Vivo Nex 3 i ekran zajmujący ponad 100% frontu!

Vivo jak zawsze nie przestaje zaskakiwać, tym razem wzięli sobie na cel wielkość ekranu w smartfonach. A może nie tyle jego rozmiar co zajmowaną przez niego powierzchnię. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Vivo jak zawsze nie przestaje zaskakiwać, tym razem wzięli sobie na cel wielkość ekranu w smartfonach. A może nie tyle jego rozmiar co zajmowaną przez niego powierzchnię. 

Mowa tutaj o współczynniku powierzchni ekranu do całego frontowego panelu (ang. Screen-to-body Ratio). Od wielu lat wielu producentów zmaga się i próbuje osiągnąć magiczną barierę 100% powierzchni ekranu. Firma Vivo znana ze swoich innowacyjnych technologii oraz nieszablonowego podejścia do wielu problemów trapiących obecnych użytkowników smartfonów planuje pójść o krok dalej.

Według przecieków inżynierowie z Vivo planują przekroczyć od razu barierę 100% i stworzyć pierwszy smartfon, którego ekran będzie większy niż frontowy panel. Brzmi to dość abstrakcyjnie, jednak już nie raz inżynierowie z Vivo dowiedli, że potrafią osiągnąć niemożliwe.

Smartfony NAJTANIEJ!
Xiaomi Mi 9T

Źródłem tych rewelacji jest użytkownik Ice Universe, który już nie raz donosił o podobnych rewelacjach, a większość z nich potwierdziła się w późniejszym czasie. Według niego Vivo Nex 3 ma składać się z dwóch tafli szkła, które mają mieć zaokrąglone krawędzie pod kątem 90 stopni. Najciekawsze jest jednak to co przeczytam w opisie tego zdjęcia. Autor sugeruje, że nowy model Vivo Nex ma być pozbawiony notcha oraz otworu w ekranie. Jest to zrozumiałe, skoro producent chce osiągnąć współczynnik na poziomie ponad 100% nie można sobie pozwolić na kamery zajmujące powierzchnię ekranu.

Warto w tym momencie zauważyć czym tak naprawdę jest seria smartfonów Vivo Nex. Ze względu na specyfikę tych smartfonów, które już z założenia nie są przeznaczone na rynek konsumencki a mają służyć dosłownie jako demo technologiczne. W najbliższym czasie w Chinach mają mieć miejsce jedne z większych targów technologicznych, na których właśnie, według przecieków możemy zobaczyć ten telefon.

Zdjęcia oraz zapowiedzi jakie zawarł w swoim poście Ice Universe sugerują kilka rzeczy jakie może pokazać nowy smartfon. Poza oczywiście ekranem od krawędzi do krawędzi, który bez wątpienia będzie wyglądać obłędnie to Vivo zapewne zdecyduje się na ukrycie przedniej kamerki pod ekranem. Nikogo nie powinien dziwić taki ruch, to właśnie seria Vivo Nex po raz pierwszy pokazała czytnik linii papilarnych pod ekranem czy wysuwana kamerę do selfie.

Smartfony NAJTANIEJ!
Xiaomi Mi 9T

Wciąż pytania rodzi sposób ładowania smartfona oraz komunikacji choćby z komputerem. Być może Vivo pójdzie o krok dalej i zaprezentuje podobne rozwiązania do tych obecnych w modelu Apex, o którym szerzej już pisaliśmy tutaj. W pełni szklany telefon to z pewnością bardzo ciekawa wizja, jednak wiele osób nie jest jeszcze na niego gotowa, a i sama technologia ładowania bezprzewodowego nie jest jeszcze na wystarczającym poziomie by odpowiednio zastąpić tradycyjne złącza.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez