YouTube vs adblock

Posiadasz Adblocka? YouTube nie pozwoli Ci normalnie obejrzeć filmu

YouTube już od dłuższego czasu walczy z użytkownikami, którzy zamiast opłacać YouTube Premium korzystają z wtyczek do blokowania reklam. Teraz firma podejmuje kolejne kroki i uniemożliwia takim osobom normalne oglądanie filmów.

Awatar Kamil Malczyk

W filmach na YouTube wyświetlane są reklamy, aby platforma mogła na nich zarabiać, a następnie dzielić się częścią zysków z autorami danych publikacji.

Aby się ich pozbyć, musimy korzystać z subskrypcji YouTube Premium. Innego zdania są jednak posiadacze adblocków, którzy… nie mają zamiaru płacić.

Od jakiegoś czasu YT nie przymyka już oczu na ten proceder i dzielnie walczy z posiadaczami wtyczek. Wcześniej platforma spowalniała filmy „omijaczom”, a teraz zacznie je przewijać do końca i blokować ponowne odtworzenie.

YouTube vs posiadacze adblocków

Przedstawiciele YouTube’a niezmiennie posługują się identycznym przekazem – płać za YT Premium lub oglądaj reklamy. Choć niektórzy użytkownicy śmieją się platformie w twarz, już w maju ubiegłego roku informowaliśmy Was o tym, iż YouTube wytacza potężne działa przeciwko użytkownikom korzystającym z adblocków.

YouTube adblock
źródło: Reddit

Zaczęło się od blokowania odtwarzaczy i wyświetlania komunikatów: “Blokowanie reklam nie jest dozwolone w serwisie YouTube”, a później wprowadzono limity oglądania. W styczniu tego roku platforma poszła o krok dalej, wpływając na pogorszenie wydajności i spowalnianie całej strony w przypadku wykrycia adblocka.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

YouTube spowolni stronę, jeśli używasz AdBlocka

YouTube powoli nakłada drobne konsekwencje na użytkowników, którzy opierają się przed zasubskrybowaniem YouTube Premium. Mamy złe wieści dla osób, które nadal używają AdBlocka, witryna nie będzie już działać dla Was tak płynnie jak kiedyś.

Czytaj artykuł

Oglądanie filmów z adblockiem nie będzie możliwe?

Każdy z wcześniej podjętych kroków pomógł w mniejszym lub większym stopniu „wyłączyć” część posiadaczy adblocków, ale – jak nietrudno się domyślić – nadal jest to proceder na bardzo szeroką skalę. W związku z tym władze platformy pracują nad wdrożeniem w życie kolejnych rozwiązań w celu osiągnięcia lepszych rezultatów.

źródło: Reddit

Po raz kolejny stanęło na „psucie” odtwarzacza u osób korzystających z adblocka. W jaki sposób się to odbywa? W przypadku wykrycia „zakazanej” wtyczki, YT automatycznie przewija film do samego końca, a następnie – w przypadku kolejnej próby odtworzenia – zaczyna w nieskończoność ładować go na nowo.

Jak to bywa w przypadku tego typu eksperymentów, rozwiązanie to dopiero wchodzi w życie, więc jeśli posiadacie adblocka i jeszcze nie spotkaliście się z taką sytuacją, to być może Wasza chwila dopiero nadejdzie. Z drugiej strony sprytni deweloperzy pewnie równie szybko wymyślą obejście tego zabezpieczenia… i tak w kółko!

Korzystacie z adblocka do omijania reklam na YT, a jeśli tak, to czemu to robicie? Jaka funkcja lub cena przekonałaby Was do kupienia subskrypcji Premium?

ŹRÓDŁO: wccftech

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.