Czy POCO F4 GT będzie liderem telefonów do gier?

POCO oprócz tytułowego modelu F4 GT zaprezentowało również POCO Watch oraz słuchawki Buds Pro we współpracy z twórcami Genshin Impact. Czy nowy smartfon sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających mobilnych graczy?

POCO oprócz tytułowego modelu F4 GT zaprezentowało również POCO Watch oraz słuchawki Buds Pro we współpracy z twórcami Genshin Impact. Czy nowy smartfon sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających mobilnych graczy?

Dlaczego POCO F4 GT jest tak wydajny?

Głównym argumentem przemawiającym za wysoką wydajnością w POCO F4 GT jest oczywiście procesor. Mowa tutaj o ośmiordzeniowym Snapdragonie 8 Gen 1, mogącym osiągać częstotliwość równą 3.0 GHz. Wyprodukowano go w technologii 4 nm, a nie należy zapominać również o wsparciu ze strony technologii chłodzenia LiquidCool 3.0. Dzięki zastosowaniu tego procesora, producenci uzyskali wzrost wydajności w Androidzie aż o 20% oraz o 50% w przetwarzaniu grafiki.

Snapdragon 8 Gen 1

Zarządzanie ciepłem jest jednym z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przy okazji tworzenia smartfona stricte do gier. W związku z tym, często staje się to również największym mankamentem takich modeli. POCO zapewnia jednak, że w przypadku ich nowego smartfona dla graczy wszystko zostało przemyślane. Do walki z przegrzewaniem – oprócz wcześniej wspomnianej technologii chłodzenia LiquidCool 3.0 – producenci wyznaczyli podwójny zestaw komór parowych VC.

podwójny zestaw komór parowych

POCO F4 GT jest jednocześnie swego rodzaju debiutantem. Producent po raz pierwszy zdecydował się zastosować funkcję ultraszybkiego ładowania HyperCharge o mocy 120W. Ma ona ładować „od zera” umieszczoną w smartfonie baterię o pojemności 4700 mAh w 17 minut do pełna. Jeśli jednak zdecydujemy się jednocześnie grać na naszym smartfonie, czas wydłuży się do 27 minut. W nowym produkcie POCO pojawiła się również funkcja AdaptiveCharge, która zapobiega jego przeładowaniu w zakresie od 80% do 100%.

Widoczny na pierwszy rzut oka gamingowy design

Oprócz wydajności i żywotności baterii, w telefonie dla graczy ważna jest również wygoda i komfort z rozgrywki. Mowa tutaj zarówno o tym, że powinno nam się „dobrze patrzeć” na grę, jak i po prostu wygodnie grać. W POCO F4 GT pojawił się wyświetlacz AMOLED FHD+ o przekątnej 6,67 cala korzystający z 10-bitowej palety barw TrueColor. Oprócz tego użytkownicy będą mogli doświadczyć częstotliwości próbkowania dotyku równej 480 Hz oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz.

POCO F4 GT od boku

Za komfort rozgrywki mają odpowiadać „magnetyczne, automatycznie wysuwające się z obudowy przyciski działające podobnie do używanych w gamepadach klawiszy – spustów”. Według producentów mają one ułatwić sterowanie w grach, a oprócz tego „przeżyć” blisko 1,5 miliona kliknięć. Do wcześniej opisanych przycisków możemy również przypisać dodatkowe funkcje, takie jak uruchomienie aparatu czy latarki.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Xiaomi 12 – nowe smartfony, słuchawki i zegarki!

Pomimo udanego 2021 roku Xiaomi nie zamierza zwalniać tempa. W związku z tym postanowili zaprezentować smartfony z serii Xiaomi 12, które przypadną do gustu przede wszystkim miłośnikom nagrywania filmików telefonem.

Czytaj artykuł

Kiedy POCO F4 GT pojawi się w sprzedaży?

Nowy smartfon pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych – Stealth Black, Knight Silver i Cyber Yellow. A także dwóch wariantach pamięci operacyjnej i na dane – 8 GB + 128 GB oraz 12 GB + 256 GB. Sugerowana cena detaliczna wymienionych wariantów to odpowiednio 2999 zł oraz 3499 zł.

warianty kolorystyczne POCO F4 GT

POCO w ramach promocji od 10 maja uruchamia wyjątkową ofertę. Przez 48 godzin oba warianty będzie można zakupić w cenie obniżonej aż o 350 zł. Oznacza to, że ceny w ramach promocji wyniosą odpowiednio 2649 zł oraz 3149 zł, w zależności od interesującego nas wariantu. Promocja potrwa 2 dni lub do wyczerpania zapasów. W Polsce na zapowiedziane słuchawki Buds Pro Genshin Impact Edition i smartwatcha POCO Watch będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Nabywcy smartfona POCO F4 GT będą mogli skorzystać z ciekawej usługi posprzedażowej. Opisywana usługa oferuje jednorazową, bezpłatną naprawę lub wymianę ekranu w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu. Oprócz tego nowi użytkownicy otrzymają kod umożliwiający korzystanie z usług YouTube Premium przez dwa miesiące. W kwestii promocji swoich nowych produktów warto wspomnieć również o partnerstwie POCO w tegorocznych ESL Mistrzostwach Polski.

Źródło: notatka prasowa POCO

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez