Unrecord – ta gra wnosi fotorealizm na wyższy poziom!

Małe francuskie studio Drama udostępniło na YouTubie zwiastun ich nowej gry, Unrecord, która pojawi się na Steamie. Wiele wysoce realistycznych ujęć zainteresowało fanów, zastanawiających się, czy to prawdziwe kadry z gry. Co o niej wiemy?

Awatar Karolina Burnagiel

Małe francuskie studio Drama udostępniło na YouTubie zwiastun ich nowej gry, Unrecord, która pojawi się na Steamie. Wiele wysoce realistycznych ujęć zainteresowało fanów, zastanawiających się, czy to prawdziwe kadry z gry. Co o niej wiemy?

W środę wypuszczono trailer nowej gry FPS, Unrecord.

Zwiastun zawierał tak realistyczne ujęcia, iż wielu internautów zaczęło się zastanawiać nad prawdziwością kadrów.

Jeden z twórców zapostował wideo na Twitterze pokazujące, iż zwiastun jest prawdziwy.

Gra nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery.

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej gier wideo z grafiką przypominającą rzeczywistość offline. Dzieje się tak również w przypadku tych z podtypu FPS czyli first-person shooter – gracz widzi świat wewnątrz z punktu widzenia głównego bohatera, dosłownie jego oczami. Produkty wypuszczane na rynek mają coraz bardziej dopracowane materiały filmowe, z realistycznymi przejściami i ruchami bohaterów.

Źródło grafiki: GameRevolution.com.

Tak właśnie jest w przypadku zwiastuna nowej gry komputerowej Unrecord, wypuszczonego w minioną środę. Na trailerze widoczne są obrazy, żywotnie przypominające rzeczywistość – opuszczona fabryka, industrialne budynki czy też samo otoczenie z typowo miejskimi elementami jak graffiti, śmieci czy porośnięte trawą chodniki. Nawet ruchy kamery i animacja broni są tak wiarygodne, iż przywodzą na myśl bardziej film niż zwykłą grę.

Gra jest tworzona przez małe studio indie z Francji o nazwie Drama. Ujęcia ze zwiastuna okazały się tak realistyczne, że wielu fanów zaczęło się zastanawiać, czy te kadry nie były sfilmowane , w świecie rzeczywistym. By udowodnić, że trailer to prawdziwe elementy gry, jeden z członków Dramy, Alexandre Spindler, zapostował wideo na swoim koncie na Twitterze. Na filmie widać scenę ze zwiastuna, jednak w opcji “grywalnej” – główny bohater strzela i sprawdza broń, później można też zobaczyć przejście przez ściany lub obiekty na danym poziomie.

Głównym bohaterem Unrecord będzie policjant – gracz będzie obserwował całą rozwijającą się akcję przez wideorejestrator umocowany na jego służbowym mundurze. Protagonista będzie próbował rozwiązać pewną zagadkę kryminalną. Sama obserwacja fabuły poprzez nagrania z kamery na ciele, osadzona w nowoczesnej stylistyce, wróży ciekawe doznania.

W trailerze widoczne są również dostępne dla graczy opcje wyboru, które dotyczą trudnych decyzji moralnych głównego bohatera oraz dialogów. Twórcy obiecują wiele intrygujących zwrotów akcji, zainspirowanych przez prawdziwe historie kryminalne i thrillery. Jak się okazuje, wybory dokonane przez gracza będą miały wpływ na taktykę policjanta oraz na sytuacje dziejące się w fabule.

Zapowiedź gry sugeruje interesujący układ celowniczy z brakiem ograniczeń dla ruchu rąk. Prawdopodobnie pojawi się też możliwość ustabilizowania kamery, jeśli ujęcia będą zbyt żywe i powodujące zawroty głowy. 

Źródło grafiki: Eurogamer.net.

Jak na razie Unrecord zdaje się być ciekawą propozycją, wprowadzającą kilka interesujących innowacji do gatunku FPS. Nie zapowiedziano jeszcze daty premiery gry, gdyż jest ona dopiero we wczesnej fazie rozwoju. Oznacza to też, iż mogą w niej nastąpić znaczne zmiany. Na ten moment jednak można już dodać grę do swojej listy życzeń na Steamie albo odwiedzić oficjalną stronę internetową Dramy.

Źródła: Neowin #1, #2

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez