Flagowy model z serii Redmi od Xiaomi już 13 maja?

Plotki dotyczące nowego flagowca od xiaomi pojawiają się w sieci cały czas, zdradzając kolejne szczegóły. Teraz natomiast udało się nam dotrzeć do informacji jakoby nowy flagowiec miał zostać zaprezentowany już 13 Maja.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Informacje na ten temat ujawnił na swoim profilu w serwisie Weibo Tang Mu. Po raz pierwszy smartfon może zostać oficjalnie zaprezentowany podczas spotkania prasowego, które ma się właśnie odbyć 13 maja w Chinach. Roboczo nazywany w wielu serwisach Redmi 855 to zupełnie nowy smartfon z kategorii flagowców. Prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na spotkaniu w segmencie zatytułowanym “one more thing”.

O ile sam Mu nie wspomniał konkretnie o submarce Redmi czy jakiś nowych flagowcach. To na takie myślenie naprowadził nas wpisy Lu Weibing oraz Lei Jun w wpisach o nowym nadchodzącym flagowcu.

Z oficjalnych zajawek wiemy na pewno jaki procesor zostanie zastosowany w nowym flagowcu z serii Redmi. Po raz pierwszy w tej serii zostanie zastosowany procesor Snapdragon 855 SoC. Natomiast z tyłu ma znaleźć się ultra szeroki obiektyw.

Specyfikacja

Jeden z ostatnich przecieków zawierał zdjęcie ochronnej folii jaką należy zdjąć z nowych smartfonów zanim zaczniemy go używać. Ta sama folia zawiera niektóre elementy specyfikacji oraz oczywiście nazwę smartfona. Stąd wniosek, że najnowszy flagowy telefon z rodziny Redmi będzie się nazywał K20 Pro.

Zastosowany ekran to 6.39-calowa matryca FHD+ o rozdzielczości 2340 x 1080 pixeli. Według tego co można wyczytać z folii ochronnej smartfon ma dysponować 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Inne przecieki wspominały natomiast o wariantach z 256 GB pamięci wbudowanej.

W przypadku kamer zdecydowanie jest na co czekać, główny aparat to już znany z wielu innych flagowców 48 Mpix sensor, jest wspierany przez 8 Mpix aparat pomocniczy oraz 13 Mpix kamerę o ultra szerokim polu widzenia. Według przecieków front urządzenia nie ma być oszpecony żadnym wycięciem, a frontowy aparat o rozdzielczości 32Mpix ma zostać ukryty w wysuwanym elemencie. Plotki wspominają także o pojemnej baterii 4000mAh oraz obecności gniazda miniJack.

Jeżeli 13 maja faktycznie okaże się datą premiery flagowca z rodziny Redmi to będzie stawał w szranki z już wcześniej zapowiedzianym smartfonem Realme X. Flagowiec od Realme ma mieć swoją premierę już 15 maja w Chinach.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez