OC a uszkodzenia auta przez grad

Czy OC uratuje nas przed „atakiem” gradu? Sprawdź, zanim będzie za późno

Jaka pogoda może wywołać największe szkody? Zdecydowanie grad. Szkodzi on nie tylko uprawom rolników, ale też może wyrządzić krzywdę przechodniom czy zniszczyć auta. Jak zabezpieczyć się przed ostatnim scenariuszem? Czy OC wystarczy?

Awatar Kamil Malczyk

Pogoda to bardzo nieprzewidywalny czynnik, który niejednokrotnie nas zaskakuje. Najprawdopodobniej jej najbardziej szkodliwym „rodzajem” jest grad, bowiem to właśnie on może zranić ludzi, czy uszkodzić uprawy, domy i auta.

Jeśli z nieba zacznie spadać grad, a my nie zdążyliśmy schować naszego auta, później możemy liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Jakie ubezpieczenia trzeba opłacać, aby nie martwić się o potencjalne uszkodzenia auta?

Grad, czyli wróg numer jeden

W przyrodzie – jak w każdym innym aspekcie życia – potrzebna jest równowaga. Po słońcu przychodzi deszcz i nikt nie powinien mieć do tego pretensji, bo tak musi być, aby wszystko było w porządku. Problem jednak przychodzi, gdy któregoś z czynników jest za dużo lub nadchodzi wróg wszystkich ludzi… GRAD!

źródło: USA Today

W przeciwieństwie do słońca i innych odpadów atmosferycznych, na dobrą sprawę nie ma żadnych korzyści z opadów gradu. Przede wszystkim, duże „kulki” są bardzo niebezpieczne – z odpowiedniej wysokości mogą wyrządzić krzywdę przechodniom, ale też trwale uszkodzić uprawy rolne, samochody, a nawet domy.

Grad vs nasze samochody

Jeśli z wyprzedzeniem dowiemy się o nadchodzących opadach gradu, możemy wcześniej zadbać o swój samochód i np. schować go w garażu. Sprawa ma się nieco inaczej, gdy grad weźmie nas z zaskoczenia – np. w trakcie trasy, czy gdy auto jest zaparkowane w innym miejscu, niż aktualnie przebywamy.

Jeśli opady nie będą trwały zbyt długo, a jednocześnie ich „owoce” nie będą przesadnej wielkości, bardzo możliwe, że my – i nasz samochód – wyjdziemy z tego bez szwanku. Choć oczywiście nikomu tego nie życzymy, może się jednak zdarzyć, że będzie inaczej i nasz ukochany samochód ulegnie uszkodzeniu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Bez tej naklejki na samochodzie nie wjedziesz do miasta!

Miasta wprowadzają nowe rozwiązania, które mają na celu ochronę środowiska, a przynajmniej zmniejszenie generowania zanieczyszczeń. Naklejki na samochodzie będą jedną z nich. Ale co oznaczają i co grozi za ich brak?

Czytaj artykuł

Co ochroni nas przed gradem?

Co zrobić w sytuacji, gdy opady gradu spowodują uszkodzenia naszego pojazdu – np. wgniecenia w karoserii, czy wybite szyby? Choć w pierwszej chwili do głowy wielu kierowców może przyjść obowiązkowe ubezpieczenie samochodu, musimy przynieść złe informacje – samo OC w takiej sytuacji nie wystarczy.

OC vs zniszczenia auta przez grad
źródło: rankomat

No dobrze, ale przecież niektórzy z nas mają jeszcze NNW (ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), prawda? Niestety, choć zgodnie z logicznym tokiem rozumowania opady gradu są nieszczęśliwym wypadkiem, to nie wpisuje się to w zakres obowiązywania wspomnianego ubezpieczenia NNW.

źródło: rankomat

Idąc dalej, wreszcie natrafiamy na naszego cichego bohatera – AC (Auto Casco), czyli dobrowolne ubezpieczenie, które potencjalnie może wspomóc w nas naprawie uszkodzeń spowodowanych gradobiciem. Dlaczego potencjalnie? Warto sprawdzić, czy nasza polisa ubezpieczeniowa na pewno obejmuje takie sytuacje.

Czy wiedzieliście, że podstawowe ubezpieczenie nie wystarczy w przypadku uszkodzeń samochodu spowodowanych przez opady gradu?

ŹRÓDŁO: zdjęcie główne – USA Today

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez