InPost Fresh i Deli – nowa konkurencja dla Glovo?

InPost Fresh i Deli – nowa konkurencja dla Glovo?

InPost Fresh i Deli to nowopowstałe znaki towarowe. Czyżby firma kurierska chciała wejść na rynek gastronomiczny?

Nowa usługa dostarczania żywności

Reklama

Do sieci trafiła informacja, że firma kurierska zarejestrowała dwa nowe znaki towarowe – InPost Fresh oraz InPost Deli. Według wstępnych informacji oraz opisów znaków towarowych, możemy dowiedzieć się całkiem sporo. W pierwszej kolejności chodzi o aplikację mobilną, umożliwiającą zamawianie posiłków oraz produktów sklepowych. Do tego dojdzie nam także platforma do zamawiania bezpośrednio z restauracji oraz mobilne możliwości koordynowania usług transportowych i dostawczych.

InPost Fresh i Deli

To jednak nie wszystko. Mowa także o usługach kurierskich oraz dostawach posiłków z restauracji pod wskazany adres z zaznaczeniem, że chodzi o posiłki do bezpośredniego spożycia.

Wspomniane jest także pośrednictwo w umowach kupna i sprzedaży towarów na rzecz osób trzecich. Chodzi tutaj także o handel elektroniczny z zaznaczeniem artykułów kosmetycznych, spożywczych oraz tych przeznaczonych do użytku w gospodarstwie domowym.

InPost ma obecnie spore możliwości inwestycyjne – pandemia przyczyniła się do znacznego wzrostu jego zysków. Tylko w samym pierwszym kwartale 2021 spółka zanotowała przychody w wysokości 793 mln złotych.

InPost Fresh i Deli
Lodówkomat od InPostu
Reklama

Paczkomaty to za mało?

InPost mocno ugruntował swoją pozycję na rynku kurierskim, zwłaszcza dzięki inicjatywie paczkomatów. Ich ogromna popularność w żaden sposób nie maleje, do tego na ulicach kolejnych miast pojawiają się charakterystyczne skrzynki. Zapewne każdy z nas miał z nimi kontakt, zwłaszcza jeśli zamawiał coś z sieci. Nie dziwi zatem, że konkurencja nie śpi. Allegro rzuciło rękawice InPostowi i próbują swoich sił ze swoją inicjatywą automatów pocztowych. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Automaty paczkowe od Allegro – nowe i w pełni eko!

Automaty paczkowe od Allegro mają być w pełni ekologiczne oraz wkomponowywać się w otoczenie. Co jeszcze o nich wiemy?

Czytaj artykuł

Jeśli InPost faktycznie chce wejść na rynek gastronomiczny, to może być naprawdę mocną konkurencją dla Pyszne.pl czy Glovo. Rafał Brzoska CEO InPostu niejednokrotnie wspominał, że jego firma przymierza się do wprowadzenia swoich produktów w sektorze gastronomicznym. Najwyraźniej jego firma przeszła od słów do czynów. 

InPost Fresh i Deli

Czy to źle dla nas jako klientów, że duże podmioty wchodzą w podobne rejony rynku? Oczywiście, że nie! Dzięki temu konkurencyjność będzie wymuszała na firmach jak najkorzystniejsze oferty. To idealna sytuacja dla nas, albowiem nie dość, że będziemy mieli szerszy wybór, tak otrzymamy dużo lepsze ceny, niż dotychczas.

Będziecie korzystać z nowych usług InPostu? 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!