Bluetooth już za niedługo uzyska jeszcze dokładniejszą lokalizację

Grupa odpowiedzialna za rozwijanie technologii Bluetooth oraz jej standaryzacji poinformowało o najnowszych rozwiązaniach. Ich zdaniem już w najbliższym czasie urządzenia takie jak między innymi Tile będą jeszcze dokładniejsze.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Jest to możliwe dzięki łączeniu standardu BT z innymi technologiami bezprzewodowymi, w tym wypadku wykorzystali oni tzw. “Radio Detection”. Wykorzystanie fal radiowych do wspomagania śledzenia bluetooth radykalnie zwiększa dokładność. Zdaniem samych badanych błąd pomiarowy na obecną chwilę wynosi zaledwie jeden centymetr.

Sprawdź cenę zestawu Fibaro Starter Kit

Obecnie technologia oparata jedynie na łączności Bluetooth operuje na sile sygnału jaki jest obserwowany pomiędzy połączonymi użądzeniami. Ma to jednak jeden zasadniczy minus, ponieważ dokładność może znacząco wahać się w zależności od warunków. Dzięki staraniom Bluetooth Special Interes Group, poznamy nie tylko dystans w jakim znadujemy się od markera ale także dokładny kierunek.

W momencie gdy funkcja jest akywna pozwala na dokładne określenie pozycji w przetrzeni. Odnosi się to nie tylko do szukania zagubionych w pokoju gadżetów ale także rozszerza znacząco funkcje tzw. Beacon’ów. Pomagają one między innymi nawigować ludzi w nowych budynkach.

Źródła:

  1. The Verge
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez