Czy Apple Maps stało się godne rywalizacji z Google Maps?

Bitwa pomiędzy gigantami to nie nowość. Apple Maps miało być alternatywą dla Google Maps, jednak wykonanie aplikacji dawało wiele do życzenia. Niedawno wprowadzono zmiany, które mogą odmienić charakter rywalizacji.

Awatar Marta Urbaniak

Apple Maps w dniu swojej premiery nie miało najlepszego startu. Wiele funkcji nie działało poprawnie przez lata.

Użytkownicy Apple byli zmuszeni używać Google Maps, ze względu na fatalny stan aplikacji, która zagrażała życiu ludzi.

W ostatnich latach wprowadzono zmiany, które pozwalają Apple Maps w końcu konkurować z Google Maps.

Fatalny początek Apple Maps

Po 11 latach w końcu losy rywalizacji Apple Maps z Google Maps nie są jasno przesądzone w kierunku drugiej firmy. Możliwe, że teraz mieszkańcy USA z iPhone’ami skorzystają z aplikacji od producenta z logiem nadgryzionego jabłka.

Jednak jak źle było wcześniej? Premiera Apple Maps w 2012 roku okazała się niewypałem. Aplikacja niezgodnie z prawdą umieszczała niektóre budynki na mapie w innym położeniu. Już sam ten fakt frustrował i nieraz uniemożliwiał dotarcie do celu.

źródło grafiki AppleInsider

Ale to dopiero początek, przez te 11 lat Apple Maps tak nawigowały kierowców, że Ci trafiali do parku narodowego i tam błądzili. Sytuacja miała miejsce w upalne lato, co mogło zagrażać życiu użytkowników, którzy nie spodziewali się, aby aplikacja miała ich pokierować 40 mil od faktycznej lokalizacji.

Początki funkcji “3D Flyover” również nie były wesołe, zważając na fakt, że widok mostów był zniekształcony i pofalowany. Interakcje z miastem nie były wtedy najlepiej wspominane przez użytkowników, do tego stopnia, że sam Tim Cook przepraszał użytkowników

źródło grafiki AppleInsider

W związku ze wszystkimi istniejącymi wcześniej błędami w Apple Maps przy iOS 6, szef od aplikacji Richard Williamson został zwolniony. W wyniku tych nieszczęśliwych błędów wielu użytkowników z produktami Apple miało zainstalowane Google Maps, które po prostu działało dobrze.

Problemy zażegnane

Jednak nadszedł przełom, aktualny stan Apple Maps pozwala na przyjemne używanie aplikacji bez większych problemów. Wskazówki dojazdu transportem publicznym są na tyle dobrze zbudowane, że użytkownicy chwalą ich działanie i skłaniają się w tej kategorii ku rozwiązaniu firmy z Cupertino.

źródło grafiki Apple

Również sam prosty, przejrzysty i atrakcyjny widok w aplikacji jest dodatkowym punktem dla Apple, a same trasy są kreatywne w porównaniu do wytycznych Google’a. Jak widać stopniowo wprowadzane zmiany w ciągu ostatnich lat w końcu przynoszą pozytywne rezultaty.

Część osób twierdzi, że nadal używa Google Maps, bo są lepsze w nawigacji, inni zachwycili się zmianą Apple Maps i wybrali przejrzystość aplikacji. Zdania są podzielone, ale to wskazuje na fakt, że Apple poprawiło się i poniosło po serii sromotnych porażek. Jednak, aby zrzucić Google z podium jeszcze długa droga przed gigantem z Cupertino.

Źródło: AppleInisider

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez