Nowa myszka od HP Omen z podkładką w standardzie Qi!

Marka własna Omen należąca do HP zyskuje coraz większą popularność wśród graczy. Wśród laptopów oraz komputerów osobistych coraz częściej pojawiają się peryferia dla graczy. Wśród nich pojawił się właśnie nowy zestaw podkładki oraz myszki Omen Photon.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Najnowszy model jest całkowicie nowym spojrzeniem na myszy bezprzewodowe dla graczy. Zamiast tworzyć gryzonia oraz dedykowany odbiornik chowany gdzieś z tyłu komputera, w miejscu gdzie nie trudno o zakłócenia. HP postanowiło umieścić odbiornik bezpośrednio w podkładce pod mysz podłączanej przewodowo do komputera. Jednak to nie wszystko, Omen Photon rozwiązuje jeszcze jeden ogromny problem myszek bezprzewodowych, a mianowicie ładowanie.

Wracając jednak do myszy, HP zapewnia, że jest to jeden z najdoskonalszych modeli jakie zostały wypuszczone na rynek. Jedna z wypowiedzi HP mówi wprost, czas reakcji przycisków w myszce to zaledwie 0.2 ms, jest to aż 3 razy szybciej niż tradycyjne przełączniki. Wszystko to dzięki zastosowaniu przełączników optycznych, stąd też nazwa Photon.

Say goodbye to input lag. With industry-leading optical-mechanical switch technology, light beam detection enables a 0.2 ms click response time—3 times faster than a traditional mechanical mouse switch

Oczywiście nie możemy tego narazie potwierdzić, przynajmniej dopóki nie będzie nam dane tego sprawdzić. Niemniej jednak takie zapewnienia wydają się być bardzo realne, szczególnie spoglądając w stronę klawiatur wyposażonych właśnie w takie przełączniki.

Mysz jest wyposażona w czujnik optyczny Pixart PAW3335, a jego zakres DPI wynosi od 100 do nawet 16.000. Sprawdza się zarówno przy szybkich i zdecydowanych ruchach jak i przy metodycznym poruszaniu myszą.

Omen Photon powinien w szczególności zaciekawić graczy leworęcznych. Ze względu na symetryczny projekt muszka nadaje się dla każdego, a na jej całej powierzchni zamontowano aż 11 przycisków. Po dwa na każdą stronę myszki, oraz 7 na górnym panelu myszki.

Ze względu na szeroką możliwość dopasowania do gracza praworęcznego jak i leworęcznego myszka może dowolnie zmienić swój kształt. Magnetyczne segmenty można odczepić i wymieniać tak by zapewnić wygodny i pewny chwyt.

Co ciekawe HP twierdzi, że swoistej rewolucji doczekały się także główne przyciski myszki. Mają odpowiadać każdemu chwytowi, który jest obecnie stosowany przez graczy tj. claw-grip, palm-grip oraz fingertip-grip. Wszystko za sprawą umieszczenia przycisków na zawiasach zamiast polegać na elastyczności pojedynczego elementu tworzywa. Zdaniem HP takie rozwiązanie zapewni każdemu nienaganną responsywność niezależnie z jakiej ręki korzysta oraz jaki chwyt preferuje.

Designed to adapt to all hand sizes even with different grips including claw, palm, and tip. With built-in pivot hinges, expect clean, consistent clicks no matter how you play

Przejdźmy teraz do podkładki, która mogłoby się wydawać nie jest niczym wyjątkowym, jednak nie w tym wypadku. Omen Outpost jest dedykowaną podkładką dla myszki Photon z jednej głównej przyczyny … może ją ładować.

Najnowsza podkładka od HP ma ładować myszkę gdy jej nie używamy, a miejsce jej ładowania znajduje się w górnym prawym rogu. Według udostępnionych informacji podkładka Omen Outpost oferuje moc ładowania na poziomie 5W w standardzie Qi. Energia jest pobierana oczywiście z gniazdka USB w komputerze, jednakże z perspektywy gracza takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, jeżeli myszka faktycznie spełni obietnice dotyczące opóźnień.

Podłączając podkładkę z matą ładującą do komputera, pozbawiamy się konieczności podłączenia myszki, a tym samym ruchy nie są niczym skrępowane i bardziej płynne. Oczywiście w czasie gry nie ładujemy myszki z powodzeniem możemy umieścić tam smartfona by ładował się podczas naszej rozgrywki.

Na koniec cena, która dla niektórych może być nieco wygórowana bowiem za myszkę będzie trzeba zapłacić 129.99$ (~500zł), natomiast za podkładkę 99.99$ (~385zł). Niestety jak narazie HP nie przewidziało żadnych obniżek oraz sprzedawania myszki w komplecie z podkładką.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez