Xiaomi z czytnikiem linii papilarnych na połowie ekranu!

Xiaomi w porównaniu do swoich rywali na rynku znacznie później zaczął prace nad integracją czytnika linii papilarnych w ekranie. Jak na razie swoje miejsce znalazł w najwyższym modelu zeszłorocznego flagowca Mi 8. Jednak już teraz wiemy, że Xiaomi pracuje nad czymś znacznie bardziej zaawansowanym. Takie informacje podał Lin Bin, współzałożyciel Xiaomi, za pośrednictwem portalu Weibo.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

W omawianym poście znalazło się wideo, na którym widać prototypowy smartfon z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. Jednak obszar roboczy wynosi aż 25 x 50 mm. To kilkukrotnie więcej niż obecne rozwiązania. Taka technologia dla użytkownika oznacza, że z czytnika może skorzystać na znacznie większej powierzchni ekranu co powinno przełożyć się na łatwość odblokowywania. Lin wspomina także, że wystarczy zaledwie jedno dotknięcie aby odblokować telefon, a nie tak jak na przykład w Mate 20 dwa tapnięcia.

Oczywiście Xiaomi to nie jedyna firma pracująca nad tego typu rozwiązaniem. Na początku 2018 roku, kiedy to firma Vivo była na łamach wielu technologicznych portali za sprawą w pełni bezramkowego smartfona, gdzieś po drodze zagubiony został temat ciekawego prototypu tej firmy. Pokazany egzemplarz Vivo Apex był wyposażony w czytnik linii papilarnych w dolnej części ekranu i zajmował ⅓ jego powierzchni.

Nie dalej jak w tym tygodniu firma Oppo zapowiedziała, że wprowadzi na rynek smartfon z właśnie takim czytnikiem, który będzie do 15 razy większy niż obecny standard. Oppo nie podało dokładnych wymiarów, za to potwierdzili, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Nie można zapominać o ogromnej roli jaką odgrywają w całym przemyśle Chińskie firmy, a w szczególności Vivo. To właśnie ona po raz pierwszy zaprezentowała tego typu rozwiązanie oraz stworzyła zupełnie nowy trend. Rok później, czyli w 2019 między innymi samsung zaczyna dopiero dołączać do wyścigu technologicznego. Pozostaje pytanie, kto jako pierwszy stworzy i opatentuje nową technologię, która będąc doskonalsza od obecnej generacji stanie się zupełnie nowym “selling point’em”?

Źródła:

  1. The Verge
  2. Weibo
Awatar Ziemowit Wiśniewski

Zobacz też

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez