Do
góry
mini

Mate X – Wiemy jak wygląda składany smartfon od Huawei!

Samsung nie jest jedynym producentem jaki w tym roku pokaże składany smartfon szerszej publiczności. Po konferencji jaką przygotował dla nas Koreański gigant w poniedziałek, światło dzienne ujrzał składany smartfon Galaxy Fold. Jednak to nie koniec, luty przyniesie nam prawdopodobnie jeszcze kilka niespodzianek. Jedną z nich przygotował dla nas Huawei, którą zobaczymy już podczas targów MWC w Barcelonie, zaczynających się w poniedziałek.

Przygotowania centrum konferencyjnego w Barcelonie trwają w najlepsze, a jedna z osób nad nim pracująca podzieliła się nietuzinkowym zdjęciem. Baner reklamowy firmy Huawei prezentujący składany smartfon!

Smartfony Huawei NAJTANIEJ ⤵
➡ Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate X, czyli prawdopodobnie bezpośrednia odpowiedź na działania Samsunga oraz firmy Royol’e, o której już nie raz wspominaliśmy. Mimo, że konkretnych informacji brak, z jednego zdjęcia można wyciągnąć całkiem sporo. Konstrukcja Huawei zawiera przynajmniej 3 aparaty umieszczone w bocznej części obudowy, być może będą służyć także do robienia selfie.

W przeciwieństwie do konstrukcji Samsunga tutaj znalazł się jedynie jeden wyświetlacz. W pozycji złożonej będziemy korzystać jedynie z jednej połowy elastycznego ekranu. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy. Na zdecydowany minus można zaliczyć całkowite odsłonięcie drugiego ekranu na wszelkiego rodzaju upadki i zarysowania. Dla porównania Galaxy Flex przez większość czasu będzie jednak zamknięty co jednocześnie oznacza ochronę wyświetlacza, a zwłaszcza wyginanego elementu.

Na plus natomiast brak konieczności integrowania dwóch ekranów w jednym urządzeniu. Przełoży się to na czas pracy na baterii jak i rozmiary urządzenia. Daje to również możliwości na zintegrowanie znacznie większej ilości komponentów lub co dla niektórych okaże się ważniejsze większej baterii.

Ponadto można spodziewać się, że model Mate X będzie wyposażony w procesor Kirin 980 wykonany w 7-nm procesie technologicznym. Dodatkowo zaraz obok niego znaleźć się ma chip o nazwie Batong 5000 odpowiedzialny za obsługę sieci 5G.

Smartfony Huawei NAJTANIEJ ⤵
➡ Huawei Mate 20 Pro

Więcej szczegółów poznamy już niedługo bo już jutro, czyli 24 lutego na oficjalnej konferencji prasowej firmy Huawei, która odbędzie się o 14:00 czasu polskiego.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!