Snapdragon 8 Gen 2 górą, czyli Samsung Galaxy S23

Europejczycy musieli obchodzić się smakiem, jeśli chodzi o flagowce. Smartfony od Samsunga, które trafiały do Europy nie miały na pokładzie Snapdragona. Nie mieliście możliwości wyboru innej opcji niż tej z Exynosem. Aż do teraz. Nadchodzi Samsung Galaxy S23!

Awatar Marta Urbaniak

Europejczycy musieli obchodzić się smakiem, jeśli chodzi o flagowce. Smartfony od Samsunga, które trafiały do Europy nie miały na pokładzie Snapdragona. Nie mieliście możliwości wyboru innej opcji niż tej z Exynosem. Aż do teraz. Nadchodzi Samsung Galaxy S23!

Precz Exynos, witaj Snapdragon

Możecie zacząć świętować, po długim czasie oczekiwania dostaniecie w końcu to, o co prosiliście. W nadchodzącej serii Samsung Galaxy S23 będzie zaimplementowany chip Snapdragon. Zniknie podział na tych “lepszych i gorszych”. Niech żyje równość!

W te wakacje została ogłoszona współpraca Qualcommu wraz z Samsungiem. Zapowiedź kooperacji jednak nie wykluczała możliwości użycia gorszych chipów – Exynos. Ludzie nie byli do końca pewni czy faktycznie tak się stanie. Natomiast nowe informacje rozwiały wszelkie wątpliwości.

Ostatnia rozmowa kierownictwa Qualcomm z koreańskim gigantem przypieczętowała doniesienia sprzed 4 miesięcy. Nadchodzące smartfony od Samsunga będą zasilane chipsetami Snapdragon 8 Gen 2 i pojawią się na półkach na całym świecie, a nie tylko w wybranych regionach. Możliwe, że pożegnamy gorsze chipy już na dobre, nie tylko w przypadku tej serii, ale i kolejnych.

In handsets, we entered into a new multiyear agreement with Samsung, expanding the use of Snapdragon platforms for future premium Samsung Galaxy products globally.

prezes i dyrektor generalny Qualcomm, Cristiano Amon

Dla tych regionów świata, które zawsze miały dostęp do wersji ze Snapdragonem nie zrobi to większej różnicy. Mowa tutaj między innymi o Stanach Zjednoczonych. Jednak dla klientów z Europy jest to duży krok naprzód. Zostanie niewątpliwie poprawiony komfort korzystania w związku z lepszą wydajnością.

Lepiej, ale czy drożej?

Stabilność i płynność działania samego systemu, czy czas pracy na baterii – te parametry ulegną znaczącej poprawie w nowym modelu. Pytanie czy przyjdzie Wam więcej zapłacić za lepszą wersję, która swoją drogą powinna być dostępna już od dłuższego czasu. Nie jest to jeszcze pewne. 

Natomiast kiedy można się spodziewać premiery Samsunga Galaxy S23? Dosyć szybko, bo mówi się o pierwszym kwartale przyszłego roku. Poprzednik na sklepowe półki zawitał już 25 lutego. Można więc spodziewać się, że i w tym roku będzie podobnie.

Samsung GalaxyS23
fot. @Onleaks x Digit.in

Jak sądzicie, czy dzięki podjętej decyzji Koreańczycy osiągną znaczący wzrost popularności i co za tym idzie liczby sprzedanych flagowców? Dajcie znać w komentarzu poniżej.

Źródło: Android Central

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez