Nintendo wejdzie na rynek Smartfonów dla graczy?!

Nintendo przez ostatnie 20 lat doskonale odnajdywało się w mobilnym gaming’u. Można pokusić się o stwierdzenie, że przez większość czasu było na pierwszym miejscu na rynku mobilnych technologii. Wraz z coraz szybszym rozwojem smartfonów oraz gier na nie przewaga Nintendo zaczęła delikatnie topnieć. Jednak konkurencji nadal nie udało się zbliżyć do ogromnego sukcesu konsoli 3DS.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Smartfony NAJTANIEJ!

Japońska firma bezwątpienia widzi co dzieje się obecnie na rynku oraz jaką popularność zyskują smartfony jako sprzęt do grania mobilnego. Pewne informacje oraz plotki sugerują jakoby to właśnie NIntendo planowało rozwój smartfona dla graczy.

W raporcie opublikowanym na łamach serwisu WCCFTech, Nintendo obecnie rozważa założenie zupełnie nowego działu. Zupełnie nowa ekipa miałaby zająć się projektowaniem i rozwojem urządzenia, które w najprostszych słowach będzie smartfonem od Nintendo.

Jeżeli Nintendo faktycznie planuje taki ruch, może się to okazać ewenementem na skalę światową. W momencie gdyby nowy telefon faktycznie został wypuszczony na rynek, Nintendo ma ogromnego asa w rękawie. Gry, które wypuściło Nintendo w trakcie swojej wieloletniej historii mogłyby znaleźć drugie życie właśnie na smartfonach.

Smartfony NAJTANIEJ!

Smartfony gamingowe to stosunkowo nowy wynalazek. Do teraz na rynku pojawiło się zaledwie kilka konstrukcji, między innymi Razer Phone czy Xiaomi Black Shark. O ile same konstrukcje są potężne pod względem podzespołów to nie posiadają wyraźnego “selling point’u”.

Tak samo jak w przypadku konsol, smartfony gamingowe muszą posiadać atrakcyjne zaplecze gier, które przyciągną szeroką publikę i zatrzymają na dłużej niż kilka minut w autobusie w drodze do pracy.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez