Microsoft wreszcie pokazał ciekawe urządzenia mobilne!

Konferencja jaką poprowadził Microsoft niespełna dzień temu zaowocowała prezentacją kilku naprawdę ciekawych urządzeń. Wśród nich znalazły się zarówno laptopy jak i smartfony, ale ani jedne ani drugie nie korzystają z klasycznego już designu.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Konferencja jaką poprowadził Microsoft niespełna dzień temu zaowocowała prezentacją kilku naprawdę ciekawych urządzeń. Wśród nich znalazły się zarówno laptopy jak i smartfony, ale ani jedne ani drugie nie korzystają z klasycznego już designu.

Tak, Microsoft znów podejmuje próbę stworzenia smartfona. Ich zmagania mogliśmy oglądać kilka lat temu kiedy to Gigant przejął Fińską firmę Nokia i rozpoczął produkcję serii Lumia. Ta jak nie trudno zauwazyć nie skradła wielu serc obecnych użytkowników Androida czy też iOS’a. Winnych może być wielu, jednak największą bolączką tych smartfonów był ich system, a w zasadzie brak aplikacji. Windows Phone, lub Windows Mobile odszedł już do lamusa, jednak sam Microsoft zdaje się nie odpuszczać rynku mobilnego, a dowodem jest model Surface Duo.

Surface Duo

„This product brings together the absolute best of Microsoft, and we’re partnering with Google to bring the absolute best of Android in one product,” said Microsoft Product Chief Panos Panay. „This is industry-pushing technology.”

Działający na Androidzie smartfon z dwoma ekranami do złudzenia przypomina mieszankę Samsunga Galaxy Fold oraz konsoli 3DS od Nintendo. Wewnątrz znalazły się dwa identyczne ekrany dotykowe, każdy o przekątnej 5.6 cala. Jeżeli zmierzymy całą powierzchnię jaką otrzymujemy po rozłożeniu smartfona daje to nam oszałamiające 8.3-cala, jednak rozdzielone ramką, która konieczna była w tym wypadku. Z jednej strony oczekiwania konsumentów są skierowane na ogromne giętkie ekrany dotykowe, które możemy składać bez problemu. 

Sprawdź produkty z serii Surface

Z drugiej strony zdaje się się, że sam Microsoft postanowił podejść do sprawy nieco bezpieczej niż konkurencja, która ma już ugruntowaną pozycję na rynku. Cieszy fakt pełnej certyfikacji Androida. Surface Duo ma mieć bowiem dostęp do wszystkich usług od Google. Jedyną zastanawiającą sprawą jest aparat, a w zasadzie jego brak. Więcej na temat tego niecodziennego smartfona dowiemy się już w wakacje 2020 roku.

Surface Neo

Zaraz obok składanego smartfona zaprezentowany został laptop. Ten choć z pozoru przypomina klasyczne konstrukcje, to bliżej mu do składanego tabletu, aniżeli klasycznego laptopa. Konstrukcyjnie jest on wręcz identyczny co Surface Duo, a największa różnicą jest rozmiar ekranu, każdy z nich ma przekątną 9-cali. Jednocześnie udało się zachować grubość pojedynczego segmentu na poziomie 5.6mm, zatem po złożeniu będzie grubości klasycznego laptopa. 

Sam sposób korzystania z tego sprzętu nie będzie różnił się specjalnie od klasycznego laptopa, z tą różnicą, że w komplecie znajdzie się magnetyczna klawiatura. Tą przyczepimy do jednego z ekranów. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które może przywodzić na myśl touch bar z MacBook’ów ostatnich generacji. Ze względu na to, że klawiatura nie przykrywa całego ekranu ten zmienia się w touch bar, który oferuje nam podpowiedzi, emotki oraz inne funkcjonalności. Jeżeli natomiast nie korzystamy z dodatkowej myszki jego część zmieni się w gładzik. 

Windows 10X

Wraz z prezentacją tego niecodziennego laptopa przytoczono zupełnie nową wersję systemu Windows, który będzie współpracował z dwoma ekranami właśnie w takiej orientacji. Coś co dopiero niedawno pojawiło się też w urządzeniach z Androidem zawitało też na platformę desktopową. 

Sprawdź produkty z serii Surface

Surface Earbuds

Ostatnią ciekawą propozycją jaką zaprezentował Microsoft są słuchawki bezprzewodowe. Choć tych na rynku nie brakuje Microsoft zdecydował się na wypuszczenie własnego modelu. Jest to jednocześnie swoista odpowiedź na działania Apple oraz nową generację AirPods. Stanowią też dopełnienie serii słuchawek zapoczątkowanej rok temu modelem Surface Headphones z funkcją ANC. Jak dotoąd nie zdradzono wielu szczegółów na ich temat, poza ceną wynoszącą 249$ oraz datą premiery ustaloną na połowę 2020 roku. 

Surface Pro oraz Surface Laptop

Na konferencji nie zabrakło także ulepszonych wersji dobrze znanych już urządzeń. Nowej wersji doczekał się Surface Laptop 3, dostępny będzie w dwóch rozmiarach 13.5 oraz 15 cali. Zaraz obok niego powiedziano też o Surface Pro 7 jak i Surface Pro X. W przypadku tego drugiego szczególnie ciekawy jest procesor na jakim będzie działać, a mianowicie będzie to Qualcomm Snapdragon SQ1. Obydwa będą dostępne jeszcze w tym roku, a już teraz Surface Pro 7 dostępny jest w preorderze. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez