Nowy lepszy Wear OS – Samsung i Google łączą siły!

Plotki okazały się prawdą! Na Galaxy Watch wróci Wear OS, jednak nikt nie spodziewał się, że Google i Samsung nawiążą aż tak mocną współpracę!

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Plotki okazały się prawdą! Na Galaxy Watch wróci Wear OS, jednak nikt nie spodziewał się, że Google i Samsung nawiążą aż tak mocną współpracę!

Zaledwie wczoraj mieliśmy okazję pisać o wprowadzeniu systemu Wear OS na zegarki Samsunga, a już teraz mamy co do tego absolutną pewność. Wczoraj w trakcie jednego z paneli na konferencji Google I/O poświęconemu właśnie rozwojowi systemu Android, poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących jego wersji na urządzenia ubieralne. Google nawiązał bardzo ścisłą współpracę z takimi firmami jak właśnie Samsung czy też Fitbit, by jeszcze bardziej udoskonalić swoją mobilną wersję systemu.

Pełna współpraca

Takie rozwiązanie ma przede wszystkim zwiększyć konkurencyjność systemu Wear OS względem WatchOS na zegarkach Apple. Google postanowiło sprzymierzyć się z największymi graczami na rynku, nie licząc tutaj niestety Huawei, który ma całkiem sporo do powiedzenia w przypadku urządzeń typu Wearables. Niemniej jednak mówimy tutaj głównie o Stanach Zjednoczonych, gdzie Samsung oraz Fitbit wiodą prym zaraz za zegarkiem Apple Watch.

smartwatche
google samsung wear os

Google ma skorzystać w tym przypadku z osiągnięć obydwu firm i integrować je z własnym systemem. Taka współpraca ma być korzystna dla wszystkich trzech firm, a przede wszystkim dla użytkowników. Bo to właśnie oni mają otrzymać urządzenia, które nie tylko będą konkurencyjne, ale co ważniejsze będą smartwatchami kompletnymi.

Wear OS × Tizen OS × Fitbit OS

Najnowsza wersja systemu od Google ma czerpać wręcz garściami od nowych partnerów. Dzięki współpracy z Fitbit otrzymamy najpewniej wiele zmian dotyczących śledzenia aktywności fizycznej. W końcu to właśnie oni już od lat są rozpoznawalni na rynku dzięki świetnym trybom treningowym czy też dokładnym pomiarom. Jednocześnie Fitbit już teraz oferuje usługę subskrypcji, która znacząco rozbudowuje możliwości zwykłego trackera aktywności fizycznej. Taka usługa mogłaby z łatwością konkurować na przykład z Fitness+, które niedawno wprowadziło Apple.

Z kolei współpraca pomiędzy Google, a Samsungiem przyniesie nam przede wszystkim wiele zmian systemowych. Nie mamy tutaj jednak na myśli tego, że Google zmieni wygląd swojego systemu w taki sposób, by teraz przypominał ten oferowany przez Tizen OS. Jednak dzięki współpracy dwóch gigantów mamy otrzymać jeszcze szybszy Wear OS, w którym na przykład aplikacje będą uruchamiać się nawet o 30% szybciej.

google samsung wear os

Nie bez znaczenia jest tutaj czas pracy na baterii, który w przypadku Wear OS był wręcz żałośnie krótki, gdzie zegarki niekiedy nie wytrzymały nawet jednego bardziej intensywnego dnia. Ten aspekt także ma ulec znaczącej poprawie właśnie dzięki optymalizacji ze strony Samsunga. Oczywiście zegarki Galaxy Watch oparte o Tizen OS także nie były długodystansowcami, jak choćby Huawei Watch GT 2. Jednak działały zauważalnie dłużej od konkurencji opartej o Wear OS.

Wreszcie dobry Wear OS

Jak na razie nie otrzymaliśmy jeszcze bardziej namacalnych szczegółów tej współpracy, a część to jedynie całkowite domysły. Nie mamy jednak wątpliwości, że kiedy tacy giganci zaczynają ze sobą współpracować, to szykują coś naprawdę dużego. Już w tym momencie możemy liczyć na obecność usług Google na nadchodzących zegarkach wszystkich trzech firm. Za tym idzie także obsługa na przykład Map Google, czy wyczekiwanego przez wszystkich systemu Google Play.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Trzy nowe zegarki Samsung Galaxy Watch już w lipcu!

Najnowsze zegarki marki Samsung z Rodziny Galaxy Watch będą dla niektórych istną rewolucją, co więcej mają zadebiutować już w lipcu wraz z Galaxy Z Fold 3!

Czytaj artykuł

Płatności zbliżeniowe są bolączką wielu urządzeń ubieralnych. Choć na rynku nie trudno znaleźć zegarek, który obsługuje usługi Google, to zazwyczaj jest to wybór okupiony pewnymi kompromisami. Z kolei zegarki Galaxy Watch od Samsunga, które korzystają z natywnej aplikacji do płacenia, zupełnie nie są wspierane w Polsce. Fitbit z kolei korzystał z własnego systemu, który był obecny jedynie w kilku modelach.

Więcej szczegółów poznamy najpewniej w nadchodzących tygodniach lub nawet dniach, jeżeli któryś z wielkich graczy zechce podzielić się z nami swoimi nowymi produktami. Nie możemy się doczekać, co takiego szykuje dla nas Google na swojej nadchodzącej w drugiej połowie roku konferencji Made by Google. Podobnie zresztą jak Samsung, który nowe zegarki ma zaprezentować już w lipcu tego roku.

Źródła: Google, Twitter, GSMArena, 9to5Google

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Maro
    Maro

    Ticwatch z wear OS daje rade:) i cena w miarę korzystna, Samsung pewnie będzie b.drogi

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez