Do
góry

JEST! – premiera składanego smartfona od Huawei! Przed wami Mate X!

Podczas konferencji firmy Huawei odbywającej się na targach MWC w Barcelonie pokazany zostanie między innymi model Mate X. Całą konferencję otworzyła prezentacja odświeżonego MateBook X Pro new, który kierowany jest do osób zajmujących się tworzeniem treści. Powiększono ekran zmniejszając ramki, sam ekran to konstrukcja o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 3000 x 2000 px. Na pokładzie znalazł się oczywiście procesor Intela oraz karta graficzna od nVidii MX 250.

Nowe MateBooki nie tylko z serii pro zostaną od teraz wyposażone w nową technologię o nazwie Huawei OneHop. Pozwala ona na natychmiastowe przesyłanie zdjęć pomiędzy smartfonem a komputerem poprzez zbliżenie ich do siebie. Działa zarówno w przypadku pojedynczego zdjęcia jak i wielu zaznaczonych w galerii.

Kolejnym przystankiem, który został opatrzony mottem łączenia ludzi były routery sieci 5G. Huawei pokazał 3 zupełnie nowe urządzenia, a dokładniej Router domowy z możliwością podłączenia anteny zewnętrznej by zminimalizować zakłócenia sygnału oraz router mobilny. Pierwsze urządzenie w pełni wspiera nowy standard WiFi 6 oferujący niespotykane jak dotąd prędkości sieci bezprzewodowej. Router mobilny to zaś urządzenie mocno przejściowe dla osób, które w najbliższym czasie raczej nie planują korzystać z smartfonów wyposażonych w moduł 5G, a jednocześnie chcą cieszyć się oferowaną przez nową technologię prędkością.

Smartfony Huawei NAJTANIEJ ⤵
➡ Huawei Mate 20 Pro

Po przedstawieniu laptopów oraz routerów, które skupiały się na produktywności i zapewnieniu szerokiego dostępu do sieci 5G, nadszedł czas na smartfony. Plotki się potwierdziły Huawei Mate X jest składanym smartfonem od Chińskiego giganta. Oczywiście wyposażony jest w moduł sieci 5G.

Po rozłożeniu otrzymujemy ekran o przekątnej aż 8 cali i proporcjach 8:7.1  (2480 x 2200 px) bez żadnego zbędnego wycięcia w ekranie. Ekran w pozycji złożonej ma proporcje 19.5:9 i przekątną 6.6 cala, natomiast z tyłu jest to 6.38 cala i proporcjach 25:9. Potwierdza się zatem hipoteza o kamerach w modelu Mate X.

Znajdziemy tam tylko 3 obiektywy, za to można z nich korzystać zarówno jako aparat główny jak i przy okazji robienia selfie. W porównaniu do FlexPai od firmy Royol’e po złożeniu smartfona nie ma żadnej przerwy, tym samym jest on idealnie płaski w pozycji zamkniętej. Wszystko za sprawą mechanizmu ukrytego pod ekranem, który odpowiada za złożenie ekranu o 180 stopni w poziomie.

Smartfony Huawei NAJTANIEJ ⤵
➡ Huawei Mate 20 Pro

Po złożeniu ma on zaledwie 11 mm grubości, rozłożony element natomiast może się poszczycić oszałamiającą grubością na poziomie 5.4 mm. To wynik lepszy niż najnowszy iPad Pro. W zgrubieniu, gdzie znajdują się między innymi kamery znalazł się także port USB-C, a jak zapewnia Huawei jest to wygodne miejsce do trzymania smartfona. W tym elemencie umieszczony został także czytnik linii papilarnych. Podobnie jak w przypadku Galaxy Fold, Mate X oferuje funkcjonalności pomagające przy Multi-Taskingu, czyli dzielenie ekranu na kilka aplikacji.

Wewnątrz modelu Mate X znajdziemy procesor Kirin 980 w połączeniu z chipem odpowiedzialnym z obsługę sieci 5G. Huawei obiecuje możliwość pobierania 1GB danych w oszałamiającym czase zaledwie 3 sekund właśnie dzięki sieci 5G. Podobnie jak jest to rozwiązane w Galaxy Flex, bateria została podzielona na dwie osobne o łącznej pojemności 4.500 mAh, została wyposażona także w szybkie ładowanie o mocy aż 55W, daje to 85% w zaledwie 30 min. Ładowarkę, która to potrafi otrzymamy oczywiście w zestawie ze smartfonem (mały przytyk w stronę Apple i skąpstwa na wolnych ładowarkach).

Nadszedł czas na kamery, nowy Mate X oferuje tylko, albo aż 3 kamery połączone w jedną sekcję. Są wykorzystywane do wszystkich zdjęć, zarówno głównych jak i selfie. Brak konkretnych danych co do rozdzielczości czy przysłony.

Smartfony Huawei NAJTANIEJ ⤵
➡ Huawei Mate 20 Pro

Wraz z zupełnie nowym designem urządzenia Huawei zaprezentował także specjalny pokrowiec na telefon, który oferuje ochronę nie blokując możliwości smartfona.

W końcu przyszła pora na poznanie ceny nowego składanego smartfona od Huawei, trzeba powiedzieć jedno … tanio nie jest. Za Huawei Mate X trzeba będzie zapłacić 2299 Euro w przypadku konfiguracji 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!