miniaturka z logiem Tesla

Tesla wzywa 321 tysięcy samochodów do serwisu

Firma poczyniła to w odpowiedzi na zażalenia dotyczące wadliwej pracy tylnego światła, które w określanych jako ,,wyjątkowe” okolicznościach, mogło nie zapalać się podczas hamowania pojazdu.

W Tesli problem goni problem

Wieści o wadliwym funkcjonowaniu świateł nadeszły w złym dla firmy momencie. Jeszcze w piątek trzydzieści tysięcy egzemplarzy Modelu X zostało wezwanych z powodu możliwej awarii poduszki powietrznej. Chociaż awaria ta mogła wystąpić również w bardzo specyficznych okolicznościach, tak wciąż zwiększała ona ryzyko ran w czasie wypadku.

Obecnie Tesla mierzy się z problemem tylnych świateł, które mogą nie aktywować się poprawnie przy wystąpieniu błędu w czasie wybudzania pojazdu. Nie są to dwa jedyne przypadki, kiedy Tesla zmuszona była uciekać się do oficjalnych wezwań. W 2022 roku 3.7 miliona pojazdów zostało dotkniętych problemami wymagającymi interwencji ze strony producenta. 

Jeden z modeli Tesli objętych awariami przedstawiony na tle Moskwy.

Kosztowne pomyłki

Błędy uzewnętrzniające się w kolejnych modelach Tesli nie przeszły bez echa dla jej wartości rynkowej. Po piątkowej wpadce firma zanotowała spadek o blisko trzy procent, osiągając najniższe notowania od niemal dwóch lat. Kontrowersje związane z bezpieczeństwem samochodów amerykańskiego producenta nie napawają inwestorów spokojem, stąd tendencja do spadku wartości akcji.

Chociaż większość z błędów dało się naprawić poprzez aktualizację bezprzewodową (tzw. ,,over the air update”), tak część z nich była na tyle poważna, że wciąż aktualizacji dokonywano w serwisie. Przykładem może być wezwanie ponad czterdzieści tysięcy modeli Tesla S i X celem naprawy wspomagania sterowania.

Źródło: Reuters

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!