Motorola, jeden z najstarszych producentów telefonów na całym świecie, obchodziła wczoraj swoje 95-te urodziny!
Jak wyglądał świat w 1928 roku? Co zmieniło się do tej pory i jak bardzo marka Motorola przyczyniła się do rozwoju mobilnych technologii?
Początki marki Motorola
25 września 1928 roku, Chicago, Stany Zjednoczone. To właśnie tego dnia Paul i Joseph Galvin założyli amerykańskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, które – przez następne 95 lat – bardzo mocno przyłożyło się do rozwoju mobilnych technologii nie tylko w USA, ale i na całym świecie.
Najlepszym dowodem takiego stanu rzeczy jest fakt, iż podczas misji Apollo 11 i lądowania pierwszego człowieka na Księżycu (20 lipca 1969 roku), wykorzystano technologię radiową opracowaną przez inżynierów Motorola. To właśnie oni zapewnili łączność między Ziemią, a Księżycem.
Zaledwie kilka lat później, 3 kwietnia 1973 roku, Martin Cooper – były wiceprezes i dyrektor ds. badań i rozwoju Motorola – nawiązał pierwsze połączenie komórkowe! Śmiało można więc stwierdzić, że gdyby nie pierwsza komórka Coopera, świat smartfonów mógłby nie wyglądać tak, jak dzisiaj.
Wyznaczanie trendów – zarówno w modzie, jak i w technologii
Wraz z nadejściem XXI wieku, Motorola wprowadziła kolejną dawkę świeżości na rynek telefonii komórkowej. W sierpniu 2004 roku zaprezentowany został smartfon RAZR V3, czyli zamknięcie jasnych w smukłej konstrukcji.
Kilkanaście lat później marka ta została pionierem również w kontekście technologii, a konkretniej dostępu do sieci 5G. W 2019 roku do rąk klientów oddano model moto z3, który – wraz z akcesorium 5G moto moda – stał się pierwszym na świecie dostępnym w sprzedaży smartfonem łączącym się z rewolucyjną siecią 5G.
Telefony Motoroli dorastają z biegiem lat
W 2023 roku marka obchodzi 10-lecie wciąż rozwijanej rodziny smartfonów moto g. Jak wspominają jej przedstawiciele, moto g to „smartfony, które w przystępnej cenie są w stanie oferować wyjątkowy design, szybkie ładowanie TurboPower, wspomnianą już łączność 5G czy nowoczesne wyświetlacze OLED”.
Niemałą popularnością cieszy się również seria edge, do której w 2022 roku dołączyły najsmuklejsze smartfony z pierwszą w branży matrycą aparatu głównego 200 Mpix (edge 30 ultra).
W przypadku designu na docenienie zasługuje wyjątkowa kolorystyka (partnerstwo z firmą PANTONE) czy wykorzystanie skóry wegańskiej.
Motorola postanowiła również oddać cześć kultowemu telefonowi RAZR V3, wprowadzając na rynek nową serię składanych smartfonów razr. Model razr 40 ultra ma największy i najbardziej funkcjonalny zewnętrzny wyświetlacz, który można wykorzystać do obsługi aplikacji bez otwierania urządzenia.
„Motorola jest gotowa na kolejne 95 lat innowacji” – jakie plany na przyszłość?
Jak czytamy w oświadczeniu, „Motorola jest dumna ze swojej historii, koncentruje się na teraźniejszości, ale też spogląda w przyszłość”. Dzięki takiemu zaangażowaniu firma miała odnotować zauważalny wzrost na rynkach całego świata, który niepodważalnie motywuje do dalszego działania.
Przede wszystkim chodzi o rodziny produktów klasy premium i oferty dla firm, czyli takie rozwiązania i specjalne biznesowe wersje urządzeń jak – smartfony ThinkPhone by Motorola. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie współpraca z marką ThinkPad, należącą do Lenovo.
Motorola rewolucjonizuje rynek, wprowadzając urządzenia klasy premium oraz zupełnie przełomowe w swojej klasie rozwiązania. Zgodnie z dążeniem Lenovo do oferowania wszystkim inteligentniejszych technologii zapewniamy konsumentom coraz więcej naprawdę innowacyjnych rozwiązań. To podejście się sprawdza. Spodziewamy się dwukrotnego powiększenia naszego biznesu w ciągu kolejnych trzech lat.
Motorola ma stale rozwijać współpracę z Lenovo, aby odkrywać nowe sposoby umocnienia marki i relacji z konsumentami. W najbliższym czasie przedstawiciele mają się skupić na wprowadzaniu innowacji opartych na sztucznej inteligencji i nowych formatów urządzeń (m.in. składanych i rozwijanych).
Czy w trakcie swojej mobilnej historii korzystaliście z jakiegoś urządzenia od producenta z 95-letnią historią? Co uważacie o ich produktach?
ŹRÓDŁO: informacja prasowa Motorola
Dodaj komentarz