[CES 2020] Dlaczego OnePlus Concept One to przyszłość mobilnej fotografii?

[CES 2020] Dlaczego OnePlus Concept One to przyszłość mobilnej fotografii?

Na tegorocznych targach CES 2020 w Las Vegas po raz pierwszy w historii pojawiła się firma OnePlus. I to nie bez powodu, ponieważ zaprezentowali pierwszy na świecie smartfon ze znikającymi kamerami. Jednak nie to w nim jest najciekawsze.

Koncepcyjny smartfon według obietnic miał zmienić sposób w jaki postrzegane są obecnie telefony i poniekąd się to udało. Cały zestaw aparatów w tym smartfonie jest ukryty za szkłem, podobnie jak ma to miejsce na przykład w serii Oppo Reno. Oznacza to, ze cała powierzchnia plecków smartfona jest płaska i nie ma na niej żadnej wysepki. Pod względami estetycznymi takie rozwiązanie ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Jednak rozwiązanie OnePlus poza umieszczeniem kamer pod szkłem pozwala je dodatkowo ukryć i to dosłownie. 

Reklama

➡ Kup OnePlus 7 Pro

➡ Sprawdź cenę OnePlus 7T

Działa to dzięki zastosowaniu szkła elektrochromatycznego na pleckach najnowszego OnePlusa. Takie szkło umożliwia kontrolowanie ile światła przez nie przechodzi. Najczęściej jednak wykorzystywane jest w budownictwie, na rynku smartfonów to jego niepodważalny debiut. Jego ogromną zaletą jest energooszczędność. Energia jest wymagana jedynie do zmiany transparentności tego szkła. Po ustawieniu interesującej wartości zasilanie nie jest potrzebne, a szkło pozostaje w danym stanie. Całkiem sprytne rozwiązanie, OnePlus chwali się, że udało im się osiągnąć doskonałą przejrzystość takiego szkła przez co nie ucierpi na tym obraz z kamer.

Jednocześnie podkreślają, że Concept One jest wciąż tylko konstrukcją prototypową, która nie trafi w najbliższym czasie na rynek. Sama technologia przyciemniania szkła wymaga jeszcze dopracowania, ponieważ pod pewnymi kątami oczka sensorów wciąż są doskonale widoczne i nad tym OnePlus będzie jeszcze pracować. 

Ale właściwie dlaczego jest to rewolucja w mobilnej fotografii? Concept One to pierwszy smartfon z filtrem ND na pokładzie, który dodatkowo może być regulowany. Takie rozwiązanie szczególnie docenią profesjonalni i półprofesjonalnie twórcy. I nie mam tu na myśli tylko fotografów, otwiera to bowiem zupełnie nowe możliwości kręcenia filmów. Ogranicza on ilość światła jaka wpada do sensora, a w tym wypadku sensorów co daje oczywiście jeszcze większe możliwości. 

W egzemplarzu dostępnym w trakcie targów CES 2020 możliwe było ustawienie jedynie jednej wartości filtru, jednak OnePlus otwarcie mówi o wprowadzeniu funkcji dowolnej regulacji przez użytkownika.

➡ Kup OnePlus 7 Pro

➡ Sprawdź cenę OnePlus 7T

Sam Concept One powstał we współpracy z marką McLaren, nikogo nie powinna dziwić ta współpraca, bo to już nie pierwszy raz kiedy OnePlus prezentuje ekskluzywną wersję swojego smartfona. W tym wypadku tył smartfona został pokryty naturalną skórą w kolorze “Papaya Orange” oraz ze szwami pod kolor.

Kiedy OnePlus zdecyduje się na wprowadzenie zupełnie nowej technologii jak na razie nie wiadomo. Jednak podobnie jak w przypadku samochodów koncepcyjnych Concept One pokazał możliwości, które już niedługo prawdopodobnie znajdziemy w wielu flagowych urządzeniach. 

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!