miniaturka z logiem Google

Google przy pomocy AI podsumuje Wam artykuł

Do interfejsu Search Generative Experience od Google dochodzi nowa opcja. Po wejściu na stronę, nie będziecie musieli przekopywać się przez ścianę tekstu, aby znaleźć konkretne informacje. AI Wam je podsunie i odpowie na nurtujące pytania związane z artykułem.

Awatar Marta Urbaniak

Google dodaje kolejną funkcję do interfejsu Search Generative Experience wyposażonego w AI.

„SGE while browsing” pozwoli na streszczenie treści długiego artykułu i wyszukanie konkretnego fragmentu na stronie.

Wyszukiwarka Google wyjaśni Wam skomplikowane pojęcia zawarte w odpowiedzi w wynikach wyszukiwania.

Najważniejsze informacje w pigułce

O interfejsie SGE dowiedzieliście się w maju podczas wydarzenia Google I/O ‘23. Wtedy zaprezentowano integrację AI z wyszukiwarką Google. Teksty informacyjne na kolorowych tłach, przesunięcia linków na dalszy plan, odpowiedzi na nurtujące pytania czy przedstawienie produktów z najważniejszymi informacjami, to był dopiero początek.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wyszukiwarka Google będzie nie do poznania!

Zmiany w wyszukiwarce Google nastąpią po długim okresie, a dodatkowo będą drastyczne za sprawą fuzji ze sztuczną inteligencją. Wygląd nowego interfejsu może Was zaskoczyć, bo zniknie to co widzicie od zawsze, czyli lista linków.

Czytaj artykuł

Google cały czas pracuje nad usprawnieniem interfejsu i ulepszeniem funkcji, aby doznania użytkowników były jak najbardziej pozytywne. Teraz Google chce nie tylko pomóc Wam w momencie wyszukiwania, ale również gdy odwiedzacie strony internetowe.

Nowa funkcja “SGE while browsing” podsumuje długie artykuły, które mogą być ciężkie w zrozumieniu lub ich budowa utrudnia znalezienie konkretnej informacji. Po kliknięciu przycisku na dole ekranu “Generate” otrzymacie w punktach kluczowe informacja zawarte w tekście.

źródło filmu Google

Łatwe i szybkie wyszukiwanie informacji

Możecie również poszukać w łatwy sposób odpowiedzi na pytania wyświetlone poniżej, które dotyczą bezpośrednio czytanej przez Was treści. Wszystko to jest stworzone przy pomocy sztucznej inteligencji, jednak aby funkcja działała niezbędne jest, aby tekst był publiczny, a nie oznaczony jako prywatny czy płatny.

To jednak nie koniec ulepszeń. Do SGE wprowadzono również nową opcję przy szukaniu treści w wyszukiwarce. Po wpisaniu pytań lub stwierdzeń dotyczących nauki lub ekonomii czy historii, wyświetli Wam się odpowiedź i tym samym streszczenie wygenerowane przez AI

źródło filmu Google

Ta opcja sama w sobie nie jest nowością, ale to drobne ulepszenie, już tak. W odpowiedziach na Wasze wyszukiwanie, może pojawić się fachowa terminologia, która została podkreślona. Po najechaniu na nią kursorem, wyskoczy małe okienko z definicją samego terminu. 

Taki zabieg odejmuje Wam pracy, a dokładniej dodatkowego wyszukiwania każdego skomplikowanego pojęcia. Takie drobne usprawnienia sprawiają, że odkrywanie świata i uczenie się nowych informacji jest teraz znacznie łatwiejsze niż było przedtem.

źródło grafiki Google

Na razie te funkcje są wprowadzane jako wczesny eksperyment w programie “Search Lab”. Niezbędne jest również włączenie samej usługi SGE oraz posiadanie zainstalowanej ostatniej wersja Google Chrome. Użytkownicy będa mogli cieszyć się nią najpierw na mobilnych urządzeniach z iOS-em i Androidem, a potem w przeglądarkach na komputerach.

Źródło: blog Google

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez