Na rynek wchodzą realme 10 Pro i 10 Pro+

Gigant wchodzi na rynek z modelem realme 10 Pro i 10 Pro +. Są już dostępne dla całej Europy. Czy te nowe smartfony faktycznie okażą się wersjami Pro? Firma ostatnio ma pracowity koniec roku.

Niecały miesiąc temu swoją prezentacje miały relame 10 Pro i 10 Pro+, jednak dziś smartfony weszły na światowy rynek. Wiemy, że wraz z nimi nastąpi delikatny powrót do trendów i zaimplementowana zostanie nowa nakładka systemowa. Co wiemy o każdym z tych modeli?

Realme 10 Pro oferuje na froncie ekran FullHD+ o odświeżaniu 120 Hz z bardzo wąskimi ramkami. Sercem telefonu jest Snapdragon 695 5G. Można się spodziewać, że będzie on mieć na wyposażeniu 8 lub 12 GB pamięci operacyjnej, jak na wersję Pro przystało. Jedno oczko z tyłu to obiektyw ProLight 108 Mpix, jest to zapewne główny obiektyw. Bateria zasilająca ma mieć aż 5000 mAh.

Czym zaskoczy realme 10 Pro+?

realme 10 Pro

Od wersji realme 10 Pro+ oczekuje się zatem więcej. Ten przywróci nieco zapomniane trendy, a mianowicie zakrzywiony ekran. Tak, to nie pomyłka! Ostatnio nawet fan Apple sam zmodyfikował swój telefon, by ten miał zakrzywiony ekran. Czy to faktyczny powrót fascynacji kształtem? O ile dużo osób nie widziało w tym nic niezwykłego, może tym razem będzie inaczej.

Wracając do specyfikacji, wykrzywiony wyświetlacz również ma mieć odświeżanie 120 Hz, tak samo jak w “zwykłej” wersji Pro. Tutaj również wąskie mają być ramki wokół. Dolna ma mieć dokładnie 2,33 mm. To co ma go wyróżniać od poprzedniego modelu, to ultralekki korpus o wadze 173 g i grubości 7,78 mm. W tym przypadku wszystkimi operacjami zajmie się procesor Dimensity 1080 5G. Ma być również zainstalowana najnowsza nakładka realme UI 4.0.

Ten smartfon nie zejdzie poniżej 6-cali, jest to pewne. Dziwnym zbiegiem okoliczności lepsze wersje są tylko i wyłącznie większe od “standardowych” modeli. Pamięć też ma być lepsza – możecie się spodziewać 12 GB RAMu, a jeśli chodzi o pamięć podręczną, to ze spokojem można mówić o 128 lub 256 GB.

Jeśli macie problem z przypadkowym klikaniem w telefon czy to w kieszeni, czy to w torebce, to nie musicie się już o to martwić! Anti-mistouch zredukuje do minimum takie sytuacje.

realme 10 pro

Podświetlane krawędzie czy inteligentny pasek boczny mogą być faktycznie użyteczne przy zakrzywionym ekranie. Także tutaj ma znaleźć się aparat główny ProLight 108 Mpix wraz z ulepszonym algorytmem fotografii AI.

Wiemy, że w oparciu o lokalizację użytkownika powszechne będą różne filtry do zdjęć. Dostępnych będzie kilka algorytmów, które skorzystają ze wsparcia sprzętowego, a mowa o: QuickShot Acceleration do nocnych zdjęć, Image Fusion do fotografowania architektury i Super Nightscape, który łączy oba te aspekty.

Źródło: Informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!