Podróże w kosmos coraz bliżej zwykłych obywateli!

Kosmiczne podróże przestaną być dostępne tylko dla astronautów czy bogaczy. Specjalny samolot zabierze zwykłych pasażerów. Komercyjne loty mają odbyć się stanowczo szybko, bo już w tym roku.

Awatar Marta Urbaniak

Specjalny statek kosmiczny pozwoli na podróżowanie obywateli w komos w najbliższej przyszłości.

Aktualnie trwają ostatnie testy, które zaważą o możliwości użycia konstrukcji jako środek transportu.

Komercyjne podróże w kosmos tylko dla uprawnionych osób? Od teraz to się zmieni. Zwykły “Kowalski” będzie mógł odbyć taki lot. Jakim cudem?

Specjalny samolot kosmiczny jest w ostatniej fazie przygotowań do swojej pierwszej podróży na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Przez długie miesiące maszyna była testowana w specjalnym ośrodku Neil Armstrong w Ohio, a sam proces powstawania sięga 2004 roku.

Docelowo “Dream Chasery DC-100″ o nazwie „Tenacity” miał tylko dowozić pakunki dla astronautów na ISS, w ramach “NASA Commercial Vrew” , jednak postanowiono, że w przyszłości będą oferować również komercyjnie usługi.

źródło grafiki YouTube

Aktualnie trwają ostatnie przygotowania – ukończenie systemu ochrony termicznej oraz integracji ładunku. Po zakończeniu procesu statek zostanie połączony z rakietą Vulcan United Launch Alliance (ULA), ta jest kluczowa, bo zapewnia ekwipunek, jedzenie i wodę, ważące łącznie aż 3540 kg.

Jest to jedyny w swoim rodzaju “samolot wielokrotnego użytku”, jego trzy silniki pozwalają na precyzyjne poruszanie się w przestrzeni i wylądowanie w odpowiednim miejscu. Co Intrygujące, to tego typu statki spokojnie mogą lądować na zwykłym pasie startowym w pozycji poziomej. Lądowanie może odbywać się na standardowych lotniskach, choć pewnie taki widok byłby rzadkością dla wielu.

Czy turystyka kosmiczna ma szansę zaistnieć? I czy chcielibyście kiedyś polecieć takim statkiem w podróż? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: Geek week

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.