Google Maps - szybkie wskazówki

Google Maps z kolejną bardzo przydatną funkcją! Sprawdź, jak z niej korzystać

Google Maps to najpopularniejsza platforma z dostępem do map, która codziennie pomaga miliardom ludzi na całym świecie. Teraz do aplikacji dodano funkcję szybkich wskazówek, które dodatkowo ułatwią życie tym, którzy nie mogą żyć bez dostępu do map!

Awatar Kamil Malczyk

Google Maps to zdecydowanie aplikacja, która dzień w dzień wspiera szerokie grono użytkowników w likwidowaniu problemów nawigacyjnych.

Teraz, gdy do aplikacji wreszcie trafiły szybkie wskazówki w czasie rzeczywistym, korzystanie z możliwości Map Google może być jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze, niż miał to miejsce do tej pory!

Google Maps i szybkie wskazówki

W lutym ubiegłego roku Google ogłosił wyświetlanie szybkich wskazówek dojazdu, a już kilka miesięcy później firma poinformowała o tym, że funkcja jest już powoli wdrażana dla pieszych, rowerzystów, a nawet kierowców, zarówno na urządzeniach mobilnych z systemem Android, jak i iOS.

Google Maps - szybkie wskazówki
źródło: Droid Life

Po upływie roku doczekaliśmy się oficjalnego powitania nowej funkcji w aplikacji mobilnej. Warto jednak wspomnieć, że opcja ta nadal może nie być dostępna na niektórych urządzeniach / kontach Google, ale wszystko powinno zmienić się w najbliższym czasie, więc w zasadzie pozostaje nam czekać.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nadchodzi kolorowa rewolucja w Google Maps! Co się zmieni?

Od niedawna niektórzy użytkownicy mogą testować „nową” wersję aplikacji Google Maps z odświeżoną szatą kolorystyczną. Teraz jednak nowe barwy trafią do wszystkich użytkowników aplikacji, zarówno tych z Androida, jak i iOS-a!

Czytaj artykuł

Na czym polegają szybkie wskazówki?

Czym w ogóle są szybkie wskazówki i jak pomogą nam w codziennym funkcjonowaniu z aplikacją? Przede wszystkim funkcja ta umożliwia użytkownikom wyświetlanie wskazówek zakręt po zakręcie oraz szacowanego czasu przybycia na miejsce, bezpośrednio na ekranie blokady urządzenia.

źródło: MacRumors

Choć może wydawać się inaczej, w ogólnym rozrachunku jest to bardzo przydatna zmiana, bowiem do tej pory za każdym razem trzeba było odblokowywać telefon, aby uzyskać te informacje. Wskazówki są domyślnie wyłączone, ale można je włączyć w głównych ustawieniach aplikacji, w sekcji Nawigacja.

Google Maps - szybkie wskazówki
źródło: MacRumors

Wskazówki z możliwością podglądu mogą być wyświetlane również na ekranie przeglądu trasy, zanim użytkownik w ogóle wystartuje pokonywanie danej trasy. Jeśli jednak wybierzemy inną trasę, Google Maps odpowiednio ją zaktualizują, a także podadzą wskazówki dojazdu i czas przybycia na miejsce.

Korzystacie na co dzień z Map Google, czy może częściej wybieracie jakąś inną tego typu aplikację? Co uważacie o nowych zmianach?

ŹRÓDŁO: MacRumors, Android Central (miniatura)

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez