych w The Freestyle funkcjach. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku nowoczesnych urządzeń, razem z wieloma przydatnymi funkcjami i usprawnieniami – rośnie również cena. Podobnie jest i w tym przypadku.  

Za samo urządzenie przyjdzie nam obecnie zapłacić 900 dolarów (3600 zł na dzień 09.02). Dodatkowe 60 dolarów (240 zł) będziemy musieli zapłacić w przypadku chęci zakupienia opakowania na The Freestyle. Chyba nikt nie chce by nowa droga zabawka uległa zniszczeniu w trakcie pierwszego wyjazdu. Na ten moment oficjalna data wydania to 14 lutego, a obecnie urządzenie można zakupić w formie przedsprzedaży (pre-order).

The Freestyle

Oczywiście kwota urządzenia nie należy do niskich, a ewentualne kwestie moralne dotyczące wydawania takich pieniędzy na The Freestyle to tylko i wyłącznie sprawa osobista. Mimo wszystko, o becnie najbezpieczniejszą opcją jest zapewne wstrzymanie się z decyzją o kupnie, do momentu opublikowania pierwszych recenzji o urządzeniu. Jeśli producent rzeczywiście dotrzyma wszystkich obietnic i przyszli posiadacze The Freestyle otrzymają dostęp do wszystkich zapowiedzianych funkcji, zdecydowanie będzie to jedno z najlepszych tego typu urządzeń!

Źródła: Samsung

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!