Włochy odcięte od Internetu. Kto zawinił?

Włochy odcięte od Internetu. Kto zawinił?

Wystarczy jedna chwila, aby się przekonać o tym jak łatwo pozbawić cały kraj dostępu do informacji. Całe Włochy zostały pozbawione Internetu. Zaczęło się niewinnie od stopniowo wzrastającej liczby skarg.

5 lutego Włochy musiały się zmierzyć z dużym problemem dostępu do sieci. Skala zdarzenia w szybkim tempie zaczęła rosnąć do tego stopnia, że objęło ono cały kraj. Nie było dostępu przez w sumie 6h.

Reklama

Okazało się, że Telecom Italia (TIM), największy operator odpowiedzialny za dostęp do Internetu, miał ogromną awarię. Nic więc dziwnego, że odcięcie głównego źródła od sieci spowodowało efekt domina i „chwilowy” kryzys.

Jednak wiele osób uważa, że mógł to być atak hakerski ze względu na skalę zdarzenia. Teorii spiskowych nie brakuje w sieci. Niektórzy doszukują się nawet powiązania hakerów z konkretnymi krajami, które miałby na celu zaszkodzić Włochom.

Teorie te są nieprawdziwe, a przynajmniej taką wersję utrzymuje rząd. Agencja informacyjna ANSA potwierdziła informację, że nie ma żadnych dowodów na to, aby był to cyberatak. Po 6 godzinach Internet powrócił do mieszkańców Włoch.

Podano do informacji, że zostały naruszone serwery Kanady i Stany Zjednoczonych, jednak nie ma to związku z włoskim incydentem.

Źródło: investing

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!