T-FORCE SIREN GD120S

T-FORCE prezentuje nowe chłodzenie wodne dla… DYSKÓW SSD!

hoć chłodzenie wodne nie jest już żadną nowością na rynku komponentów komputerowych, T-FORCE wprowadza innowacyjny produkt o nazwie SIREN GD120S AIO Cooler. Co prawda jest to chłodzenie wodne, ale… dla dysków SSD!

Chłodzenie wodne już od kilku dobrych lat jest wykorzystywane w komputerach, głównie w tych najmocniejszych jednostkach dla graczy i profesjonalistów.

Marka T-FORCE twierdzi, że nie powinniśmy dbać jedynie o procesory, bowiem inne komponenty również potrzebują naszej regularnej opieki. W związku z tym zaprezentowali chłodzenie wodne dla dysków SSD!

Chłodzenie wodne – po co, dlaczego?

Jeśli sami z niego nie korzystacie, zapewnie na przełomie ostatnich co najmniej kilku lat spotkaliście się z chłodzeniem wodnym, które montowane jest przede wszystkim w najmocniejszych jednostkach desktopowych. Profesjonaliści stawiają na nie głównie wtedy, gdy zwykłe chłodzenie nie wystarcza na przykład procesorom.

T-FORCE Siren - chłodzenie wodne
źródło: Computer | howstuffworks

Oprócz wysokiej skuteczności w chłodzeniu najwydajniejszych komponentów, chłodzenie wodne również bardzo dobrze się prezentuje, przez co niektórzy stawiają na ze względu na estetykę. Mimo wszystko, warto pamiętać, że takie rozwiązania są zazwyczaj droższe, niż zamontowanie zwykłego chłodzenia.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nowy kieszonkowy dysk SSD od Kingston Digital

Kingston Digital właśnie zaprezentowało nowy dysk SSD, o niewielkich rozmiarach. Ten niepozorny maluch skrywa naprawdę dużą pojemność pamięci i szybki odczyt danych. Okaże się dobrym wyborem, gdy cenicie sobie małe urządzenia, ale nie kosztem wydajności jaką oferują.

Czytaj artykuł

Dyski SSD również potrzebują chłodzenia!

Jak już wspominaliśmy, choć nadal bardzo wąska rzesza użytkowników desktopowych jednostek korzysta na co dzień z chłodzenia wodnego, to to rozwiązanie od dłuższego czasu nie jest już żadną innowacją czy zaskoczeniem.

T-FORCE Siren - chłodzenie wodne

W tym przypadku mowa jednak głównie o najbardziej wymagających procesorach, bowiem to właśnie one z reguły wymagają wymiany zwykłego chłodzenia, na rozwiązanie oparte na przepływie cieczy. Marka T-FORCE postanowiła wprowadzić jednak nieco innowacji, prezentując produkt o nazwie SIREN GD120S AIO Cooler.

SIREN GD120S to chłodzenie wodne, więc teoretycznie nie powinno wzbudzać większego zainteresowania – ot co, kolejny podobny produkt. W tym przypadku jest jednak nieco inaczej, bowiem jest ono przeznaczone do… dysków SSD!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Chłodzenie wodne w smartfonie? OnePlus 11 Concept zaskakuje

Tegoroczne targi MWC w Barcelonie prezentują innowacyjne rozwiązania firm. Stoisko chińskiego przedsiębiorstwa zaprezentowało model OnePlus Concept z wodnym chłodzeniem niczym z komputera stacjonarnego.

Czytaj artykuł

Dlaczego T-FORCE SIREN GD120S?

SIREN GD120S jest przeznaczony dla dysków SSD PCle 2280, zapewniając im stabilną pracę poniżej temperatury 54°C, nawet przy dużym obciążeniu. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu „bloków wodnych z podwójnymi rurkami ze stopu aluminium w dwuwarstwowe podkładki termiczne”.

Korzystacie z chłodzenia wodnego w swoich desktopowych jednostkach? Co uważacie o tego typu rozwiązaniu do dysków SSD – używalibyście, czy przesada?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa T-FORCE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez