Te monitory iiyama powinien mieć każdy na home office!

Japończycy z firmy iiyama zaprezentowali serię prostych monitorów, które – pomimo niskiej ceny – oferują rozwiązania znane z najdroższych rynkowych modeli! Czy rzeczywiście warto rozważyć wybór monitorów z serii ProLite?

Monitory iiyama ProLite, a praca zdalna

Jak informuje firma iiyama w swoim oświadczeniu, ich monitory z serii ProLite przydadzą się przede wszystkim pracownikom zdalnym. Jednym z przemawiających za tym argumentów ma być fakt, iż wspomniane monitory zostały stworzone z myślą o poprawie komfortu, jak i wydajności pracy.

iiyama

Dla przykładu, monitor iiyama ProLite XUB32 oferuje przełącznik KVM i gniazdo LAN. Dzięki temu – na przykład przy okazji podłączania laptopa – zyskujemy ogrom miejsca do pracy po użyciu zaledwie jednego dodatkowego kabla. W temacie niepotrzebnego okablowania – które często potrafi napsuć nerwy – warto wspomnieć o złączu USB-C, które pomoże wyeliminować ten problem.

Praca na wielu monitorach jednocześnie? Nic prostszego!

Raczej nie trzeba nikogo przekonywać, że korzystanie z kilku monitorów jednocześnie, niewyobrażalnie podnosi komfort pracy. Nie dotyczy to oczywiście jedynie codziennych obowiązków, ale to właśnie na nich najbardziej skupiła się firma iiyama. Problem z użytkowaniem więcej niż jednego monitora może jednak pojawić się w momencie, gdy na naszym biurku po prostu zabraknie miejsca lub pokona nas nadmiar przewodów.

iiyama kvm

Temu wszystkiemu spróbowała zaradzić firma iiyama, prezentując model ProLite XUB2492 z funkcją DisplayPort Daisy Chain MST. Dzięki temu podłączenie kilku ekranów jest banalnie proste i już więcej nie musimy martwić się o plątające się po pomieszczeniu kable.

Wystarczy, że podłączymy – na przykład naszego laptopa – do monitora za pośrednictwem złącza USB-C i w tej samej chwili jest on już gotowy do pracy. Dostajemy więc możliwość jednoczesnego działania na kilku ekranach i ładowania urządzeń, a to wszystko za pomocą wyłącznie jednego kabla!

W organizacji pracy pomoże również przełącznik KVM, który znalazł się w modelach ProLite XUB3293 i ProLite XCB3494. Dzięki niemu, „możemy podłączyć do monitora myszkę, klawiaturę, laptopa ze złączem USB-C i dodatkowe komputery stacjonarne w tym samym czasie”. W takiej konfiguracji za pomocą jednego przycisku możemy decydować, który zestaw komputerowy chcemy w danej chwili kontrolować.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki telewizor wybrać? Ranking 2024

Czy nadejście wiosny stopiło śniegi równie skutecznie, jak sklepy ceny oferowanych telewizorów? Zapraszamy do zapoznania się z wiosennym powiewem świeżości w ofertach sklepowych. Jaki telewizor wybrać, by w majowych miesiącach cieszyć i oko i portfel?

Czytaj artykuł

Oferta serii ProLite: ile zapłacimy za monitory iiyama?

Jednym z mniejszych monitorów z serii ProLite jest model XUB2492, czyli 24-calowy ekran z matrycą IPS o rozdzielczości FULL HD. Wyposażono go w ergonomiczną podstawę i ultracienkie ramki wokół ekranu, a także – wspominane wcześniej – złącza USB-C oraz LAN. Nie zabrakło także oczywiście głośników stereo czy gniazda słuchawkowego oraz funkcji ochrony oczu Flicker Free i redukcji niebieskiego światła. Ten mały monitor – który możecie wykorzystać do budowy bardziej zaawansowanego stanowiska – kupicie już za około 1100 zł!

Dla miłośników większych ekranów proponujemy 27-calowe monitory, dostępne zarówno w rozdzielczości Full HD, jak i QHD (2560 x 1440). Przedstawicielem pierwszej grupy jest – obsługujący funkcję Daisy Chain MST – model XUB2792HSN-B1 z matrycą IPS o szerokich kątach widzenia. Rozdzielczość QHD spotkacie za to w modelach ProLite XUB2792SQN-B1 oraz ProLite XUB2792QSC-B1, które niestety nie obsługują funkcji DisplayPort w USB-C. Warto jednak pamiętać, że wszystkie wymienione 27-calowe modele oscylują w kwotach 1200 – 1500 zł i wspierają funkcję ładowania 65 W.

Ostatnia pozycja na liście to ultrapanoramiczny monitor ProLite XCB3494WQSN-B1 oraz panoramiczny ProLite XUB3293UHSN-B1. W obu modelach znalazło się miejsce na stację dokującą USB-C, przełącznik KVM oraz port lat. Przed wybraniem tak dużych ekranów warto jednak sprawdzić, czy na pewno zmieszczą się one na Waszych biurkach!

Ultrapanoramiczny monitor to 34-calowa matryca VA UWQHD (3440 x 1440) o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Nieco mniejszy, bo 32-calowy panoramiczny ekran, to jednostka o rozdzielczości 4K UHD. Za wspomniane w tym fragmencie modele przyjdzie Wam zapłacić najwięcej, bowiem zostały one wycenione w granicach 2200 – 2300 zł.

ŹRÓDŁO: informacja prasowa iiyama

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez