Nowa edycja PlayStation 5 jeszcze w tym roku! Co się zmieniło?

Nowa edycja PlayStation 5 jeszcze w tym roku! Co się zmieniło?

Jeśli PlayStation 5 odrzucała Was między innymi swoimi rozmiarami, to już za chwilę może się to zmienić. Wszystko za sprawą potwierdzenia przez Sony doniesień o premierze nowej wersji konsoli, której sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku!

Firma Sony oficjalnie potwierdziła informacje dotyczące nadchodzącej, odmienionej wersji konsoli PlayStation 5.

Konsole, których sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym roku, będą zdecydowanie mniejsze, jednocześnie oferując więcej pamięci wewnętrznej.

Reklama

Koniec plotek – Sony potwierdza zmiany!

We wpisie na blogu, przedstawiciele marki Sony podzielili się najnowszymi zmianami związanymi z ich urządzeniami. W związku z nadchodzącym okresem świątecznym, do sprzedaży trafi nowa wersja konsoli PlayStation 5, która – po wyczerpaniu zapasów – „stanie się jedynym dostępnym modelem”.

nowa konsola Sony PlayStation 5 - wygląd
źródło: Blog PlayStation

Przechodząc jednak do najważniejszych zmian, „nowa” konsola PlayStation 5 będzie wyróżniała się mniejszymi rozmiarami. Jak informuje Sony, „objętość nowej PS5 została zmniejszona o ponad 30%, a waga o 18% i 24% w porównaniu do poprzednich modeli”.

nowa konsola Sony PlayStation 5 - wygląd
źródło: Blog PlayStation

Wraz z nadejściem mniejszej obudowy w konsolach PlayStation 5, użytkownicy otrzymają dostęp do dysku SSD o pojemności 1 TB. Co ciekawe, w przypadku zakupu PS5 Digital Edition, napęd Ultra HD Blu-ray będzie można zakupić oddzielnie (w cenie 119,99, czyli ok. 550 zł) i dodać go do konsoli w późniejszym czasie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Sony INZONE Buds – najlepsze bezprzewodowe douszne słuchawki dla graczy?

Sony INZONE Buds to efekt współpracy z ogromną e-sportową marką – organizacją Fnatic. Oprócz niskiego jak na słuchawki douszne opóźnienia, wyróżniają się przede wszystkim długim czasem pracy na baterii.

Czytaj artykuł
Reklama

Nowe PlayStation 5 – od kiedy, za ile?

Choć tych naprawdę znaczących zmian nie ma zbyt wielu, to zdecydowanie nieco bardziej przekonają one niektórych użytkowników do wyboru konsoli PlayStation 5. Odświeżona wersja już w listopadzie ma trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych, a później również innych państw na całym świecie.

nowa konsola Sony PlayStation 5 - podstawka
źródło: Blog PlayStation

Nowa konsola PS5 ma kosztować odpowiednio: 449,99 EUR (ok. 2050 zł) za wersję Digital Edition oraz 549,99 EUR (ok. 2500 zł) za wersję z napędem Ultra HD Blu-ray. W zestawie znajdzie się również pozioma podstawka, a nową pionową podstawkę będzie można kupić za 29,99 EUR (ok. 140 zł).

nowa konsola Sony PlayStation 5 - wygląd
źródło: Blog PlayStation

Na początku 2024 roku do sprzedaży trafią także pokrowce w różnych kolorach, kompatybilne z nową wersją PlayStation 5. Mowa tutaj o takich wariantach jak matowa czerń czy kolory Deep Earth Collection (Volcanic Red, Cobalt Blue, Sterling Silver). Ceny pokrowców zaczną się od 54,99 EUR (ok. 250 zł).

Korzystacie na co dzień z konsoli, a jeśli tak, to preferujecie sprzęt od Microsoftu, czy właśnie od Sony? Co uważacie o zmianach w konsoli PlayStation 5?

ŹRÓDŁO: Blog PlayStation

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!