Mate X – Wiemy jak wygląda składany smartfon od Huawei!

Samsung nie jest jedynym producentem jaki w tym roku pokaże składany smartfon. Po konferencji jaką dla nas przygotował, światło dzienne ujrzał Galaxy Fold. Jednak to nie koniec, luty przyniesie nam jeszcze kilka niespodzianek. Jedną z nich przygotował dla nas Huawei, którą zobaczymy już podczas targów MWC w Barcelonie, zaczynających się w poniedziałek.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Przygotowania centrum konferencyjnego w Barcelonie trwają w najlepsze, a jedna z osób nad nim pracująca podzieliła się nietuzinkowym zdjęciem. Baner reklamowy firmy Huawei prezentujący składany smartfon!

Smartfony Huawei NAJTANIEJ

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate X, czyli prawdopodobnie bezpośrednia odpowiedź na działania Samsunga oraz firmy Royol’e, o której już nie raz wspominaliśmy. Mimo, że konkretnych informacji brak, z jednego zdjęcia można wyciągnąć całkiem sporo. Konstrukcja Huawei zawiera przynajmniej 3 aparaty umieszczone w bocznej części obudowy, być może będą służyć także do robienia selfie.

W przeciwieństwie do konstrukcji Samsunga tutaj znalazł się jedynie jeden wyświetlacz. W pozycji złożonej będziemy korzystać jedynie z jednej połowy elastycznego ekranu. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy. Na zdecydowany minus można zaliczyć całkowite odsłonięcie drugiego ekranu na wszelkiego rodzaju upadki i zarysowania. Dla porównania Galaxy Flex przez większość czasu będzie jednak zamknięty co jednocześnie oznacza ochronę wyświetlacza, a zwłaszcza wyginanego elementu.

Na plus natomiast brak konieczności integrowania dwóch ekranów w jednym urządzeniu. Przełoży się to na czas pracy na baterii jak i rozmiary urządzenia. Daje to również możliwości na zintegrowanie znacznie większej ilości komponentów lub co dla niektórych okaże się ważniejsze większej baterii.

Ponadto można spodziewać się, że model Mate X będzie wyposażony w procesor Kirin 980 wykonany w 7-nm procesie technologicznym. Dodatkowo zaraz obok niego znaleźć się ma chip o nazwie Batong 5000 odpowiedzialny za obsługę sieci 5G.

Smartfony Huawei NAJTANIEJ

Huawei Mate 20 Pro

Więcej szczegółów poznamy już niedługo bo już jutro, czyli 24 lutego na oficjalnej konferencji prasowej firmy Huawei, która odbędzie się o 14:00 czasu polskiego.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez