Microsoft vs FTC: info o PS5 Slim

PS5 Slim jeszcze w tym roku? Cena szokuje

Sprawa FTC przeciwko Microsoftowi okazała się być prawdziwą żyłą złota w sprawie poczynań konkurencji. Teraz do sieci wyciekła informacja, według której jeszcze w tym roku Sony ma wypuścić konsolę PS5 Slim w cenie PS5 Digital Edition!

Jeśli ostatnie doniesienia się sprawdzą, druga połowa 2023 roku może być obfita w premiery konsol w naprawdę przystępnych cenach!

Plotki sugerują bowiem, że japoński producent ma zaprezentować wersję Slim swojego ostatniego dzieła w znacznie obniżonej cenie!

Sądowa potyczka FTC vs Microsoft ciągnie się w nieskończoność

Już półtora roku temu, bo w styczniu 2022, przejęcie studia Activision Blizzard przez Microsoft stało się faktem i nic nie wskazywało na to, aby ostatecznie miało nie dojść do finalizacji tej transakcji. Mimo faktu, iż w tamtym momencie gigant z Redmond miał jeszcze do załatwienia trochę formalności, to firma zapewne cieszyła się już z kolejnego ogromnego sukcesu.

FTC vs Microsoft, a PS5 Slim
źródło: Game Rant

Jak się jednak okazuje, trochę za wcześnie, bo plany Microsoftu postanowiła pokrzyżować FTC, czyli Federalna Komisja Handlu. Amerykańska agencja rządowa jeszcze w grudniu ubiegłego roku złożyła oficjalny pozew w celu zablokowania tejże transakcji. Wszystko dlatego, iż uważali oni, że sfinalizowanie przejęcia studia Activision Blizzard umożliwiłoby przedsiębiorstwu z USA nieuczciwą przewagę.

Co więcej, ruch ten miałby pozwolić Microsoftowi na „krzyżowanie planów swoim konkurentom”, poprzez np. manipulowanie cenami. W związku z reakcją FTC, amerykański gigant mógł (przynajmniej na jakiś czas) zapomnieć o swoich planach przejęcia Activision. Mimo upływu ponad pół roku od rozpoczęcia sądowej walki, twórcy Xboxa w zasadzie do tej pory nadal muszą tłumaczyć się ze swoich decyzji i dalszych planów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

FTC ukarało Epic Games za szemrane praktyki w Fortnite

Epic Games będzie musiało zapłacić łącznie 520 milionów dolarów odszkodowania! Wszystko za sprawą nielegalnego zbierania informacji od dzieci i interfejsu (m.in. Fortnite’a), który nie wymagał dodatkowego potwierdzenia przed zakupem.

Czytaj artykuł

Microsoft ujawnia, co szykuje Sony!

Podczas składania wyjaśnień Microsoft musiał przedstawiać masę dokumentów na potwierdzenie swoich słów i to właśnie z nich wypływają kolejne ciekawe informacje na światło dzienne. Według ostatnich doniesień, Sony ma pracować nad zaprezentowaniem konsoli PS5 Slim jeszcze w tym roku! Jakby tego było mało, w upublicznionym dokumencie znalazła się informacja, że cena PS5 Slim ma wynosić $399,99, czyli dokładnie tyle, ile trzeba zapłacić za PS5 Digital Edition.

Microsoft o nadchodzącej premierze PS5 Slim
źródło: U.S. Courts

Jak słusznie przypomniał portal The Verge, w ubiegłym roku przedstawiciele serwisu Insider Gaming informowali o planach Sony dotyczących premiery konsoli PS5 z odłączanym napędem dyskowym na wrzesień 2023. Mogłoby to oznaczać, że klienci otrzymaliby wybór zakupu konsoli z lub bez napędu dyskowego. Z tą różnicą, że w tym wypadku – w przyszłości – mogliby go osobno zakupić i podłączyć. Na ten moment nie jest to jednak nic potwierdzonego, więc pozostaje nam oczekiwać na oficjalne informacje ze strony Sony!

Czego jeszcze dowiemy się z dokumentów przedstawionych przez Microsoft? Czy odłączany napęd do PS5 Slim zasługuje na miano konsolowej rewolucji?

ŹRÓDŁO: The Verge, Neowin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez