Pierwszy iPhone z zakrzywionym ekranem. Kopia Samsunga?

Pierwszy iPhone z zakrzywionym ekranem. Kopia Samsunga?

Apple wyznacza trendy w technologii i raczej nie podejmuje się korzystania z pomysłów innych firm. Z tego też powodu ich klienci często wpadają na pomysły własnych przeróbek sprzętu. W tym przypadku iPhone 14 Pro Max zyskał zakrzywiony ekran!

Jedna osoba zrobiła port USB-C w iPhone, przed którym rękami i nogami broni się Apple. Może to dowodzić, że w oczekiwaniu na lepsze decyzje firmy ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Ktoś podjął się zadania i tym razem iPhone 14 Pro Max dostał zakrzywień w ekranie, przypomina on tym samym leciwego już Samsunga Galaxy S6 Edge.

Reklama

Skąd taki pomysł?

Twór od samozwańczego technika był inspirowany zakrzywionym ekranem w Samsungu Galaxy S6 Edge. Chwilowy trend rozpoczął się w 2014 roku i był uważany za słuszną decyzję. Ekran pozwalał na czytanie pod kątem i wyróżniał się wyglądem. Było to dokonane kosztem mniejszych ramek i węższych przycisków blokady oraz głośności.

Samsung dość szybko rozstał się z serią Edge, natomiast same zakrzywione ekrany zostały z nami na nieco dłuższą chwilę. Jednak koniec końców, pożegnaliśmy zakrzywione krawędzie już przy okazji serii Galaxy S20. Jedynym wyjątkiem są tutaj modele z dopiskiem Ultra czy niedawno wstrzymana seria Note, która trzymała się tego rozwiązania do końca. Tak czy inaczej, ktoś musiał pokochać te wyróżniające się urządzenia do tego stopnia, że zainspirował się kształtem i wdrożył zmiany również w smartfonie od Apple.

Jak widać na filmie umieszczonym na Twiterze do transformacji został wykorzystany iPhone 14 Pro Max w kolorze złotym. Ten wydaje się w pełni sprawny, pomimo ingerencji w ekran. Trudno jednak stwierdzić czy modderowi udało się obejść problem z autoryzacją, innymi słowy, czy ten ekran wspiera technologię True Tone.

Zakrzywienie jest na tyle małe, że nie dodaje ono żadnych dodatkowych funkcji, oprócz wyróżniającego się wyglądu. Zresztą ciężko by miało być inaczej, w zamkniętym ekosystemie od Apple. Sam wyświetlacz stał się w związku z tym jedynie bardziej wrażliwy na jakiekolwiek uszkodzenia.

Jak się okazuje to ten sam użytkownik dokonał modyfikacji wymieniając port Lightning na port USB-C w iPhonie. O ile w tamtej sytuacji wielu z Was mogłoby się pokusić o taką przemianę swojego sprzętu, tak tutaj nie ma ona większego zastosowania. A co Wy sądzicie o iPhonie 14 Pro Max z zakrzywionym ekranem?

Źródło: BGR

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!