Już więcej nie zablokujesz nikomu konta na 𝕏

Elon Musk podjął kolejną śmiałą decyzję związaną z 𝕏. Odbiera użytkownikom możliwość wzajemnego blokowania się. Uważa, że Ci mogą wybierać inną, mniej agresywną formę. Nie pomyślał chyba jednak o konsekwencjach, jak chociażby usunięcie z App Store.

Awatar Marta Urbaniak

Elon Musk spontanicznie napisał o usunięciu funkcji blokady użytkowników na 𝕏. Pisze o braku sensu w takim działaniu.

Użytkownikom nie podoba się pomysł zlikwidowania metody na radzenie sobie z nadużyciami.

Możliwe, że po wejściu w życie zmiany, 𝕏 nie będzie dostępne do pobrania w App Store.

Blokowanie usunięte z 𝕏

Przepychanek i metamorfozy 𝕏 (dawniej Twittera) nie ma końca. Wolność słowa, limity wyświetlanych postów, zmiana nazwy i domeny, co teraz? Kolejny plan Elona Muska skupił się bezpośrednio na użytkownikach i odebraniu im możliwości blokowanie siebie nawzajem. Skąd w ogóle taki pomysł?

Miliarder tłumaczy swoją decyzję “brakiem sensu” w blokowaniu użytkowników. Zostanie ono usunięte jako ogólna funkcja z 𝕏, ale pozostanie w przypadku prywatnych wiadomości. Mężczyzna poleca zwykłe wyciszenie, aby odgrodzić się od niechcianych użytkowników.

Kolejny dzień, kolejna zmiana

Oczywiście w typowy sposób dla mężczyzny, ogłaszanie zmian jest bardzo spontaniczne i bez określonej daty, kiedy plany wejdą w życie. Tak samo było i tym razem. Aż strach się bać czym okaże się 𝕏 za kilka miesięcy, patrząc na tempo i spontaniczność wprowadzanych modyfikacji.

Co ciekawe Elon Musk w przeszłości sam często blokował i odblokowywał użytkowników z którymi miał mało pozytywne relacje. A było ich nawet sporo. Teraz jednak ma “czyste sumienie” bowiem odblokował koniec końców wszystkich. Napisał w lutym “negatywne informacje zwrotne są dobre”.

źródło grafiki 𝕏

Zamiast rozwiązania dodatkowe kłopoty

Jednak taki obrót spraw zderzył się bardzo szybko z niepochlebną opinią. Użytkownicy czuli się bardziej komfortowo, gdy mogli stanowczo odebrać innej osobie dostęp do przeglądania swojego konta. Ta funkcja była barierą i sposobem na nadużycia, do których dochodziło na platformie (tej, jak i każdej z resztą).

W końcu wyciszenie usuwa wpisy z głównej strony, ale po wejściu w konto konkretnego użytkownika, widać jego posty, a funkcja podawania dalej treści nie znika. Także takie posunięcie nie rozwiązuje problemu nękania czy innych niechcianych aktywności, a jedynie dodaje kolejny krok do procesu.

Aplikacja 𝕏 jest obecna do pobrania na App Store, jednak to może szybko się zmienić w wyniku nadchodzących planów Elona Muska. Treści wysyłane przez użytkowników muszą mieć różne metody filtrowania nieodpowiednich materiałów. Wymagana jest również obecność sposobu oznaczania takich treści, zgłaszania i blokowania nadużyć ze strony użytkowników.

Niezbyt jasne skutki

To ostatnie najwidoczniej musiało umknąć Muskowi, że chce wprowadzić zmianę, która może zaważyć o istnieniu aplikacji w App Store. Nie wszystko jest jeszcze przesądzone, ponieważ tak samo gwałtownie jak napisał o usunięciu blokowania użytkowników, tak samo szybko może zrezygnować z tego pomysłu lub o nim zapomnieć.

W końcu nie narzucił na siebie żadnej konkretnej daty, a możliwe że po zapoznaniu się z zasadami App Store zaniecha tego pomysłu w całości. Nie jest to jednak w 100% pewne, bo jest jeszcze kolejna opcja, a konkretnie możliwość, że wyciszenie i blokowanie prywatnych wiadomości mogłoby zostać podciągnięte pod kryterium blokowania

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Ptaszki przestaną ćwierkać, a ikoniczne logo Twittera odchodzi w zapomnienie

Elon Musk chciał zmienić Twittera na lepsze, ale jak wszyscy wiedzą ze starań wyszło więcej szkód niż pożytku. Teraz miliarder chce odebrać platformie jej rozpoznawalną część, czyli logo ptaszka, na rzecz enigmatycznej nazwy.

Czytaj artykuł

Najwyraźniej z rozwiązaniem wątpliwości, trzeba poczekać na faktyczne usunięcie funkcji i wtedy ewentualną reakcję Apple, aby sytuacja była klarowna. Jeśli faktycznie wdrożenie zmiany naruszy zasady, to Elon Musk sam się o tym przekona na własnej skórze.

Źródło: Twitter, 9to5mac

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez