Xiaomi 13 Ultra – co o nim wiemy?

Już niedługo premiera nowego Xiaomi 13 Ultra – obecnie jednej z najbardziej wyczekiwanych nowości tego roku. Nie podano jeszcze zbyt wiele szczegółów odnośnie daty globalnej premiery. Co o nim wiadomo do tej pory?

Awatar Karolina Burnagiel

Już niedługo premiera nowego Xiaomi 13 Ultra – obecnie jednej z najbardziej wyczekiwanych nowości tego roku. Nie podano jeszcze zbyt wiele szczegółów odnośnie daty globalnej premiery. Co o nim wiadomo do tej pory?

Nowy model Xiaomi 13 Ultra zadebiutuje w kwietniu na chińskim rynku.

Urządzenie będzie zawierać kilka podobieństw w zakresie designu do modelu Xiaomi 12S Ultra, np. okrągłą „wyspę” zawierającą cztery obiektywy.

Pojawią się także pewne innowacje dzięki współpracy z firmą Leica, np. ulepszony zoom.

Na razie nie jest wiadomym, kiedy model pojawi się w innych krajach.

Zarówno marka Xiaomi, jak i Leica zapowiedziały pojawienie się kolejnej innowacyjnej konstrukcji w nadchodzących tygodniach. Chińska premiera modelu jest zapowiedziana na 18 kwietnia – prawdopodobnie wtedy dowiemy się więcej na temat daty pojawienia się Xiaomi 13 Ultra na rynkach globalnych.

Xiaomi 13 Ultra lepszy niż poprzednicy?

Marka Leica, odpowiedzialna za aparaty i obiektywy, będzie kontynuować swoją ścisłą współpracę z Xiaomi, która rozpoczęła się z  końcem 2022 roku. Gigant fotograficzny zapowiedział ulepszenia w opcjach przybliżenia, a więc można oczekiwać, iż nowy model Xiaomi 13 Ultra będzie miał pewne innowacje w zakresie zooma.

Sama nazwa “Ultra” często sugeruje, iż sprzęt będzie zawierać pewne eksperymentalne opcje oraz niespotykane do tej pory możliwości. Dodaje to oliwy do ognia ciekawości otaczającej model, który już teraz można określić jako jeden z najbardziej oczekiwanych w tym roku.

Jednym z problemów dotykających rynek telefonii komórkowej jest fakt, iż wiele najlepszych modeli ma ograniczoną dostępność. Przykładem może być chociażby Xiaomi 12S Ultra, który pojawił się w limitowanych lokalizacjach. Z kolei Xiaomi 13 Pro został wypuszczony na większej liczbie rynków, co daje nadzieję na szerszą premierę najnowszego modelu z serii 13 Ultra.

Źródło grafiki: Xiaomiui.net

Nadchodzące innowacje Xiaomi 13 Ultra

W sieci pojawiły się ekskluzywne rendery 3D nowego dziecka Xiaomi, opublikowane przez OnLeaks we współpracy ze Smartprix. Jak zauważają internauci, design jest podobny do limitowanego modelu Xiaomi 12S Ultra. Pierwszym rzucającym się w oczy elementem jest ogromna okrągła wypukłość z tyłu telefonu, zawierająca w sobie cztery obiektywy aparatu głównego.

Na dole “wyspy” dodane są podwójne światła LED. Nierówność “pleców” Xiaomi 13 Ultra będzie dość znacząca – według wycieku wymiary komórki wyniosą 163,1 x 74,6 x 9,57 mm, a sama wypukłość będzie mierzyć 15,61 mm.

Źródło grafiki: OnLeaks & Smartprix.com

Co więcej, OnLeaks spekuluje, iż najnowszy Xiaomi będzie zawierać 1-calową matrycę Sony IMX989, połączoną z czterema dodatkowymi obiektywami 50 megapikseli. Przedni aparat będzie miał prawdopodobnie rozdzielczość 32 megapikseli. Przycisk zasilania oraz regulacji głośności będą znajdować się po prawej stronie, a port USB typu C, tacka SIM i maskownica głośnika standardowo u dołu urządzenia. Systemem operacyjnym będzie Android 13 z nakładką systemową MIUI 14.

Kolejne plotki w temacie donoszą, iż przy Xiaomi 13 Ultra wykorzystane będą zakrzywione ekrany AMOLED o przekątnej 6,7 cala, z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Model ten będzie również najprawdopodobniej wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 2, 16 gigabajtów RAMu oraz 512 gigabajtów pamięci wewnętrznej. Inne specyfikacje tego urządzenia to akumulator o pojemności 4,900mAh z funkcją szybkiego ładowania o mocy 90W i ładowania bezprzewodowego 50W.

Źródło grafiki: Nextpit.com

Na jakie ceny się przygotować?

Jak dotąd, Xiaomi 13 Ultra został wyceniony w najtańszej opcji w Chinach na 6299 juanów, czyli około 3926 złotych. Źródła donoszą również, że model będzie dostępny w trzech wersjach, co spowoduje także pewne różnice cenowe.

Na podstawie grafik i opisów można by pomyśleć, że tak specyficzny model będzie edycją limitowaną jedynie w Chinach. Jednakże, jak już potwierdzono, Xiaomi 13 Ultra pojawi się także na rynkach światowych. A więc pozostaje nam nic, tylko czekać na jego premierę.

Źródła: MiuiPolska, 9to5Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez