Do
góry

Jak wygląda drukowanie z HP+?

Drukarki to bardzo podstępne urządzenia... Wie o tym każdy, kto choć raz próbował wydrukować coś pilnego. Zatem czy HP+ jest odpowiedzią na takie problemy?

Chyba każdy z Was miał kiedyś taką sytuację – potrzebujecie pilnie coś wydrukować i akurat wtedy zabrakło tuszu w drukarce. Czasy drukarek, które odmawiały posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie odeszły bezpowrotnie, a to za sprawą zupełnie nowej usługi HP+. Dzięki niej będziecie mogli drukować bez obaw, że zaraz skończy się tusz, a to dzięki subskrypcji Instant INK.

HP+

To jednak wciąż nie wszystkie możliwości, jakie oferuje HP+ oraz subskrypcja Instant INK. Jak obydwie działają w praktyce i co możecie zrobić z ich pomocą?

Genialna idea

HP wpadło jakiś czas temu na całkiem ciekawy pomysł, który pomoże Wam rozwiązać wiele problemów z drukarkami. Usługa HP+ to w zasadzie inteligentny system drukowania. Jego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom końcowym, czyli Wam, prostego i szybkiego dostępu do drukarki i dodatkowych narzędzi, bez jakichkolwiek zmartwień.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

HP Instant Ink, czyli atrament na zawołanie

Firma HP znów poszerza wachlarz swoich usług, dodając dwie nowe pozycje. Jedną z nich jest Instant Ink, który gwarantuje Wam stały dostęp do tuszu.

Czytaj artykuł

Całość brzmi nierealnie, zwłaszcza kiedy przypomnicie sobie ten ogrom irytacji, który wywołała w Was niedziałająca drukarka. Szczególnie wtedy, gdy w najmniej oczekiwanym momencie Waszym oczom ukazał się komunikat o niewystarczającej ilości tuszu.

Czym jest Instant INK?

HP+

Na naszej stronie mieliście okazję przeczytać już o subskrypcji Instant INK właśnie od HP. Ta usługa na myśl przywodzi na przykład sposób działania platform streamingowych. Wybieracie pakiet odpowiedni dla liczby stron, które drukujecie miesięcznie, podpinacie kartę i już nie musicie martwić się o zakup właściwego tuszu do drukarki.

Co ważne, w każdej chwili możecie zrezygnować z subskrypcji, a liczba stron w pakiecie nie zależy od tego czy drukujecie w kolorze, czy w czerni. Instant INK oferuje pakiety subskrypcji dopasowane do różnych potrzeb, zarówno gospodarstwa domowego, jak i małej firmy.

Jeśli drukujecie niewiele, znajdziecie ekonomiczne rozwiązanie w cenie niecałych 5 zł miesięcznie. Wśród pakietów dostępne są również rozwiązania dla drukujących więcej, a nawet odpowiadające na potrzeby małej firmy. Co więcej, dołączając do usługi HP+ w ciągu 7 dni od konfiguracji nowej drukarki możecie zdecydować się na 6 miesięcy bezpłatnego okresu próbnego Instant INK.

Jak działa subskrypcja na tusz?

Załóżmy, że wybraliście subskrypcję na 50 stron miesięcznie. Sporadycznie drukujecie jakieś dokumenty, faktury czy zadania domowe dla Waszych dzieci – to bez znaczenia. Dzięki subskrypcji Instant INK drukarka automatycznie zamawia tusz, zanim ten się wyczerpie. Więc nie musicie się martwić, że ten się skończy w najmniej oczekiwanym momencie, a Wy będziecie bez zapasowych tuszy.

HP+

Wszystko jest tak policzone, żeby materiały doszły do Was jeszcze przed wyczerpaniem się aktualnie używanych. A w momencie, kiedy już zużyjecie stare tusze, wystarczy, że zapakujecie je do pudełka załączonego do przesyłki, w której otrzymaliście nowe i odeślecie. HP już zajmie się resztą. To swoją drogą całkiem wygodne nie tylko dla HP, ale i dla Was, czyli użytkowników.

Nie musicie się już martwić co zrobić ze zużytymi tuszami. Te będą zabierane przez HP i odpowiednio utylizowane, czy nawet wykorzystywane ponownie. To jeden z ważniejszych elementów na który nacisk kładzie firma, czyli zrównoważony rozwój.

Co jeszcze daje HP+?

Jednym z większych plusów jest dodatkowy rok gwarancji producenta na urządzenie. Poza tym program HP+ zapewnia jeszcze lepszą integrację z aplikacją mobilną HP Smart. Drukarki HP+ są cały czas połączone z chmurą, dzięki czemu możliwe jest między innymi analizowanie stanu tuszu. Jednak to nie wszystko, ponieważ dzięki takiemu połączeniu możecie drukować na swojej drukarce z dowolnego miejsca.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Musicie pilnie wydrukować pewne dokumenty. Zamiast wchodzić do domu i czekać, aż się wydrukują możecie to zrobić w drodze do mieszkania i zabrać już wydrukowany plik dokumentów, by nie tracić cennego czasu.

Jednocześnie połączenie z chmurą daje wam pełen dostęp do wszystkich zeskanowanych plików. Oczywiście nie musicie ich przechowywać w chmurze, jednak niekiedy taka opcja może być przydatna. Co więcej, skanować bezpośrednio do chmury możecie też z wykorzystaniem aparatu w telefonie. Nie jest to może jakaś super odkrywcza opcja, ale z pewnością bardzo przydatna.

Jak skorzystać?

Subskrypcję na tusz możecie aktywować w dowolnym momencie i w dowolnym momencie z niej zrezygnować. Oczywiście o ile Wasza drukarka będzie się znajdować na liście wspieranych modeli. Z HP+ jest inaczej. Co ciekawe decyzji o udziale w HP+ nie podejmujecie w sklepie, podczas zakupu, ale w domu. Usługę może aktywować podczas konfiguracji nowej drukarki marki HP. Dołączenie jest zupełnie dobrowolne, w pełni darmowe i banalnie proste.

Do uruchomienia takiej usługi będziecie oczywiście potrzebować konta HP. Z kolei drukarka musi być cały czas podłączona do Internetu. Inaczej nie będziecie mieli dostępu do drukowania w chmurze, a firma nie będzie w stanie ocenić, kiedy wysłać Wam nowy pakiet tuszy. Drugi warunek to korzystanie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, czyli tuszy właśnie przez cały okres użytkowania drukarki. Jeżeli będziecie korzystać z usługi Instant INK to ten punkt jest w zasadzie jedynie formalnością.

HP+

Podsumowanie

I właśnie tak prezentuje się HP+ z subskrypcją Instant Ink. Pomysł niezwykle ciekawy, stawiający przede wszystkim na wygodę użytkownika. Możliwość drukowania czy skanowania za pośrednictwem chmury daje ogromne możliwości. Z kolei subskrypcja Instant INK, za niewielką kwotę daje Wam gwarancję i spokój ducha, że nigdy nie zostaniecie na lodzie bez tuszy i możliwości drukowania. Jeżeli tak jak my bywacie zapominalscy i nie kupujecie całych zestawów na zapas, to HP+ może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!