Yanosik podzielił się liczbą fotoradarów w krajach Europy

Sezon wyjazdowy w pełni, a więc serwis Yanosik przypomniał temat fotoradarów. Gdzie w Europie znajduje się ich najwięcej? Ile takich urządzeń jest w Polsce? Które miejsce w rankingu zajmuje nasz kraj? Szczegóły poniżej. 

Najwięcej fotoradarów w Europie znajduje się na terenie Włoch, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Polska zajmuje miejsce 12. z liczbą 492 fotoradarów.

Najmniej tych urządzeń znajduje się w Macedonii, bo aż dwa!

Zbliża się sezon wakacyjny, a więc na czasie jest też motoryzacja. A jak już mówimy o motoryzacji w zakresie podróżowania po naszym pięknym kraju, to warto napomknąć też o fotoradarach. Czasami można się zdziwić, w jakim miejscu można je napotkać. Z tego właśnie powodu serwis Yanosik przygotował zestawienie, w którym kraju na naszej podróżniczej liście można zobaczyć najwięcej fotoradarów.

Źródło grafiki: auto.dziennik.pl.

Jak się okazuje, najwięcej fotoradarów spotkamy… we Włoszech! Tak jest – wydaje nam się, że to w Polsce jest najgorzej, a tu niespodzianka: to właśnie w słonecznej Italii jest umieszczonych ponad 6 TYSIĘCY tego typu urządzeń. Zaraz za Włochami na podium znalazły się także Wielka Brytania oraz Niemcy. Poniżej przedstawiamy Top 10 naszego radarowego zestawienia:

Źródło: yanosik.pl.

O dziwo, w Top 10 nie znalazła się Polska. Na terenie naszego rodzimego kraju są tylko/aż 492 fotoradary, co daje mu 12. miejsce w rankingu. Rekordzistami po drugiej stronie barykady są: Serbia i Estonia (72 urządzenia), Mołdawia (70 urządzeń), Luksemburg (29 urządzeń), Dania oraz Malta (20 urządzeń, Słowacja i Islandia (18 urządzeń), Liechtenstein, Irlandia oraz Irlandia Północna (po 5 urządzeń). Co ciekawe, najmniej fotoradarów w Europie ma Macedonia, bo AŻ DWA!

Źródło: yanosik.pl.

Biorąc pod uwagę liczbę fotoradarów należy jednak pamiętać o wielkości wspomnianych krajów, a także o poziomie rozwoju ich dróg. Na podstawie samych powyższych danych nie należy więc wyciągać wniosków, który kraj najbardziej, a który najmniej pilnuje prędkości.

Źródło: yanosik.pl.

Jak już o zagranicznych podróżach mowa, Yanosik przypomina również o bezpiecznej i przepisowej jeździe. Nawet jeśli Ci się spieszy, pamiętaj o tym, czym może grozić przekraczanie prędkości. Jeśli bezpieczeństwo nie jest wystarczającym argumentem, może będzie nim kara finansowa:

W Chorwacji za przekroczenie prędkości w obszarze niezabudowanym możecie zapłacić mandat w wysokości od 500 do 7000 kun, czyli od 296 zł do 4 151 zł. W Bułgarii za jazdę od 30 do 50 km/h powyżej limitu prędkości zapłacicie mandat w wysokości od 20 do 600 lewów, czyli od 20 zł do 1 386 zł. W Węgrzech za przekroczenie prędkości od 20 km/h trzeba będzie zapłacić karę w wysokości około 30 000 forintów, a więc 360 zł. W Słowacji najmniejsza stawka za przekroczenie prędkości wynosi 20 euro (90 zł), a największa 650 euro (2 936 zł) za jazdę o ponad 55 – 60 km/h więcej niż wskazuje limit prędkości! 

komunikat Yanosika
Źródło grafiki: motofakty.pl.

Mimo iż w Polsce mandaty za prędkość zaczynają się od 50 zł, w skrajnych przypadkach można wydać nawet 5000 zł! Warto więc pamiętać o tych wszystkich kwestiach w drodze na letnie wakacje. Szerokiej drogi!

Źródło: Android.com

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!