Samsung Galaxy S23 Ultra bez tajemnic! Wiemy już wszystko

2 tygodnie przed premierą to okres kiedy w Internecie pojawiają się przecieki. Tym razem wiemy dość sporo o Samsungu Galaxy S23 Ultra, ale nie tylko. Na pewno możecie się spodziewać nocnego trybu zdjęć i 3 aparatów bez wyspy.

Awatar Marta Urbaniak

2 tygodnie przed premierą to okres kiedy w Internecie pojawiają się przecieki. Tym razem wiemy dość sporo o Samsungu Galaxy S23 Ultra, ale nie tylko. Na pewno możecie się spodziewać nocnego trybu zdjęć i 3 aparatów bez wyspy.

Mocne wejście, czyli Samsung Galaxy S23 Ultra

Wersje Ultra mają to do siebie, że oferują to co najlepsze. W jednym z naszych tekstów pisaliśmy o dużej zmianie chipów Exynos na Snapdragona 8 Gen 2. Będzie miało to miejsce właśnie w Samsungu Galaxy S23 Ultra, jak i w pozostałych modelach serii. Europejczycy w końcu się doczekali.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Snapdragon 8 Gen 2 górą, czyli Samsung Galaxy S23

Europejczycy musieli obchodzić się smakiem, jeśli chodzi o flagowce. Smartfony od Samsunga, które trafiały do Europy nie miały na pokładzie Snapdragona. Nie mieliście możliwości wyboru innej opcji niż tej z Exynosem. Aż do teraz. Nadchodzi Samsung Galaxy S23!

Czytaj artykuł

Pamięci RAM nie będzie mało, w zależności od wariantu 8 /12 GB LPDDR5. Za to pamięci wewnętrznej będziecie mieli do dyspozycji 256/512 GB lub nawet 1 TB, co jest imponującym wynikiem. Ostatnim telefonem gdzie była opcja dostępu do tak dużej pojemności danych był Samsung Galaxy S10+.

Zwróćmy jednak uwagę na to co pierwsze rzuca się w oczy, czyli ekran. Skoro jest to wersja Ultra, to na pewno będzie dużych rozmiarów. Na froncie mieni się 6,8-calowy ekran Dynamid AMOLED 2X o rozdzielczości WQHD+ (Wide Quad High Definition).

Nie mogło oczywiście zabraknąć odświeżania 120 Hz, aby wszystko wyświetlało się płynnie. Ochroną zajmie się Gorilla Glass Victus 2, bardziej odporna na upadki w warunkach miejskich, niż poprzednie wersje.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Gorilla Glass Victus 2 przetrwa upadek na beton

Najprawdopodobniej nowy Samsung Galaxy S23 poszczycić się będzie mógł nie tylko nowymi osiągami, lecz także nowym szkłem Corning Gorilla Glass Victus 2. Nowy produkt ma przetrwać upadek z metra na lity beton. 

Czytaj artykuł

Gdy odwrócicie Samsunga Galaxy S23 Ultra na plecach zauważycie aż 4 kamery, jednak tym razem bez wyspy, a z pierścieniami.

Główny aparat jest naprawdę imponujący, nic dziwnego skoro ma aż 200 Mpix i jest wyposażony w sensorem ISOCELL HP2. Zapewni on ładne zdjęcia nawet przy kiepskim oświetleniu, co niewątpliwie przyda się podczas nocnej sesji. Wbudowana jest również optyczna stabilizacja obrazu (OIS).

źródło zdjęcia strona Flipboard

Następny z kolei jest obiektyw szerokokątny 12 Mpix z polem widzenia 120°, natomiast pozostałe dwa to teleobiektywy, oba po 10 Mpix. Pierwszy z nich ma 3-krotne przybliżenie optyczne, natomiast ostatni ma charakter peryskopowy i przybliży obraz już 10-krotnie.

Wszystko to będzie opierać się na Androidzie 13 One U.I 5.1 i będzie zasilane baterią o pojemności 5000 mAh. Naładować ją będziecie mogli przewodowo z mocą 45 W, bądź indukcyjnie, ale tylko przy użyciu 10 W.

Smartfon ma mieć wymiary 163,4 × 78,1 × 8,9 mm i ważyć 233 g, czyli ma być minimalnie większy i cięższy w porównaniu do Samsunga Galaxy S22 Ultra. NFC jest już standardem produkcji w smartfonach, tak jak wejście USB-C. Nie powinniście martwić się o wodoodporność, bo smartfon ma mieć certyfikat IP68.

Bliźniaki, czy jednak nie?

Trzeba wspomnieć również o Samsungu Galaxy S23 i S23+. Mają one dużo wspólnego tak jak miało to miejsce w poprzedniej serii. Na pokładach obu będzie system Android 13 One UI 5.1 i one również mają mieć wbudowanego Snapdragona 8 Gen 2, jak wspomnieliśmy wcześniej. 8 GB RAMu jest już częstą liczbą widniejącą w specyfikacji flagowców i tutaj ona widnieje.

Kamera do selfie w obu modelach ma 12 Mpix, ale również aparaty na pleckach są identyczne. Mowa o aparacie głównym 50 Mpix wraz ze stabilizacją optyczną.

źródło renderu strona Chip

Obiektyw szerokokątny 12 Mpix i teleobiektyw 10 Mpix – śmiało można powiedzieć, że te łączą wszystkie te 3 modele. Nie zapomnijmy jednak też o modemie 5G, który znalazł się również na pokładzie wszystkich z nich, jak i wejście USB-C.

Przechodząc jednak do tego co rozróżnia Samsunga Galaxy S23 od modelu S23+, to przede wszystkim wielkość ekranu, bo oba są w rozdzielczości Full HD+ . W pierwszym będzie on oczywiście mniejszy – 6,1-cala, w porównaniu do wersji plus o 0,5-cala większej.

Rozmiary prezentują się następująco: dla Samsunga Galaxy S23 – 146,3 × 70,9 × 7,6 mm o wadze 167 g, zato Samung Galaxy S23+ ma już 157,8 × 76,2 × 7,6 mm i 195 g. Pamięć dostępna w podstawowym modelu to 128/256 GB, gdzie w drugim smartfonie będzie to już opcjonalnie 256/512 GB.

Na pewno też pojemność baterii będzie się różnić, ze względu na większą ilość dostępnego miejsca w wersji +. W niej macie akumulator o pojemności 4700 mAh obsługującą ładowanie przewodowe 45W. W najtańszej wersji będzie to już tylko 3900 mAh z ładowaniem po kablu 25W.

Te smartfony rozróżniają drobne niuanse jak wielkość, waga, ale też większe różnice, jak pojemność baterii i warianty pamięci wewnętrznej. Istotną zmienną jest na pewno cena. Prawdopodobnie ceny za każdy z tych 3 smartfonów będą oscylować w granicach:

  • Samsung Galaxy S23 – ok. 4 500 zł
  • Samsung Galaxy S23+ – ok. 5 700 zł
  • Samsung Galaxy S23 Ultra – ok. 6 600 – 8 000 zł (za 1 TB pamięci)

Dostępne kolory dla wszystkich 3 smartfonów to czarny, fioletowy, zielony i kremowy, bez specjalnych odcieni dla wersji Ultra.

Źródło: GSM Arena

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Papierz
    Papierz

    Czemu wydaje mi się że czytam na początku opis s22 ultra?

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez