Samsung Galaxy S23 Ultra bez tajemnic! Wiemy już wszystko

2 tygodnie przed premierą to okres kiedy w Internecie pojawiają się przecieki. Tym razem wiemy dość sporo o Samsungu Galaxy S23 Ultra, ale nie tylko. Na pewno możecie się spodziewać nocnego trybu zdjęć i 3 aparatów bez wyspy.

Mocne wejście, czyli Samsung Galaxy S23 Ultra

Wersje Ultra mają to do siebie, że oferują to co najlepsze. W jednym z naszych tekstów pisaliśmy o dużej zmianie chipów Exynos na Snapdragona 8 Gen 2. Będzie miało to miejsce właśnie w Samsungu Galaxy S23 Ultra, jak i w pozostałych modelach serii. Europejczycy w końcu się doczekali.

Pamięci RAM nie będzie mało, w zależności od wariantu 8 /12 GB LPDDR5. Za to pamięci wewnętrznej będziecie mieli do dyspozycji 256/512 GB lub nawet 1 TB, co jest imponującym wynikiem. Ostatnim telefonem gdzie była opcja dostępu do tak dużej pojemności danych był Samsung Galaxy S10+.

Zwróćmy jednak uwagę na to co pierwsze rzuca się w oczy, czyli ekran. Skoro jest to wersja Ultra, to na pewno będzie dużych rozmiarów. Na froncie mieni się 6,8-calowy ekran Dynamid AMOLED 2X o rozdzielczości WQHD+ (Wide Quad High Definition).

Nie mogło oczywiście zabraknąć odświeżania 120 Hz, aby wszystko wyświetlało się płynnie. Ochroną zajmie się Gorilla Glass Victus 2, bardziej odporna na upadki w warunkach miejskich, niż poprzednie wersje.

Gdy odwrócicie Samsunga Galaxy S23 Ultra na plecach zauważycie aż 4 kamery, jednak tym razem bez wyspy, a z pierścieniami.

Główny aparat jest naprawdę imponujący, nic dziwnego skoro ma aż 200 Mpix i jest wyposażony w sensorem ISOCELL HP2. Zapewni on ładne zdjęcia nawet przy kiepskim oświetleniu, co niewątpliwie przyda się podczas nocnej sesji. Wbudowana jest również optyczna stabilizacja obrazu (OIS).

źródło zdjęcia strona Flipboard

Następny z kolei jest obiektyw szerokokątny 12 Mpix z polem widzenia 120°, natomiast pozostałe dwa to teleobiektywy, oba po 10 Mpix. Pierwszy z nich ma 3-krotne przybliżenie optyczne, natomiast ostatni ma charakter peryskopowy i przybliży obraz już 10-krotnie.

Wszystko to będzie opierać się na Androidzie 13 One U.I 5.1 i będzie zasilane baterią o pojemności 5000 mAh. Naładować ją będziecie mogli przewodowo z mocą 45 W, bądź indukcyjnie, ale tylko przy użyciu 10 W.

Smartfon ma mieć wymiary 163,4 × 78,1 × 8,9 mm i ważyć 233 g, czyli ma być minimalnie większy i cięższy w porównaniu do Samsunga Galaxy S22 Ultra. NFC jest już standardem produkcji w smartfonach, tak jak wejście USB-C. Nie powinniście martwić się o wodoodporność, bo smartfon ma mieć certyfikat IP68.

Bliźniaki, czy jednak nie?

Trzeba wspomnieć również o Samsungu Galaxy S23 i S23+. Mają one dużo wspólnego tak jak miało to miejsce w poprzedniej serii. Na pokładach obu będzie system Android 13 One UI 5.1 i one również mają mieć wbudowanego Snapdragona 8 Gen 2, jak wspomnieliśmy wcześniej. 8 GB RAMu jest już częstą liczbą widniejącą w specyfikacji flagowców i tutaj ona widnieje.

Kamera do selfie w obu modelach ma 12 Mpix, ale również aparaty na pleckach są identyczne. Mowa o aparacie głównym 50 Mpix wraz ze stabilizacją optyczną.

źródło renderu strona Chip

Obiektyw szerokokątny 12 Mpix i teleobiektyw 10 Mpix – śmiało można powiedzieć, że te łączą wszystkie te 3 modele. Nie zapomnijmy jednak też o modemie 5G, który znalazł się również na pokładzie wszystkich z nich, jak i wejście USB-C.

Przechodząc jednak do tego co rozróżnia Samsunga Galaxy S23 od modelu S23+, to przede wszystkim wielkość ekranu, bo oba są w rozdzielczości Full HD+ . W pierwszym będzie on oczywiście mniejszy – 6,1-cala, w porównaniu do wersji plus o 0,5-cala większej.

Rozmiary prezentują się następująco: dla Samsunga Galaxy S23 – 146,3 × 70,9 × 7,6 mm o wadze 167 g, zato Samung Galaxy S23+ ma już 157,8 × 76,2 × 7,6 mm i 195 g. Pamięć dostępna w podstawowym modelu to 128/256 GB, gdzie w drugim smartfonie będzie to już opcjonalnie 256/512 GB.

Na pewno też pojemność baterii będzie się różnić, ze względu na większą ilość dostępnego miejsca w wersji +. W niej macie akumulator o pojemności 4700 mAh obsługującą ładowanie przewodowe 45W. W najtańszej wersji będzie to już tylko 3900 mAh z ładowaniem po kablu 25W.

Te smartfony rozróżniają drobne niuanse jak wielkość, waga, ale też większe różnice, jak pojemność baterii i warianty pamięci wewnętrznej. Istotną zmienną jest na pewno cena. Prawdopodobnie ceny za każdy z tych 3 smartfonów będą oscylować w granicach:

  • Samsung Galaxy S23 – ok. 4 500 zł
  • Samsung Galaxy S23+ – ok. 5 700 zł
  • Samsung Galaxy S23 Ultra – ok. 6 600 – 8 000 zł (za 1 TB pamięci)

Dostępne kolory dla wszystkich 3 smartfonów to czarny, fioletowy, zielony i kremowy, bez specjalnych odcieni dla wersji Ultra.

Źródło: GSM Arena

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji